Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jakiego sprzętu używać do skanowania

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Holtek
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 30 mar 2003, o 16:21
Lokalizacja: Lublin-Lubartów
Kontaktowanie:

Jakiego sprzętu używać do skanowania

Postautor: Holtek » 6 lip 2003, o 12:05

Mam mały problem. chciałbym co nieco zeskanować z moich gazet ale mam wątpliwości czy używam dobrego programu (skaner jest calkiem dobry) gdyz tekst skanowany wychodzi mi niewyraźny. Mam pytanie jakiego skanera, jakiego softu używali ludzie którzy tworzyli płyty EdW bo u nich to jest zrobione extra nawet jak się powiękrza, i to wszystko mało zajmuje. proszę o pomoc, niech ktos wyjaśni jak powstawaly płyty EdW gdyż nie jednemu może sie to przydać(niżej jest post o wysyłaniu własnych skanów i stworzeniu przez wszystkich czytelników archiwum EP)

Guru
-
-
Posty: 250
Rejestracja: 30 cze 2003, o 13:26
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Guru » 7 lip 2003, o 18:17

Tak słusznie zauważyłeś że bardzo ważną rolę odgrywa oprogramowanie,
cóż nie mogę Ci nieczego poradzić bo programów do obróbki grafiki jest mnóstwo, spróbuj moż CorelDraw, Adobe czy jakiś inny. Idź do bilioteki pożycz książkę na ten temat i miłego wgryzania się w temat. :)

Holtek
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 30 mar 2003, o 16:21
Lokalizacja: Lublin-Lubartów
Kontaktowanie:

Postautor: Holtek » 8 lip 2003, o 19:32

staram się na ten temat dowiedzieć jak najwięcej i dlatego zwracam się z pytaniem do ludzi którzy wiedzą jakim sprzętem i jakim softem były przygotowywane płyty EdW bo im to wyszło świetnie
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 22 lip 2003, o 09:20

Jeśli chodzi o płyty z numerami archiwalnymi EdW to wszystko jest w formacie pdf, ktory jest połączeniem tekstu grafik wektorowych i bitmapowych, takiego czegos nie da sie tak po prostu uzyskać ze skanu. Strony te nie są skanowane a generowane do formatu pdf z programu, w ktorym są składane. Oczywiscie jest mozliwosc zrobienia z zeskanowanej strony pliku pdf, ale jakosc sie nie poprawi, gdyz całość będzie bitmapą, trzeba by użyć jakiegos programu do rozpoznawania tekstu i sporo się pobawić aby uzyskać coś zbliżonego do tego co jest na tych płytach

Holtek
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 30 mar 2003, o 16:21
Lokalizacja: Lublin-Lubartów
Kontaktowanie:

Postautor: Holtek » 22 lip 2003, o 13:24

ok serdeczne dzięki za odpowiedź
Pozdrawiam

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości