Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Sprzeciw przeciw tematom niezwiązanym choć trochę z forum..

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

matrix
-
-
Kontaktowanie:

Sprzeciw przeciw tematom niezwiązanym choć trochę z forum..

Postautor: matrix » 22 mar 2015, o 11:58

Chciałem poruszyć temat i choć trochę sprzeciwić się wszystkim tematom nieelektronicznym które ukazują się w Nie(elektronicznym) hyde parku... Ja rozumiem że jest to Nie(elektroniczny) dział, ale patrząc na tytuł w nawiasie mamy słowo "elektroniczny" więc według mnie każdy temat zakładany w tym dziale choć trochę powinien z elektroniką się wiązać...

Być może tym wykopię sobie przysłowiowy "grób" bo może kiedyś sam będę potrzebował zapytać o coś nieelektronicznego i wówczas kiedyś ktoś mi przypomni że założyłem taki temat jak ten, ale...

Dzięki przyzwoleniu na nieelektroniczne tematy mamy coraz więcej zakładanych tematów w dziale hyde park, więcej niż gdziekolwiek indziej. Ja wiem że zaraz znajdą się osoby które powiedzą że gdzie indziej nic się nie dzieje, ale to forum elektroniczne więc jakoś tego przewodniego wątku powinniśmy się trzymać.

Co o tym sądzicie ? Dobrze prawię czy trzeba mnie "skazać na banicję" ?

Ja na przykład czuję się bardzo dobrze jeśli pojawia się kolejny elektroniczny temat i mogę o elektronice poczytać, nawet jeśli nie jest to elektronika związana bezpośrednio z tym co mnie interesuje.

Natomiast jak pojawia się coś zupełnie nieelektronicznego to mam ochotę to forum mijać szerokim łukiem...

radzio
Moderator
Moderator
Kontaktowanie:

Re: Sprzeciw przeciw tematom niezwiązanym choć trochę z foru

Postautor: radzio » 25 mar 2015, o 21:25

Ja sądzę że masz rację. To ulubiony dział trójpostowych SEO-spamerów.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Kontaktowanie:

Postautor: MatyAS » 26 mar 2015, o 12:58

jak pojawia się coś zupełnie nieelektronicznego to mam ochotę to forum mijać szerokim łukiem...
Nie jesteś odosobniony.
Moim skromnym zdaniem, temat działu jest zbyt mało konkretny - co z jednej strony umożliwia zakładanie takich tematów ( jak choćby "Najlepsze palarnie kawy", czy sprzedaż mieszkań), a z drugiej - wiąże ręce "włodarzom" forum - wszak jest to dział (mimo wszystko) NIE-elektroniczny.
Gdyby więc uściślić zakres tematów tam dozwolonych - być może ("może"; bo spamiarz zawsze znajdzie sobie tam drogę) zmniejszy to ilość spamu jako takiego, ale z drugiej strony - zmniejszy się ogólna ilość tematów - a więc i "pozycjonowanie" forum spadnie.
Osobiście bym jednak wolał mieć możliwość czytania tematów które mnie interesują, a samo umiejscowienie forum "przy boku" AVT powinno (znów - to tylko moje zdanie) określać czego można się spodziewać po zajrzeniu w jakiś temat.

A co powiecie na taki przejaw (dla mnie) bezczelności:
viewtopic.php?f=19&t=23315&p=102829#p102829
Malo że temat zupełnie nie związany z elektroniką, że dotyczy spraw odległych od tematyki forum jako takiego (w zasadzie odpowiedzieć mógłby jakiś specjalista od finansów tylko), to na dodatek kryptoreklama (bo jak inaczej to nazwać?).
Kolejny sposób na wciśnięcie spamu?

matrix
-
-
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 30 mar 2015, o 17:17

Matko słodka, czy modeatorzy zrobią coś z tymi tematami ? Przecież to jakiś żal...

Awatar użytkownika
sigaris
-
-

Postautor: sigaris » 30 mar 2015, o 17:20

Matko słodka, czy modeatorzy zrobią coś z tymi tematami ? Przecież to jakiś żal...
Popatrz sobie tutaj: memberlist.php?mode=group&g=9814
Popatrz sobie na daty ich ostatnich wizyt i będziesz miał odpowiedź.

matrix
-
-
Kontaktowanie:

Postautor: matrix » 30 mar 2015, o 20:34

To w takim razie forum zostało samo sobie ?
Uciekli jak szczury z tonącego statku ?

Jest jeszcze ktoś taki jak Jacek Bogusz związany zdaje się z redakcją. Nie ma zupełnie wpływu na to ?

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Kontaktowanie:

Postautor: MatyAS » 22 kwie 2015, o 18:01

Nie ma for specjalistycznych? Budowlanych na przykład? Obawiam się, ze są i właśnie tam powinno się szukać pomocy na konkretny temat. Robienie z forum stricte elektronicznego (zobowiązuje przecież EP w nazwie) jarmarku z bałaganem wszystkich możliwych zagadnień mija się z celem - celem istnienia forum elektronicznego. Postaw się w sytuacji gdy coś takiego zaistnieje, a za jakiś rok, dwa zechcesz zapytać np. o naprawę radia... Miałbyś ochotę poszukiwać wśród takiego galimatiasu interesujących Cię tematów? Po to jest ukierunkowanie zagadnień by było łatwiej szukać pomocy i ją odnaleźć. Już pomijam przypadki gdy w wyjątkowych, wymagających konkretnej wiedzy z danego zagadnienia (przykładowo budowlanych) wypowiadałby się przysłowiowy "mały Kazio". lub inny ignorant nie mający pojęcia w danej dziedzinie...A to dość częste niestety zjawisko - gdy każdy kto ma dostęp do komputera chce zaistnieć i "pomaga" - nic to, że nie ma pojęcia o co chodzi, nic to, że jego "porada" jest szkodliwa (lub co gorsza zagrażająca życiu) - ważne, że pisze...

Awatar użytkownika
Grzesiek91
-
-

Postautor: Grzesiek91 » 4 lip 2016, o 13:53

Mówię to jako nowy użytkownik - hydepark jest dobrym miejscem do wejścia w klimat forum i poczucia się 'jak u siebie', gdy nie jesteś ekspertem i jedyne co wnosisz na forum to pytania :).

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”