Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problemy z aktywacją konta

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

oriwad
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 9 lut 2012, o 20:19

Problemy z aktywacją konta

Postautor: oriwad » 9 lut 2012, o 20:27

Witam,
Są drobne problemy z rejestracją na forum. Nie dochodzą maile z aktywacją na o2.pl a by się zalogować trzeba aktywować konto. Nigdzie też nie można znaleźć jakiegoś maila kontaktowego do admina.

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Re: Problemy z aktywacją konta

Postautor: Darlington » 9 lut 2012, o 20:55

Patrzałeś w folderze SPAM?

oriwad
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 9 lut 2012, o 20:19

Re: Problemy z aktywacją konta

Postautor: oriwad » 9 lut 2012, o 21:09

Jest to pierwsza rzecz jaką robię gdy wciągu 10 min nie przychodzi mi mail z aktywacją.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Problemy z aktywacją konta

Postautor: pajaczek » 9 lut 2012, o 21:18

Bez zalogowania nie można wysłać maili do userów, ale jeśli szukałeś kontaktu już po zalogowaniu się (skoro napisałeś ten post, to masz - już - taką możliwość), to słabo szukałeś... jeżeli powyższa porada nie przyniesie skutku, maila do admina możesz wysłać wybierając osobę z grupy administratorzy, i korzystając z formularza "Adres e-mail: Wyślij e-mail do ...." w karcie użytkownika.

Ps 10 min to czasem mało.

Pps. sprawdziłem na sobie, i faktycznie jest jakiś problem z wysyłką maili na o2.
Do notki poniższej, oczywiście wiem, że jest tu pewne zapętlenie: nie da się napisać maila bez aktywacji, nie da się aktywować bez otrzymania maila.
A odnośnie samego problemu, wydaje mi się że to sprawa przejściowa, lub niedopatrzenie przy ostatnich zmianach serwera. Dobrze że została wyłapana ;)

oriwad
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 9 lut 2012, o 20:19

Re: Problemy z aktywacją konta

Postautor: oriwad » 9 lut 2012, o 21:38

@pajączek
Przyznaję może jestem trochę niecierpliwy jednak wiem, że 10min to czasem mało, dlatego odczekałem jakieś 12h, wtedy skorzystałem z ponownego wysyłania maila aktywacyjnego. Znów jakiś czas odczekałem i jeszcze raz z korzystałem z tej opcji. Przy próbie logowania bez zaktywowanego konta pokazuje się informacje ze trzeba je aktywować by móc się zalogować i w przypadku jakiś problemów kontaktować z administratorem. Jednak jak wspomniałem takowa rzecz jest nie możliwa bez zalogowania. Gdyż jak napisałeś wysyłanie maili jest możliwe tylko dla za logowanych użytkowników forum. Przez chwilę nawet rozważałem czy całą ta sprawa nie jest przypadkiem testem mającym potwierdzać zapis z regulaminu :wink: .
W końcu postanowiłem spróbować zarejestrować się jeszcze raz tym razem korzystając z maila na gmailu. I mail z aktywacją przyszedł zanim zdążyłem zmienić zakładki, co nie trwa zbyt długo. W tej chwili już raczej nie potrzebuję pisać, do admina. Chciałem jednak zwrócić uwagę na problem. Czy nie rozważyć podania gdzieś na forum maila na wypadek kolejnych takich przypadków.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Problemy z aktywacją konta

Postautor: Wojtek » 10 lut 2012, o 06:14

:arrow: pajaczek
To może są też problemy z wysyłaniem poczty na adresy z onet.pl ? Od jakiegoś czasu nie otrzymuję powiadomień o nowych postach w obserwowanych tematach.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Problemy z aktywacją konta

Postautor: pajaczek » 10 lut 2012, o 20:39

Włącz na chwilę opcję wysyłania emaili do Ciebie, i napisz do samego siebie z profilu użytkownika ;)

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Problemy z aktywacją konta

Postautor: Wojtek » 11 lut 2012, o 07:13

Włącz na chwilę opcję wysyłania emaili do Ciebie, i napisz do samego siebie z profilu użytkownika ;)
Włączyłem, napisałem i nic nie dostałem. Miałem włączoną opcję, że admini mogą pisać na email i ta opcja była od lat zaznaczona, a powiadomienia dochodziły, nie dochodzą chyba od czasu zmian kont pocztowych w avt.
--------------edit---------------------------
Zrobiłem test nastepujący: zmieniłem adres email w profilu, oczywiście musiałem ponownie aktywować konto ale odbyło się to w ciągu minuty (na nowy email dostałem link aktywujący) po czym tak jak mówiłeś napisałem list sam do siebie - przyszedł od razu - wniosek według mnie taki że onet.pl jest blokowany z niewiadomych przyczyn, nie zmieniam na wszelki wypadek adresu ponownie na onetowy bo obawiam sie ze nie dostałbym linku aktywującego :( - jednak prosiłbym o naprawę tego.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Problemy z aktywacją konta

Postautor: pajaczek » 11 lut 2012, o 13:40

Może być tak jak mówisz blokowany onet czy o2, ale może być też przyczyna w źle ustawionych adresach po stronie avt. Niektóre serwery pocztowe w ramach walki ze spamem nie przepuszczają maili dla których nie zgadza im się choćby revDNS, są inne adresy nadawcy i serwera skąd email pochodzi, itp. Czasem stosuje się też sztuczne odrzucenie pierwszej próby dostarczenia maila, spamerzy zwykle nie ponawiają prób dostarczenia takiego maila, normalnie serwer powinien ponowić próbę po określonym czasie. Technik jest wiele.

Ps. opcja zezwalająca na wysyłanie emaili przez administratora jest włączona domyślnie, i lepiej zostawić ją aktywną, jeśli nie chce się mieć problemów z działaniem niektórych funkcji forum.

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości