Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Kurs Wprowadzenie do Linux’a embedded - niekompletny?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Syntax
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2011, o 08:53

Kurs Wprowadzenie do Linux’a embedded - niekompletny?

Postautor: Syntax » 18 lip 2011, o 09:08

Witam wszystkich,
mam pytanie odnośnie kursu "Wprowadzenie do Linux’a embedded", który rozpoczął się ukazywać w EP począwszy od 04.2011. W części drugiej kursu (05.2011) autor pisze "W poprzednim odcinku zapoznaliśmy się z obsługą portów GPIO w Linuksie za pomocą aplikacji użytkownika wykorzystując interfejs sysfs-gpio" jednak niczego takiego nie było w pierwszej części tego kursu. Przeglądałem również materiały dodatkowe, lecz tam też nic nie znalazłem. Tematyka kursu jest bardzo ciekawa lecz dlaczego nie jest on kompletny?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Kurs Wprowadzenie do Linux’a embedded - niekompletny?

Postautor: pajaczek » 18 lip 2011, o 12:49

Pierwsza część o której piszesz, to nie była tak na prawdę pierwsza część, tylko część zerowa (wprowadzenie).
Nie jest to jedyny kurs w którym wprowadzono takie zamieszanie. Autorzy ponumerowali kursy w układzie (odcinek 0 = wprowadzenie, odcinki od 1 kurs właściwy), ktoś w redakcji układając do druku popatrzył odcinek 2, miesiąc temu coś o tym puszczaliśmy, no to teraz jedziemy z dwójką (a tak na prawdę części pierwszej nie było wcześniej). I wyszła z tego kolejność Odcinek 0, 2, 1, dalsze...

Sytuacja taka dotyczyła odcinków pierwszych kursów dotyczących Linuksa Embedded, oraz programowania PICów.

Syntax
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 18 lip 2011, o 08:53

Re: Kurs Wprowadzenie do Linux’a embedded - niekompletny?

Postautor: Syntax » 18 lip 2011, o 13:02

Wszystko jasne, dziękuje za odpowiedź :)

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości