Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: ARM i Windows CE

Postautor: pajaczek » 12 lip 2011, o 12:15

Hmm... odchodzimy od tematu, ale...
Łapkę widzę dla wszystkich postów, poza własnymi, więc nie tylko autor tematu. Na prawo od cytuj.
Sprawdziłem na zwykłym koncie, rzeczywiście... widocznie jest to kolejna opcja z ograniczonymi chwilowo uprawnieniami.

Awatar użytkownika
Tomasz Gumny
-
-
Posty: 685
Rejestracja: 4 lut 2004, o 23:31
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: ARM i Windows CE

Postautor: Tomasz Gumny » 12 lip 2011, o 12:32

Dzisiaj przez chwilę widziałem łapki a teraz znowu ich nie ma. Chyba trwają jakieś pracy nad łapkami...

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Darlington » 12 lip 2011, o 17:29

Ja widzę łapki.

Awatar użytkownika
Łukasz Krysiewicz
-
-
Posty: 143
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:03

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Łukasz Krysiewicz » 12 lip 2011, o 20:10

z łapkami to wygląda na to że w niektórych działach są w innych ich nie ma
(przynajmniej ja tak mam )

z innych spraw które zauważyłem, to:

1. przy logowaniu nie działa "check box" zapamiętaj mnie
( przeglądarka firefox 5.0)
2. w tematach nie działa przenoszenie do nowych wiadomości
( przykładowo wchodzę do tematu który ma 3 strony a ja mam w nim 5 nieprzeczytanych wiadomości, to forum zawsze kieruje mnie do pierwszej strony tematu, zamiast przenieść do ostatniej 3 strony i ustawić na pierwszej z nieprzeczytanych ( w tym przykładzie 5 od końca) wiadomości )

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: pajaczek » 12 lip 2011, o 20:33

Łukasz:
Ad 2. klikaj nie w nazwę tematu, tylko w żółty kwadracik po lewej od tematu, przeniesie Cie do nowego postu. (uwaga, widoczny tylko dla tematów z "nieprzeczytanymi" postami.

Ad 1. Nie pamiętam czy logowałem się ze strony głównej, czy z linku "zaloguj", ale zarówno w FF3.6 jak i SeaMonkey mnie zapamiętało.

Łapki dla userów rzeczywiście są w działach od "displays" w dół.

Awatar użytkownika
Łukasz Krysiewicz
-
-
Posty: 143
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:03

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Łukasz Krysiewicz » 12 lip 2011, o 20:53

Ad. 2
o kurcze rzeczywiście
Ad.1
wyczyściłem ciastka i działa

dzięki za pomoc

wojjow
-
-
Posty: 29
Rejestracja: 10 lip 2011, o 18:35

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: wojjow » 18 lip 2011, o 13:49

Zauważyłem, że nie we wszystkich forach EP da się komuś podziękować. Np. nie da się na forum PSoC. Dlaczego - jak piszecie - są tylko w działach od displays w dół?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: pajaczek » 18 lip 2011, o 17:22

To ja tak napisałem, bo tak wynika z przeprowadzonej kontroli ;) A dlaczego, nie wiem, zmiany na forum czy stronie to nie moja robota, ja tu tylko sprzątam.
Jednak jak mam nadzieję, są to braki czasowe, cały czas wyłapujemy jeszcze jakieś błędy, czy braki w ustawieniach nowego forum. Jest sporo rzeczy, które trzeba dopilnować, a z czasem wszystko powinno być ok.

Awatar użytkownika
Andrzej Celiński
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 10 lip 2011, o 11:20

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Andrzej Celiński » 20 lip 2011, o 14:00

Brakuje możliwości dodawania sond do postów.
Przykład z ankietą na temat rozdzielczości ekranu pokazuje, że taka możliwość kiedyś była i że nie powinno być problemu z jej wprowadzeniem.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Wojtek » 1 sie 2011, o 06:24

Na stronie głównej forum w prawej kolumnie mamy wymienionych ekspertów, którym mozna bezpośrednio zadać pytanie - dobrze by było aby obok ich zdjęć był również krótki opis tematu jakim sie zajmują, trudno po kolei klikać w kazdy link żeby zobaczyć dopiero czego mozna się spodziewać.
Czy cos będzie robione z wyświetlaniem avatarów uzytkowników pod IE (są tylko wąskie paski pionowe widoczne).

Awatar użytkownika
robert82
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2011, o 13:28

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: robert82 » 5 sie 2011, o 00:17

Dużo różnych działów sprawia, że czasami nie wiadomo gdzie szukać informacji, albo gdzie zapytać. Np - o sterownikach można pisać w dziale "Sterowniki PLC", "Sterowanie i kontrola", a być może także w "automatyce domowej..."
Nie lepiej jakby działy były bardziej... unikalne?

maciek2
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2011, o 00:27

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: maciek2 » 11 sie 2011, o 12:48

Obrazki się nie skalują, a forum nie rozciąga.
Duże obrazki, wklejane bezpośrednio jako linki z internetu, nie mieszczą się i nie widać ich całych na forum.

wtk98
-
-
Posty: 12
Rejestracja: 2 sty 2009, o 02:56
Lokalizacja: nowy targ

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: wtk98 » 19 sie 2011, o 04:48

Witam,
Gdzie Audio HiFi; pozatym czytam posty bez logowania sie, tak ze informacje o nie przecytanych nie powinno brac sie na serio. Bylo lepiej,ale sie przyzwyczaje.
Pozdrawiam wszyskich

Awatar użytkownika
Tomasz Gumny
-
-
Posty: 685
Rejestracja: 4 lut 2004, o 23:31
Lokalizacja: Trzcianka/Poznań

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Tomasz Gumny » 19 sie 2011, o 10:08

Przed i za symbolem pobranym z tablicy (µ, Ω, Π...) dopisywane są spacje, które trzeba usuwać, bo te symbole rzadko występują jako osobne znaki.

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: ECC88 » 19 sie 2011, o 12:12

Przed i za symbolem pobranym z tablicy (µ, Ω, Π...) dopisywane są spacje, które trzeba usuwać, bo te symbole rzadko występują jako osobne znaki.
Jst to tak zrobione ze względów technicznych. Kliknięcie w znak powoduje wprowadtzenie danego szeregu znaków które wyświetlane zostają jako wybrany symbol. Gdyby spacja nie została dopisana to szereg znaków był by inaczj interpretowany.

Awatar użytkownika
Łukasz Krysiewicz
-
-
Posty: 143
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:03

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Łukasz Krysiewicz » 10 lis 2011, o 23:02

widzę, że wystartowała już ankieta w konkursie "piątkami na podium"
(tak na marginesie to plus za taką fajną inicjatywę),

nie jestem jednak zbyt przekonany co do algorytmu zliczania głosów teraz "na moje oko" wygląda to tak, że każdy z 5 startujących w konkursie artykułów MOŻNA ocenić przyznając punkty w skali od 1 do 5 (przy każdym artykule jest ankieta), i ostatecznie wygrywa artykuł z najwyższą średnią punktów
załóżmy sytuację, że artykuł A otrzyma 5 głosów po 5 punktów i 1 głos za 4 punkty w sumie otrzyma 6 głosów i 29 punktów co da średni wynik 4.83, natomiast artykuł B otrzyma jeden głos za 5 punktów przy takim obliczaniu wyniku wygra artykuł B,
czy sprawiedliwie, moim zdaniem nie

uważam, że lepszym rozwiązaniem było by zrobienie jednej globalnej ankiety do wszystkich artykułów, każdy użytkownik forum mógłby oddać jeden głos na jeden z startujących w konkursie artykułów (głos za jeden punkt) ewentualnie można by zostać przy ocenie wszystkich artykułów, ale w jednej ankiecie (tak aby liczba głosujących na każdy z artykułów byłą taka sama)

takie są moje przemyślenia,
pozdrawiam

P.S.
jeszcze jedna sprawa
otóż wydaje mi się że "na forum" nie został przestawiony czas (z letniego na zimowy)
mam rację ?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: pajaczek » 11 lis 2011, o 14:23

uważam, że lepszym rozwiązaniem było by zrobienie jednej globalnej ankiety do wszystkich artykułów, każdy użytkownik forum mógłby oddać jeden głos na jeden z startujących w konkursie artykułów (głos za jeden punkt) ewentualnie można by zostać przy ocenie wszystkich artykułów, ale w jednej ankiecie (tak aby liczba głosujących na każdy z artykułów byłą taka sama)
Jedna ankieta, i kolejność artykułów, za 1 miejsce u danego głosującego 5 pkt, za drugie 4 itd. Na koniec wyciągana średnia z punktów.

Awatar użytkownika
Łukasz Krysiewicz
-
-
Posty: 143
Rejestracja: 8 cze 2011, o 20:03

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Łukasz Krysiewicz » 11 lis 2011, o 16:48

Jedna ankieta, i kolejność artykułów, za 1 miejsce u danego głosującego 5 pkt, za drugie 4 itd. Na koniec wyciągana średnia z punktów.
dokładnie o tym samym myślałem :D
5,4,3,2,1, ewentualnie od 5 do 1 dla każdego z artykułów (choć ta opcja mniej do mnie przemawia)

pozdrawiam

Awatar użytkownika
Woycek
-
-
Posty: 62
Rejestracja: 30 sty 2005, o 09:51
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Kontaktowanie:

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: Woycek » 12 lis 2011, o 16:31

Za oknami mróz a u nas czas letni :D .
Pozdrawiam "CIEPLUTKO"

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Nowe forum - uwagi, opinie, wrażenia...

Postautor: ECC88 » 17 gru 2011, o 15:47

Proponował bym udostępnić w załącznikach rozszerzenia xxx.sch i xxx.brd dla plików Eagel.

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości