Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Zamieszczanie materiałów do projektu w EP

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Zamieszczanie materiałów do projektu w EP

Postautor: Sławek5 » 24 sty 2013, o 07:41

To może opiszesz jak to wygląda a nie jakieś insynuacje.
Słowo "jakby" jest tutaj kluczowe... pomyśl zanim coś napiszesz. RW
Przykro mi, ale po tym fragmencie który został zaprezentowany w EP takie wnioski się nasuwają. Więc wiem co napisałem i przemyślałem.
Teraz napisze coś przewrotnego, ale przemyślanego jakby pytał RW. A może to jest tak, że to właśnie autor boi się pokazać że coś jest "podpatrzone" u kogoś innego i dlatego bojąc się, nie tyle o to że ktoś skopiuje jego kod, co sam po prostu to zrobił. Od razu uprzedzam, nikogo nie podejrzewam, nie mam u nikogo na myśli, więc nie są to słowa kierowane do kogoś personalnie.

I jeszcze mała uwaga do RW. Pisałeś że taki pomocny byłeś. To może przypomnę jak kiedyś pytałem Ciebie osobiście poprzez PW, jak obsługujesz impulsator obrotowy? W odpowiedzi dostałem jedno krótkie zdanie "w przerwaniu INT0". Nie liczyłem na wyłożenie na tacy całości, ale taka odpowiedź jest delikatnie mówiąc mało pomocna. Więc o jak tu opisujesz swoją pomoc ma się nijak do tego co tak naprawdę robisz w tzw. pomocy.

robertw
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2008, o 08:06
Lokalizacja: Mińsk/Wa-wa

Re: Zamieszczanie materiałów do projektu w EP

Postautor: robertw » 24 sty 2013, o 13:37

Nawet nie będę komentował tego co napisałeś na wstępie. Dla Twojej ciekawości podam, iż w najnowszej książce Mirka jest o TFT graficznych - poszukaj jego wątku na elektrodzie to dowiesz się kto go zainteresował tymi elementami a w EP znajdziesz kursy na temat obsługi takich wyświetlaczy mojego autorstwa i podpowiem Ci, że ukazały się dużo przed jego książką...a...i dodam, że nigdzie w swojej nowej książce o tym nie pisze bo "zainspirował" nie znaczy, że ode mnie skopiował i vice versa. Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o moduły transceivera firmy Aurel...więc nie w tym tkwi problem softu jak insynuujesz...
I jeszcze mała uwaga do RW. Pisałeś że taki pomocny byłeś. To może przypomnę jak kiedyś pytałem Ciebie osobiście poprzez PW, jak obsługujesz impulsator obrotowy? W odpowiedzi dostałem jedno krótkie zdanie "w przerwaniu INT0". Nie liczyłem na wyłożenie na tacy całości, ale taka odpowiedź jest delikatnie mówiąc mało pomocna. Więc o jak tu opisujesz swoją pomoc ma się nijak do tego co tak naprawdę robisz w tzw. pomocy.
Nie mam się do tego jak odnieść, gdyż dostaję dużo maili od Czytelników po czym po "załatwieniu" tematu zwyczajnie kasuję, ale wiem jedno, pomagam zawsze i zmiany w programach robię zawsze (jeśli nie są kardynalne) po czym wysyłam nowego HEXa. Co Ty sobie myślisz to akurat Twoja sprawa, ale z taką roszczeniową postawą to wiele nie zwojujesz. Z resztą zapraszam z taką postawa na elektrodę ;-). Poza tym skoro zadałeś tak ogólnikowe pytanie to dostałeś ogólnikową odpowiedź, trzeba było pytać dalej. Akurat komuś wysyłałem procedury obsługi impulsatorów na INT - z resztą to podstawy podstaw, które można znaleźć wszędzie. Pozdrawiam... RW

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Re: Zamieszczanie materiałów do projektu w EP

Postautor: Sławek5 » 24 sty 2013, o 14:33

Zdaje sobie sprawę, że rozmowa miedzy nami jest trochę bez sensu, bo Ty zawsze będziesz stal na stanowisku, że EP nie płaci tyle abyś udostępnił kod. Po drugie wcale nie mam roszczeniowej postawy, a o kody to tylko prośba a nie nakaz. Więc tego zarzutu za to ja nie skomentuje. Co do prośby o której pisałem. Nie za bardzo wiem jak mam zapytać, bo wydaje mi się prostym pytanie o obsługę impulsatora w danym projekcie, więc pisanie że był ogólnikowa jest trochę nie na miejscu. Niby jak mam zapytać, podanie na trzy strony jak u Kiepskich? Zawsze znajdziesz wykręt, aby nie opisać jak to działa. A jak byś chciał to zasygnalizowanie by wystarczyło do chęci udzielenia pomocy.
Wojować na świecie nie chcę :) A co do elektrody, z uwagi na moderatorów i adminów "od siedmiu boleści" nie zaglądam tam.
Zresztą tu redakcja ma głos, a ona od jakiegoś czasu umywa ręce, bo jakoś się kręci i coś tam na konto wpływa. Taka polska postawa. To nie jest bunt, jakby ktoś nie do końca zrozumiał sens tego pisania, tylko próba dojścia do jakiegoś porozumienia. Redakcja kiedyś (nie tak dawno) obiecała i zapomniała, jak w sejmie.

Kod: Zaznacz cały

Akurat komuś wysyłałem procedury obsługi impulsatorów na INT - z resztą to podstawy podstaw, które można znaleźć wszędzie
Na pewno nie mi, a wszędzie to można znaleźć tylko błędy a nie sprawdzone procedury, a jest ich tyle że.......
Pozdrawiam.

robertw
-
-
Posty: 59
Rejestracja: 24 lis 2008, o 08:06
Lokalizacja: Mińsk/Wa-wa

Re: Zamieszczanie materiałów do projektu w EP

Postautor: robertw » 24 sty 2013, o 14:55

Ależ ja też nie mam zamiaru "wojować" bo gdyby nie Wy, Czytelnicy z pewnością nie było by naszych projektów na stronach EP. Niestety sprawa jest skomplikowana i nie sądzę by doszło w tej kwestii do kompromisu. Z resztą o czym tu mowa, by doszło do kompromisu potrzeba rozmowy a temat nie jest poruszany w nazwijmy to "ośrodkach" decyzyjnych. Wierz mi, że często wdrożenie oprogramowania posiłkując się dokumentacją, często z resztą z błędami, producenta danego chipu zabiera mnóstwo czasu i powinna być wynagrodzona, jeśli ma być udostępniona. Co innego w książkach jak już ktoś zauważył (w tym w mojej). Pozdrawiam...RW

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości