Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Serwisy tematyczne i inne problemy z działaniem samego forum

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

MarekK
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 9 lis 2004, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Serwisy tematyczne i inne problemy z działaniem samego forum

Postautor: MarekK » 17 paź 2008, o 13:54

Próbuję dostać się na jedną ze stron dotyczących serwisów tematycznych (msp430.ep.com.pl) ale wyskakuje mi błąd: 403 Forbidden. Okazało się, że dotyczy to wszystkich możliwych serwisów tematycznych. Poza serwisem p. Antoniaka, który wyświetla menu ale poza tym jest całkowicie pusty. O co chodzi?

PS: przy logowaniu do forum dostałem całą listę błędów związanych z jakimś błędnym nagłówkiem php (chociaż udało mi się zalogować). Czy to tylko u mnie, czy inni też tak mają?

EDIT: błędy są mniej więcej takie:
• You have damaged: config.php file !
• File must begin with: <?php and finish with ?> with any other chars (spaces, tabs or new line) before <?php and after ?>
• You must correct the file !
• Remember it is not mistake, if your text editor can not see this space, tab or new line, use other editor with operating multi (CR/LF) format or create new file with clean content.
• Forum will not work correctly with damaged config.php file.
--------------------------------------------------------------------------------
Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/site/5051/www/login.php:65) in /home/site/5051/www/includes/sessions.php on line 676
Marek
Ostatnio zmieniony 21 paź 2008, o 08:21 przez MarekK, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 18 paź 2008, o 01:59

Nie tylko Ty masz ten błąd. Niestety jest on trochę uciążliwy... co do serwisów, myślę że to kwestia przejściowa, związana z modernizacją strony. Ale ze szczegółami trzeba będzie poczekać na głównego Twórcę "zamieszania" ;)

MDz
-
-
Posty: 365
Rejestracja: 29 mar 2003, o 13:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: MDz » 18 paź 2008, o 02:09

Próbuję dostać się na jedną ze stron dotyczących serwisów tematycznych (msp430.ep.com.pl) ale wyskakuje mi błąd: 403 Forbidden. Okazało się, że dotyczy to wszystkich możliwych serwisów tematycznych. Poza serwisem p. Antoniaka, który wyświetla menu ale poza tym jest całkowicie pusty. O co chodzi?
Czkawka po przeniesieniu strony na nowy serwer. Generalnie nowe środowisko istotnie nie różni się jakoś istotnie, ale jak zwykle diabeł tkwi w szczegółach (ścieżki, prawa, etc...).
Stopniowo staram się poprawiać wyłapane błędy.
msp430.ep.com.pl
W HomeNet funkcjonował mechanizm przekierowujący każde odwołanie do niezarejestrowanej subdomeny na katalog o tej samej nazwie. Tutaj jest to nieco uciążliwe, dlatego generalnie (poza paroma wyjątkami) wycofujemy się z mechanizmu adresowania podstron przez subdomenę (np. msp430.ep.com.pl -> ep.com.pl/msp430).

Poprawiłem linki na stronie'tematyczne'. W szególności powinien teraz działać link do MSP430. Jak rówież strona A.Antoniaka.

Co do Forum to jeszcze nie wiem co jest przyczyną. Prawdopodobnie znowu coś związanego ze ścieżkami lub prawami dostępu. Dopiszę je do kolejki 'do zrobienia' ;)

--
MDz

MarekK
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 9 lis 2004, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: MarekK » 18 paź 2008, o 08:40

Dzięki za odzew - może będzie lepiej. Trochę mi przykro bo taki sam (albo bardzo podobny) błąd występował w przeciągu ostatniego roku. Poza tym jest to dokładnie opisane w sieci: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=You ... Google&lr= . Ta wiedza powinna być jakoś gromadzona przez osoby zarządzające forum i za drugim razem problem nie powinien występować. :609:

Marek

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 18 paź 2008, o 10:45

Ja tez mam ten błąd podczas logowania. Postaram się tez ze swojej strony coś z tym zrobić, MDz też ma pewnie dużo roboty po tych przenosinach.

Pozdr.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 20 paź 2008, o 21:43

Witam. Czy pojawia się teraz ten błąd? Myślę, że nie... i po kolejnym problemie, ale w razie co dajcie znać.

P.S. Działają wam powiadomienia o odpowiedzi w temacie? (jak ktoś ma włączoną tą opcję)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 20 paź 2008, o 23:47

Czy pojawia się teraz ten błąd? Myślę, że nie...
Dobrze myślisz... świetnie ;)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 21 paź 2008, o 08:12

A powiadomienie nie działa jednak, bo nie dostałem nic a powinienem. Na forum wszystko jest ok, może to blokada z serwera... zobaczymy.
Dziwne jest to, że powiadomienie o PM dochodzi normalnie.

pajeczynka
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 8 cze 2005, o 11:07
Lokalizacja: Winny Grod

Postautor: pajeczynka » 21 paź 2008, o 11:33

End, U mnie powiadomienie działa... pewnie Ci się gdzieś email zawieruszył ;)

Edit: przetestowane dla "śledzonego tematu" a nie opcji globalnej.
Ostatnio zmieniony 21 paź 2008, o 12:28 przez pajeczynka, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 21 paź 2008, o 15:32

Prawda byłą taka, że nie działało faktycznie i dopiero dzisiaj rano po rozmowie z "górą" udało się to przywrócić do działania - błąd w ustawieniu poczty forum.

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości