Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ksiazka LPC2000

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

stasi
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2007, o 09:35
Lokalizacja: Słupsk

ksiazka LPC2000

Postautor: stasi » 26 lis 2007, o 11:01

Czciałbym wszystkich uczulic na ksiązke BTC LPC2000 Mikrokontrolery z rdzeniem ARM7.
Ksiązka stanowi prawie całkowitą kopie kursu prowadzonego na lamach EP. Kupno jej jest calkowicie pozbawione sensu jedyna korzysc to posiadanie wszystkich wiadomosci z kursu w jednym porecznym miejscu.

tomek_j
-
-
Posty: 264
Rejestracja: 14 sty 2004, o 09:06

Re: ksiazka LPC2000

Postautor: tomek_j » 26 lis 2007, o 12:52

Czciałbym wszystkich uczulic na ksiązke BTC LPC2000 Mikrokontrolery z rdzeniem ARM7.
Ksiązka stanowi prawie całkowitą kopie kursu prowadzonego na lamach EP. Kupno jej jest calkowicie pozbawione sensu jedyna korzysc to posiadanie wszystkich wiadomosci z kursu w jednym porecznym miejscu.
zapomniałeś dodac, ze "Kupno jej jest calkowicie pozbawione sensu DLA MNIE " - ktos inny moze miec inne zdanie tym bardziej ze nie widze tu zarzutów co do zawartości typu powazne błedy, zły dobór materiału itp

stasi
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2007, o 09:35
Lokalizacja: Słupsk

Re: ksiazka LPC2000

Postautor: stasi » 26 lis 2007, o 13:40

Czciałbym wszystkich uczulic na ksiązke BTC LPC2000 Mikrokontrolery z rdzeniem ARM7.
Ksiązka stanowi prawie całkowitą kopie kursu prowadzonego na lamach EP. Kupno jej jest calkowicie pozbawione sensu jedyna korzysc to posiadanie wszystkich wiadomosci z kursu w jednym porecznym miejscu.
zapomniałeś dodac, ze "Kupno jej jest calkowicie pozbawione sensu DLA MNIE " - ktos inny moze miec inne zdanie tym bardziej ze nie widze tu zarzutów co do zawartości typu powazne błedy, zły dobór materiału itp
Oczywiscie ze jest to pozbawione sensu w moim odczuciu. merytorycznie nie mam tej ksiazce nic do zarzucenia, ale wydawanie 60 zl jesli to samo mozna miec za okolo 6...

kacperek
-
-
Posty: 10
Rejestracja: 6 lip 2007, o 00:38
Lokalizacja: Kielce

Re: ksiazka LPC2000

Postautor: kacperek » 26 lis 2007, o 16:34

Oczywiscie ze jest to pozbawione sensu w moim odczuciu. merytorycznie nie mam tej ksiazce nic do zarzucenia, ale wydawanie 60 zl jesli to samo mozna miec za okolo 6...
Możesz wyjaśnić na jakiej zasadzie obliczyłeś 6..., zakładam, że mówisz o 6zł?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 26 lis 2007, o 19:12

Zapewne koszt sciagniecia archiwow EP. O ile nie jest sie prenumeratorem. Ale i tak wyjdzie chyba conieco wiekszy koszt... Pozatym nie kazdy wie, lub chce miec material w formie artykulow, niektorzy wola/musza (chocby z niewiedzy o innej formie) miec ksiazke.

Wtrace jednak 3 grosze do tematu ceny ksiazki... w moim odczuciu BTC akurat ma drogie ksiazki. I twierdze tak porownujac do pozycji innych wydawnictw, pozycji o podobnej objetosci, jakosci wydania i tresci (jesli chodzi o unikalnosc/niskonakladowosc/specyfike materialu).

stasi
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2007, o 09:35
Lokalizacja: Słupsk

Postautor: stasi » 26 lis 2007, o 19:57

Kacperku dokladnie na takiej wlasnie zasadzie , o ktorej mowi pajaczek sciagniecie tego kursu kosztowalo mnie 6 zl +vat . Wczesniej kupowalem EP i ztąd wiedzialem o takim kursie a chcialem miec wszystko ladnie drukniete i spiete razem. Gdy zobaczylem ksiazke pomyslalem ze musi byc dobra bo to przeciez ten sam autor, kupilem i tak oto jestem wlascicielem trzech egzemplazy tego samego artykulu.

Pozdrawiam

ThomasN
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 3 lut 2006, o 13:32
Lokalizacja: koszalin

Postautor: ThomasN » 4 cze 2008, o 10:02

Ja też nie mam dobrej opinii o tej książce. W zasadzie przyzwyczaiłem się do tego, że książki wydawnictwa BTC kosztują więcej niż są warte - poza "Mikrokontrolery AVR ATmega w praktyce", która na prawdę jest warta swojej ceny (~350 stron i widać sporo pracy włożonej w napisanie książki).
Książka "LPC2000..." to nic innego jak tłumaczenie noty katalogowej i to w dodatku z błędami, i nie w całości. Ale nie to mnie najbardziej denerwowało. Czytając niektóre rozdziały miałem wrażenie, że autor na siłę próbuje zwiększyć objętość książki poprzez powtarzanie tych samych informacji. Dwa przykłady, które udało mi się zapamiętałem:
- wzory ze strony 39 i 84 - dwa razy pokazane jak obliczyć to samo - nawet wartości te same!
- zdania ze strony 146 i 149 - "Pomimo że blok generatora PWM wygląda dość skomplikowanie , praca z tym układem jest łatwa i będzie się sprowadzała do zaprogramowania kilku rejestrów..." i "Blok PWM sprawia wrażenie układu dość skomplikowanego. W rzeczywistości jest on jednak łatwy w wykorzystaniu, a cała procedura obsługi sprowadza się do ustawienia kilku rejestrów,..." - te same zdania tylko innymi słowami!
W zasadzie płacimy 60zł za lekko ponad 200 stron, a autor pominął opis interface'u USB tłumacząc, że jest on skomplikowany! Pominął też opis automatycznego wykrywania prędkości transmisji w interface'sie UART tłumacząc, że nie ma na to miejsca!

Zaletą tej książki są między innymi niewątpliwie przykłady w C, ale też krótkie wprowadzenie w assembler ARMów.
Ta książka to nie jest oczywiście samo zło ;) i parę rzeczy mi rozjaśniła (datasheety Philipsa to według mnie porażka), ale zdecydowanie nie jest warta swojej ceny. Gdyby kosztowała 25zł to tej recenzji by tu nie było ;)

Niestety muszę też skrytykować EP za pozytywną recenzję książki. Recenzja była pisana chyba na podstawie wstępu i spisu treści.

rofrol
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 18 sty 2009, o 00:04
Lokalizacja: Piaseczno

Postautor: rofrol » 18 sty 2009, o 00:10

Czemu nie mogę ściągnąć części 4? Wykupiłem dostęp przez SMS.

Stąd staram się ściągnąć:
http://www.elektronikapraktyczna.pl/?se ... r=2006&m=3

Co ciekawe tutaj http://www.ep.com.pl/?sect=czytelnia&pg ... r=2006&m=3 nie ma w spisie treści.

A tu http://www.ep.com.pl/?sect=czytelnia&pg ... 200512_090 nie ma też części 4.

Czy to jest tylko dla prenumeratorów? Jeśli tak to nie zostałem o tym poinformowany i chcę zwrot pieniędzy za smsy.

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości