Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Gratuluję artykułu o Msp430, czesc 4

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

rozczarowany
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2007, o 22:06
Lokalizacja: z tąd

Gratuluję artykułu o Msp430, czesc 4

Postautor: rozczarowany » 14 lip 2007, o 22:09

Dla tych co nie czytali tego dzieła, muszę powiedzieć, że artykuł był poświęcony Timerom w Msp430. W arcydziele tym ,,, ani razu nie pojawiło się słowo Msp430, to nic ani razu nie pojawił się żaden szczegół dotyczący systemu zegarowego w Msp430. No nie zwracam honor autor wspomniał, że system zegarowy w Msp430 jest super i , że ma comare i capture i PWM.

Po przeczytaniu tego artykułu na pewno nie o Msp430 a bardziej o był sobie Timer, uważam że to co się wypisuje w ep na temat Msp430 jest żałosne i poniżej wszelakiej krytyki.

Żenujące jest to, że na łamach ep zamieszcza się jeszcze cytaty z listów czytelników w których to chwalą ów kurs.

Jak się na czymś nie znacie to o tym nie piszcie bo się tylko ośmieszacie i kompromitujecie.

P.S.
Przepraszam, że tak dosadnie wyrażam swoje zdanie, jednak pierwsze 3 części kursu jeszcze przebolałem, myśląc ok fajne wprowadzenie dla początkujących. Jednak cześć poświęcona Timerom, gdzie przekazana powinna być wiedza na temat Timerów w Msp430, powaliła mnie na kolana, bo nie było tam NIC.

Kompletnie NIC, poczułem się oszukany, a moje pieniądze zostały wyrzucone w błoto.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 15 lip 2007, o 07:59

Tak, może troche przesadziłeś ale masz prawo. :) . Ja tez jestem rozczarowany nieco tym jak to nazwałeś "kursem" chociaz takim nie jest bo jest umieszczony w dziale podzespoły i raczej autorowi chodzi o pokazanie różnic między MSP430 a innymi mikrokontrolerami z uwypukleniem zalet MSP430. Wolałbym aby był to kurs pokazujący w jaki sposób wykorzystać niewatpliwe zalety tych mikrokontrolerów.

Upi

Postautor: Upi » 15 lip 2007, o 08:34

Racja mocne słowa, lecz w dużej mierze prawdziwe, bo ni jak tego co się pojawiło w ep nie można nazwać kursem obsługi Timerów w Msp430.

Ja od dłuższego czasu zajmuję się Msp430, uważam, że znam dobrze tą rodzinę mikrokontrolerów. Ostatnio nawet zaczęło mi chodzić po głowie, aby zrobić szkolenie dotyczące Msp430, takie z prawdziwego zdarzenia, gdzie słuchacze mogli by się dowiedzieć nie tylko podstawowych informacji o Msp430 ale głównie zgłębić tajniki tej rodziny, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej widzianej okiem inżyniera.

Byłby ktoś chętny na taki zastrzyk wiedzy o Msp430 ?

Wracając do tematu Msp430 to polecam zaglądanie na forum mikokontrolery.net do działu poświęconego Msp430, staram się tam w miarę możliwości i dostępnego wolnego czasu odpowiadać na pytania dotyczące Msp430. (najsprawniej jest napisać do mnie PW, bo na forum nie zaglądam codziennie).

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 15 lip 2007, o 09:54

... Ostatnio nawet zaczęło mi chodzić po głowie, aby zrobić szkolenie dotyczące Msp430, takie z prawdziwego zdarzenia, gdzie słuchacze mogli by się dowiedzieć nie tylko podstawowych informacji o Msp430 ale głównie zgłębić tajniki tej rodziny, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej widzianej okiem inżyniera.

Byłby ktoś chętny na taki zastrzyk wiedzy o Msp430 ?
Wpisuje się na listę :)

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 15 lip 2007, o 13:52

[quote="Upi"]Racja mocne słowa, lecz w dużej mierze prawdziwe, bo ni jak tego co się pojawiło w ep nie można nazwać kursem obsługi Timerów w Msp430.

**** Przypominam, ze tytul cyklu jest "MSP430 - co maja, czego inne nie maja". To nie jest kurs obslugi timerow!

Ja od dłuższego czasu zajmuję się Msp430, uważam, że znam dobrze tą rodzinę mikrokontrolerów. Ostatnio nawet zaczęło mi chodzić po głowie, aby zrobić szkolenie dotyczące Msp430, takie z prawdziwego zdarzenia, gdzie słuchacze mogli by się dowiedzieć nie tylko podstawowych informacji o Msp430 ale głównie zgłębić tajniki tej rodziny, zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej widzianej okiem inżyniera.
Byłby ktoś chętny na taki zastrzyk wiedzy o Msp430 ?

**** Napiszesz taki cykl do EP?
Pzdr
PZb

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości