Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

EP Plus M2M - OPINIE

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

dxfm
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2007, o 11:54
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

EP Plus M2M - OPINIE

Postautor: dxfm » 18 mar 2007, o 12:07

Witam szanownych Forumowiczów!

Dotarła do mnie wreszcie gazetka, na którą tak długo czekałem. Dziś miałem chwilę czasu, żeby się z nią zaznajomić.

Niestety! Treść mnie rozczarowała. Sądziłem, że będzie to takie kompendium wiedzy dla praktyków. Nastawiłem się na to, że będzie na przykład opis jak wysyłać i odbierać SMSy, jak łączyć się poprzez GPRS, jak jest tworzona sieć z punktem APN, jak przesyłać dane pomiędzy modułami GPRS. A tu kiszka! Jeśli ktoś mi zarzuci, że przecież to wszystko można znaleźć w internecie to... po co w ogóle zawracać sobie głowę? Na płytkach CD też jest wszystko, co można ściągnąć ze stron producentów. Jeśli gazetka miała przedstawić informacje zbiorcze to wypadało by zamieścić tabele porównawcze różnych modułów.

Ogólnie jest to kolejna gazetka-reklamówka o chaotycznej treści. Redaktor we wstępie napisał o bezprzewodowym zawrocie głowy, który czytelnikowi dalej pozostaje po przeczytaniu lektury. Wolałbym zapłacić 60zł za porządniejsze treści niż 13zł za kolejny papier rzucony w kąt domowej biblioteczki.

Jedyne co widzę pozytywnego w tym piśmie, to przegląd aktualnie dostępnych rozwiązań komunikacji bezprzewodowej.

Z zakupem kolejnej EP+ wstrzymam się dopóki nie zobaczę jej treści.

A co Wy sądzicie o ostatniej EP+ ?

Michał

Awatar użytkownika
areczkas
-
-
Posty: 338
Rejestracja: 2 mar 2004, o 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: areczkas » 18 mar 2007, o 12:24

Witam

Niestety ale wpełni się zgadzam. Ta gazetka nie wnosi nic ponad. Tak jak kolega wyżej napisał, iż gazetka wygląda bardziej jak reklamówka- niestety ale tak. EP+ powinna być kompendium wiedzy na dany temat, skarbnicą wiedzy "praktycznej". Po otrzymaniu do ręki takiego magazynu powinienem z pasią zacząć eksperymentować z urządzeniami, bo przecież mam pod ręką przewodnik, a przynajmniej informator gdzie powinienem szukać wiedzy specjalistycznej.

Pozdrawiam z zaświatów ;)

jedrek_1981
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 26 lis 2005, o 11:42
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: jedrek_1981 » 20 mar 2007, o 19:28

jak mozna zamowic EP Plus 1/2007 przez intenet? I czy dla prenumeratorow EP sa jakies znizki?

dxfm
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 13 lut 2007, o 11:54
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

Postautor: dxfm » 20 mar 2007, o 21:12

jak mozna zamowic EP Plus 1/2007 przez intenet? I czy dla prenumeratorow EP sa jakies znizki?
Można zamówić przez internet (http://sklep.avt.pl/go/_info/?id=47976). Dla prenumeratorów jest 50% rabatu, o czym było we wkładce do styczniowego numeru EP, o ile nadal to obowiązuje...

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 21 mar 2007, o 03:04

Witam!
Chetnie poznam takze opinie innych forumowiczow, ale:
- EP+ jest o technologiach M2M (patrz okladka), ktorych GSM jest wylacznie fragmentem,
- roznorodnosc dostepnych modulow M2M jest na rynku tak duza, ze spora skad inad objetosc ich nie pomiescila,
- sadze, ze nasz zmiar przygotowania przewodniak o temacie co najmniej czesciowo sie udal, swiadcza o tym reakcje czytelnikow u dystrybutorow prezentowanych rozwiazan.
Niemniej jednak czekam na dalsze opinie.
Pzdr
PZb

P.S. Prenumeratorzy EP maja 50% bonifikate na zakup EP+.

P.S.2. Szczegolowy opis z przykaldami programowania GSM-ow wydal w postaci ksiazki nasz wspolpracownik - Jacek Bogusz. Zainteresowanym ku informacji:
http://sklep.avt.pl/go/_info?id=47822

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości