Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

wczorajsze forum....

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
tasza
-
-
Posty: 456
Rejestracja: 17 sty 2005, o 10:52

wczorajsze forum....

Postautor: tasza » 23 lut 2007, o 16:44

Witam popołudniowo.
Albo to piątkowe zmęczenie albo...
jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że aktualne forum jest jakby wczorajsze...
nagle sporo postów znikło, także wiadomości PW
czemu tak?

czy ktoś jeszcze ma może takie przywidzenia?

:599:

pozdrawiam,
Natka

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 23 lut 2007, o 19:47

Witam! Moich postów też kilka znikło, jeżeli jest to celowe dzielenie, to widocznie byliśmy bardzo nie grzeczni! Nie wiadomo, co o tym myśleć?
Pozdrawiam

petersz
-
-
Posty: 579
Rejestracja: 2 gru 2005, o 18:26
Lokalizacja: ---

Postautor: petersz » 23 lut 2007, o 19:59

Potwierdzam. End... Co się stało? :566:

Pozdr.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 23 lut 2007, o 21:16

Zdarza się także, że niektóre tematy/posty, mimo iż były przeglądane, są na następny dzień znów oznaczone jako nieczytane.

mathieiov
-
-
Posty: 46
Rejestracja: 5 gru 2005, o 14:58

Postautor: mathieiov » 23 lut 2007, o 22:20

Mi też często się zdarza tak jak pisze Ddevil. Deja-vu? :599:

janek11389
-
-
Posty: 682
Rejestracja: 5 cze 2004, o 10:57

Postautor: janek11389 » 24 lut 2007, o 06:49

Ale nie tylko posty poznikały, nowy użytkownik, który się wczoraj zarejestrował, napisał mi na mejla, że nie może się zalogować i chyba jest bardzo oburzony, że mu już w pieszym dniu konto zablokowali. Kierownictwo nic nie pisze w tej sprawie, żadnych wyjaśnień, nie wiadomo, co o tym myśleć!

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 lut 2007, o 09:28

Witam.

Jestem poważnie zdziwiony, bo od wczoraj jakoś po godzinie 13 czy 14 padł mi komputer i nie było mnie do teraz...
Nie wiem co to się stało... w każdym razie spróbuje się dowiedzieć co to mogło być, bo nic nie ruszałem w PA.
Może to wina serwera czy coś... nie wiem naprawdę, ale się dowiem, bo to jest niedopuszczalne.

W każdym razie dziękuje za informacje! Widzę, że po tej aktualizacji jest więcej roboty niż przed... a miało być tak pięknie.
Ale nie tylko posty poznikały, nowy użytkownik, który się wczoraj zarejestrował, napisał mi na mejla, że nie może się zalogować i chyba jest bardzo oburzony, że mu już w pieszym dniu konto zablokowali. Kierownictwo nic nie pisze w tej sprawie, żadnych wyjaśnień, nie wiadomo, co o tym myśleć!
No cóż... nie ma idealnego systemu i nie ma się co denerwować tylko trzeba spokojnie napiac do Admina forum i wyjasnic sytuację.

Jakby nie było stety/niestety kierownictwem tego forum zostałem ja i tylko ja w wolnym czasie staram się by to forum funkcjonowało dobrze.
Oczywistą sprawą jest to, że są to nieprzewidywalne rzeczy, bo forum w PA pokazuje mi wszystko ładnie pięknie ani jednego błędu więc czlowiek mysli, że wszystko jest dobrze.
Dobrze, że zagłaszacie i wiadomo o co chodzi - będę mógł nad tym pomyśleć i w razie co naprawić.
Może wam się wydaje, że to się tylko klika i zapisuje... czasami robi się taki cyrk, że nawet zaawansowany Administrator się zakręci.
Zdarza się także, że niektóre tematy/posty, mimo iż były przeglądane, są na następny dzień znów oznaczone jako nieczytane.
Dziwne... bo testowałem to i u mnie nie występuje ten problem.
Jesli wchodzisz do działu i jest chociaż jeden temat którego nie przeczytałeś to na stronie glównej zawszę będzie pokazywało, że są tematy nieczytane - to chyba logiczne.
Można zaznaczyć "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane" i zobaczyć czy wtedy występuje problem, ale pod warunkiem, że akurat nikt nic w danym dziale nie napisze.
Sprawdzę to jeszcze u siebie.

Janek11389 szkoda, że podchodzisz do sprawy w ten sposób, ze: "Nie wiadomo co o tym myśleć" bo wiadomo, że nikt nie zrobił tego specjalnie, bo jeśli tak to po co takie forum?
Po prostu na forach czasami się zdarzają takie rzeczy i nie pozostaje nic jak tylko zgłaszać i czekać na poprawę, bo to dzięki wam mogę coś zrobić, bo wiem że cos się złego dzieje.

W każdym razie dziękuje Nataszy że zwróciła uwagę i wiadomo co jest.
Postaram się sprawę szybko wyjaśnić.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 24 lut 2007, o 10:14

Jestem poważnie zdziwiony, bo od wczoraj jakoś po godzinie 13 czy 14 padł mi komputer i nie było mnie do teraz...
Nie wiem co to się stało... w każdym razie spróbuje się dowiedzieć co to mogło być, bo nic nie ruszałem w PA.
Serwer wyczul ze nie ma nadzoru, i zrobil sobie samowolke ;)

A powazniej, znikajacych postow nie przyuwazylem, byc moze byly. Posty mi sie osobiscie ladnie odznaczaja jako przeczytane (obecnie). Jedynym "mankamentem" jest ze czesciej "ciasteczka" traca waznosc, i musze sie logowac z reki, ale to tak co x razy. Nie jest to moze bardzo dokuczliwe, wiec chyba nie warto szukac przyczyny, chyba zeby cos przez przypadek Ci sie rzucilo w oczy End.

A z dziwnymi szopkami w adminitracji... fakt, czasem dzieja sie takie rzeczy, o ktorych administracja nie ma pojecia (bo wszystko wyglada dobrze) a userzy sie piekla... to u nich juz nie...
I tak tu jest dobrze ze End sie stara, dopytuje, poprawia. Nie ma sie co czepiac, naprawde.
A przeciez moglby: SOA#1 ;)

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 lut 2007, o 10:22

Słyszałem, że są poważne problemy z serwerami na home.pl i ludzie którzy mają fora internetowe wręcz uciekają od nich.
Nie jestem zbyt dobry i obeznany w forum, ale staram się jak mogę.
Zainstalowałem Krasnala i czystą wersję phpBB by Przemo i na tym ćwiczę.
Przeglądam logi z forum i jest naprawdę czysto... wydaje mi się, że to wina serwera - a to przynajmiej home.pl mogli by coś napisać w tej sprawie a nie zostawić to i mieć to... wiadomo gdzie.
Ale na razie nic nie osądzam dowiem się co jest grane, zapytałem też na forum Przema i zobaczymy co mi odpiszą.

RcTomek
-
-
Posty: 357
Rejestracja: 18 lip 2005, o 17:28
Lokalizacja: Głogów / Wrocław

Postautor: RcTomek » 24 lut 2007, o 10:43

Jesli wchodzisz do działu i jest chociaż jeden temat którego nie przeczytałeś to na stronie glównej zawszę będzie pokazywało, że są tematy nieczytane - to chyba logiczne.
Nie zrozumieliśmy się. Chodzi mi o to, że czytam wszystkie tematy, jednak niektóre z nich są następnego dnia znowu oznaczane jako nieczytane.
Można zaznaczyć "Oznacz wszystkie fora jako przeczytane"...
Z tego też czasem korzystam.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 24 lut 2007, o 11:55

Już wiadomo co się stało... To wina hosta padł im serwer i przywrócili kopię bazy, ale niestety tamte posty zostały utracone bezpowrotnie.
Bardzo mi przykro, że tak się stało już napisałem do home.pl że mogli by chociaż dac znać o takim stanie rzeczy.
A już się bałem, że coś nie tak z forum.

Mam nadzieję, że sytuacja długo się nie powtórzy.

awatar100
-
-
Posty: 415
Rejestracja: 27 cze 2003, o 07:55
Lokalizacja: Gdańsk
Kontaktowanie:

Postautor: awatar100 » 24 lut 2007, o 22:25

szkoda ze wyszukiwarka Nie dziala Nadal

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 lut 2007, o 14:16

szkoda ze wyszukiwarka Nie dziala Nadal
A tego to nie wiedziałem... nikt nic nie zgłaszał.
Szukajka częsciowo już działa, ale mam problemy z całkowitą (100%) odbudową searchu, bo tym jak home.pl przywrócili bazę coś się sypło.
Nawet słowa nie napisali do nas o takim zajściu... tak się nie robi. A słyszałem już "różne" opinie o home.pl np. na forum Przema.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 25 lut 2007, o 21:45

A słyszałem już "różne" opinie o home.pl np. na forum Przema.
Po prostu nadmierny overselling i sprzedawanie serwerów za złotówkę daje im się we znaki i wyrzucają większość userów generujacych nadmierny (choć nie zawsze przekraczający parametry konta) ruch.
Pozatym forum 'by Przemo' jest nazywane "zarzynarką hostingów" i jest niemile widziane przez wszelkie hostingi (ostatnie wersje są mniej serwerożerne). Cieszmy się, że to forum nie ma większej ilości odwiedzin...

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 25 lut 2007, o 23:58

Z tego co się dowiadywałem to najnowsza wersja jest naprawdę dopracowana i nie obciąża zbytnio serwera.
No zobaczymy w razie problemów trzeba będzie zmienić silnik ;)

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości