Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Forum phpBB a załączniki

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

MarekK
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 9 lis 2004, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Forum phpBB a załączniki

Postautor: MarekK » 16 lut 2005, o 16:42

Witam,

Mam pytanie dotyczące możliwości dodawania załączników - czy jest to standardowa opcja w phpBB forum? Pytam bo widzę, że na tym forum to działa natomiast ja korzystam z innego forum (też opartego o phpBB) i tam nie ma takiej opcji. I to jest największy mankament tego forum. Może administrator by coś na ten temat napisał. Czy to się jakoś konfiguruje, czy też ktoś zmodyfikował ogólnie dostępną wersję phpBB?

Marek

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 16 lut 2005, o 22:50

To się ustawia w panelu administracyjnym do którego ma dostęp wyłacznie administrator. Na forach w których administratorzy nie dysponują duzymi zasobami po prostu nie właczają tej opcji.

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 16 lut 2005, o 23:00

W standardowym, "golym" forum nie ma zalacznikow, trzeba to dorzucic jako modul, modyfikacja, albo skorzystac juz z jakiejs zmowyfikowanej wersji forum 8)

MarekK
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 9 lis 2004, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: MarekK » 17 lut 2005, o 16:23

Admin,

Dzięki, rozumiem, że w "gołym" forum tego nie ma ale dalej to wolałbym bardziej konkretną odpowiedź. Czy mam rozumieć, że można wziąć podstawowę wersję forum, znaleźć odpowiedni, gotowy moduł, dołożyć go do forum i już działa, czy też trzeba samodzielnie modyfikować forum (a później je testować i zainstalować na produkcyjnym serwerze)? Istotne pytanie jest czy są gdzieś już gotowe takie moduły (instalacja -> mały nakład pracy), czy też trzeba się samemu męczyć z modyfikacją wersji podstawowej (-> dużo pracy).

Marek

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 17 lut 2005, o 16:51

Zerknij tu wwwphpbb.pl to jest forum najodpowiedniejsze na ten temat, tam już są gotowe odpowidzi np http://www.phpbb.pl/forum/search.php?mode=results

MarekK
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 9 lis 2004, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: MarekK » 18 lut 2005, o 09:21

Wojtek,

Dzięki za ten link, chyba już znalazłem: http://www.phpbb.pl/download.php?d=24 .

Marek

goldhand.com.pl
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 17 sty 2005, o 23:39
Lokalizacja: Z Polski
Kontaktowanie:

Postautor: goldhand.com.pl » 30 mar 2005, o 00:59

mod nazywa sie
Attachment Mod

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości