Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Materiały AVT na innych stronach

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Materiały AVT na innych stronach

Postautor: Admin » 12 paź 2004, o 09:28

Witam,

Dostawaliśmy sygnały, ze na stronach innych niż Wydawnictwa AVT są zamieszczane materiały archiwalne naszych miesięczników bez naszej zgody.
  • Materiały te to głównie:

    :arrow: Pliki pdf dostępne odpłatnie i bezpłatnie w Archiwum Elektroniki Praktycznej ze wszystkich roczników

    :arrow: Pliki pdf innych naszych miesięczników (Elektroniki dla Wszystkich, Audio, Estrady i Studio, Magazynu Internet, Młodego Technika, Świata Radio) dostępne odpłatnie i bezpłatnie na stronie Wydawnictwa AVT

    :arrow: Wszelkich skanowanych stron miesięczników wydawanych przez Wydawnictwo AVT
W związku z tym uprzejmie prosimy użytkowników forum o informacje o miejscach w Internecie, gdzie powyższe materiały się znajdują.
Ostatnio zmieniony 14 paź 2004, o 14:57 przez Admin, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 12 paź 2004, o 12:11

Proponuje dyskretnie kontaktować się w tej sprawie 8)

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 12 paź 2004, o 12:25

No nareszcie. Widzę, że moja ofiara (zgon na ele****) nie poszła na marne :)

gulson
-
-
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2004, o 13:46

Postautor: gulson » 12 paź 2004, o 13:25

a ciekawe co zrobicie z artykułami na ośle (emule), można znaleźć na ośle prawie wszystkie artykuły z EDW i EP oraz płyty jak elektronika plus, najłatwiej pozwać właścicieli witryn.... w takim będę czekać aż Radek wyśle AVT kompletną listę plików z elektrody, myślę, że to zrobi bardzo szybko.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2004, o 13:35 przez gulson, łącznie zmieniany 1 raz.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Postautor: radzio » 12 paź 2004, o 13:30

Jak widać, Gulson robi wszystko aby mnie sprowokować. Proponuję Gulsonie, wracaj tam gdzie Twoje miejsce - na elektrodę. A nie rób syfu na forum EP.

Awatar użytkownika
areczkas
-
-
Posty: 338
Rejestracja: 2 mar 2004, o 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Oj radzio radzio

Postautor: areczkas » 12 paź 2004, o 13:36

Jak widać, Gulson robi wszystko aby mnie sprowokować. Proponuję Gulsonie, wracaj tam gdzie Twoje miejsce - na elektrodę. A nie rób syfu na forum EP.
Radzio nie wyżywaj się na tym forum :!: skoro wywalili Ciebie już z jednego to najwidoczniej mieli powody. Zaczynasz dziwne dyskusje i robisz z siebie wielce pokrzywdzonego. Ja bywam na elektrodzie i uważam że jest to całkiem fajny portal.
Admin nie może zobaczyć wszystkiego od razu, a jak mówił Gulson odpowiedzialność i tak przede wszystkim jest po stronie post-odawcy :wink:
wyluzuj chłopie, może lepiej podziel się doświadczeniem z innymi na tematy czysto elektroniczne.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 12 paź 2004, o 13:55

Panowie! jeżeli zobacze jakies posty nie w temacie dalej ,zwyczjnie będe je usuwał.
Radzio, wiem że masz problem do elektroda.pl ale zaław to z Gulsonem sam na sam.
Jesli nie, to nie ma o czym więcej pisać tutaj na forum.
Ostatnio zmieniony 12 paź 2004, o 15:11 przez end, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
areczkas
-
-
Posty: 338
Rejestracja: 2 mar 2004, o 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: areczkas » 12 paź 2004, o 14:49

Popieram :) THE END ma 100% racji :!:

Dobra robota hehehe...

PS The End a czemu zmieniłeś wiek? 20 lat było za mało? :wink:

Awatar użytkownika
gawel
-
-
Posty: 683
Rejestracja: 24 lis 2003, o 11:19
Lokalizacja: Białystok

Postautor: gawel » 12 paź 2004, o 17:47

W moim (i nie tylko) elektroda.pl na opinię aroganckiej. Z tego powodu nie jestem zarejestrowany na tamtym forum. :D

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 12 paź 2004, o 18:25

A co to ma wspólnego z elektrodą? Czytałeś pierwszy i przedostatni post?

gulson
-
-
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2004, o 13:46

Postautor: gulson » 2 lis 2004, o 17:36

no proszę a jednak są strony uprzywilejowane przez AVT, które posiadają zgodę:
Schemat opublikowany za zgodą wydawnictwa AVT.
Oznaczenie: AVT-1235
http://www.eres.w3.alpha.pl/index1.php?text=192
i dużo dużo więcej z tej strony

wysłałem do autora strony zapytanie i rzeczywiście twierdzi, że posiada zgodę wydawnictwa na publikowanie WSZYSTKICH(?) układów z AVT

> Nadsyłają nam czytelnicy schematy do publikacji. Nie ma problemu jeśli
> jest to przedruk lub skan z EP czy Audio bo mamy pozwolenie
> AVT na ich publikowanie

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 6 lis 2004, o 09:29

:) Wszyscy sa rowni z tym ze nie ktorzy bardziej :wink:
:D

gulson
-
-
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2004, o 13:46

Postautor: gulson » 29 gru 2004, o 20:52

trochę czasu minęło i nadal brak odpowiedzi i jakiekolwiek reakcji
wniosek z tego jeden - w ogóle się nie przejmować bo artykuły nadal są dostępne za darmo dla wszystkich na tej stronie :lol:

000andrzej
-
-
Posty: 375
Rejestracja: 13 sie 2003, o 14:03
Lokalizacja: Kraków

Postautor: 000andrzej » 1 sty 2005, o 01:38

A czy będąc Waszym penumeratorem mogę koledze zeskanować i przekazać na maila? Oczywiście do użytku prywatnego, nie do publikacji, ani nie zarobkowo?

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

Postautor: end » 17 lut 2005, o 01:12

A czy będąc Waszym penumeratorem mogę koledze zeskanować i przekazać na maila? Oczywiście do użytku prywatnego, nie do publikacji, ani nie zarobkowo?
Dobre :lol:
To czy przeslesz koledze to Twoja sprawa, sam wiesz czy robisz dobrze czy źle i czy legalnie czy nie lagalnie...
Gdyby AVT miało pilnować "swoich rzeczy" przed kopiowaniem, rozpowszechnianiem itp. to wybaczcie, ale to chyba było by nie możliwe...no i nie jest.
Teraz internet załatwia wszystko....
Weźcie pod uwagę np. muzykę(mp3), tego to się dziennie przewala przez łącza w setkach albo nawet więcej TB (tera bajt).
Biedni muzycy... :cry:
Ale nie o tym temat.

Awatar użytkownika
areczkas
-
-
Posty: 338
Rejestracja: 2 mar 2004, o 13:18
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: areczkas » 20 lut 2005, o 17:13

Chcialbym nawiazac do dwoch wczesniejszych postow. Jesli jako osoba prywatna przesle zeskanowany material z avt do kolegi na sprzynke pocztowa to nie jest to ani zlamanie prawa, ani moralnego ani zadnego innego. Jesli prowadzil bym portal lub mial wlasna strone ogolnie dostepna dla gawiedzi i udostepnial materialy z avt to wtedy mozna mnie smialo pociagnac do odpowiedzialnosci... tak ma sie to w sprawie dochodzenia i egzekwowania prawa ( autorstkiego w tym przypadku )

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 20 lut 2005, o 17:28

Też tak uważam.

Awatar użytkownika
PICIA
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 5 lis 2004, o 19:28
Lokalizacja: Kraków
Kontaktowanie:

re

Postautor: PICIA » 20 lut 2005, o 19:49

w takim przypadku nie jest to łamanie praw autorskich-z wyjatkiem publikowania materiałów bez zgody autora-wydawnictwa itd

LucASWw
-
-
Posty: 248
Rejestracja: 23 sie 2003, o 18:26
Lokalizacja: UK

Postautor: LucASWw » 20 lut 2005, o 23:50

Ale macie problemy, ja to się cieszę jak z mojego serwera pada kolejny rekord wytransferowanych *.pdf'ów, czy bibliotek. I jakoś nigdy mi się nie zdarzyło, aby moje rozwiązania znalazły zastosowanie w komercyjnym świecie.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 21 lut 2005, o 00:18

Ale macie problemy, ja to się cieszę jak z mojego serwera pada kolejny rekord wytransferowanych *.pdf'ów, czy bibliotek. I jakoś nigdy mi się nie zdarzyło, aby moje rozwiązania znalazły zastosowanie w [fade]komercyjnym świecie.[/fade]
:) Nie sadze ze chodzi o komercyjne zastosowanie tylko o komercje sciagania bo jesli nie jestes prenumeratorem i chcialbys co kolwiek sciagnac to jesli wyslesz sms o tresci MP 1361 na numer: 7316 (koszt 3 PLN + VAT) masz dostep do 10 pobran :wink:
:D

Ps. Zamieszczajac specyfikacje RDS nararzasz sie w dziale finansowym a popatrz co grozi tylko za zawracanie **** adminowi :arrow: uwaga tak wiec uwazaj :o

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości