Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Archiwum EP od 1993

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
fachman
-
-
Posty: 103
Rejestracja: 3 cze 2003, o 17:03
Lokalizacja: Trzeci Świat

Postautor: fachman » 3 cze 2003, o 17:42

Mam wszystkie archiwalne numery z lat 1993-1994. Jeden numer w pdf zajmuje mi około 15Mb. Jeśli coś już zostało wysłane trzeba koniecznie to odnotowywać, bo to trochę waży. Optymalną jakość uzyskuje się przy 150dpi i 50% kompresji JPEG. PDF tworzony za pomocą Adobe zchowuje wielkość i jakość skanu.

Awatar użytkownika
end
admin
admin
Posty: 4977
Rejestracja: 7 maja 2003, o 11:18
Lokalizacja: Jedlina Zdrój
Kontaktowanie:

ep

Postautor: end » 22 lip 2003, o 12:50

Ja tez chyba coś znajde z 1993 i 1994 i nawed 1995.

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 29 lip 2003, o 13:34

Prosze wszystkich o wysylanie skanow archiwalnych numerow EP, ktorych nie ma w internecie ma e-mail: archiwum@ep.com.pl 8)

jan iwaniuk
-
-
Posty: 8
Rejestracja: 24 mar 2003, o 23:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontaktowanie:

Postautor: jan iwaniuk » 8 sty 2004, o 21:04

Jeżeli Admin tutaj zagląda, to proszę o uchylenie rąbka tajemnicy i podanie informacji jak przebiega skanowanie numerów archiwalnych.

karolPl
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 8 sty 2004, o 23:45
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: karolPl » 8 sty 2004, o 23:59

Coś mi się wydaje, że z tym archiwum dzieje się coś dziwnego!!! W/g Admina rocznik 2002 miał być dostępny "po wakacjach" 2003 roku. A tu już bez mała połowa stycznia 2004 i ... NIE MA. No i co z zapałem wielu do stworzenia prawdziwego archiwum od '97 wstecz? To co jest na stronie EP to są kpiny!!! Co ja mam przeglądać - spisy treści!!!
Uważam to za lekceważenie czytelników i w konsekwencji obniżanie prestiżu skąd inąd dobrego i potrzebnego pisma.

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 9 sty 2004, o 00:12

Coś mi się wydaje, że z tym archiwum dzieje się coś dziwnego!!! W/g Admina rocznik 2002 miał być dostępny "po wakacjach" 2003 roku. A tu już bez mała połowa stycznia 2004 i ... NIE MA. No i co z zapałem wielu do stworzenia prawdziwego archiwum od '97 wstecz? To co jest na stronie EP to są kpiny!!! Co ja mam przeglądać - spisy treści!!!
Uważam to za lekceważenie czytelników i w konsekwencji obniżanie prestiżu skąd inąd dobrego i potrzebnego pisma.
Napisane bylo, ze nie wczesniej jak po wakacjach, co nie znaczy, ze zaraz po nich i nie znaczy rownierz, ze nawet w roku 2003. Jak kogos interesuje rocznik 2002, to moze zakupic go u nas w dziale prenumeraty jako numery wrchiwalne, a jakie sa przyczyny nie umieszczania w.w. rocznika to co bardziej myslacy moga sie domyslic zamiast bezmyslnie pisac takie rzeczy.
A co do lekcewarzenia czytelnikow i obnizania prestizu pisma, to prosze przedstawic mi inne wydawnictwo, ktore daje dostep do calosci swoich numerow w podobnej formie do pobrania?

karolPl
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 8 sty 2004, o 23:45
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: karolPl » 9 sty 2004, o 23:50

Dzięki za szybką i "wyczerpującą" odpowiedź! Nie wiem czy jestem "myślący" czy też nie ( mam nadzieję że nie chciał mnie Pan tym stwierdzeniem obrazić) , ale nie lubię niedopowiedzeń i naprawdę nie wiem dlaczego nie ma tego rocznika w archiwaliach. Jedyny powód, który mi przychodzi na myśl, to że macie za dużo nie sprzedanych egzemplarzy!
I tu dochodzimy do sedna sprawy - moja renta wynosi 543 zł i nie stać mnie na kupowanie wszystkich bieżacych numerów EP, EDW, PE i NE, że o archiwaliach już nie wspomnę!!!
Drugi, bardziej osobisty powód tego mego pisania jest taki, że kupiłem w internetowym sklepie AVT kit 363 (programator ST) - EP11/97 i nie mając tego egzemplarza chciałem przeczytać dokumentację i ... buba!

Z poważaniem
Jan.

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 10 sty 2004, o 00:01

Powody sa takie, ze na tych miesiecznikach firma po prostu nadal zarabia... jest ich troche w magazynie, wiec za wczesna publikacja w internecie nie jest oplacalna. No coz, nie jestesmy instytucja charytatywna...

Z tego co moge powiedziec, to do konca stycznia, ew. na poczatku lutego bedzie dostep do tego archiwum dla prenumeratorow po zalogowaniu sie, szczegoly ukaza sie w odpowiednim momencie 8)

karolPl
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 8 sty 2004, o 23:45
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: karolPl » 10 sty 2004, o 00:31

Widzę, że Pan też nie śpi! Ja mam "Dialog Co Noc" więc też muszę...
Dostęp do archiwum tylko dla prenumeratorów to chyba jakieś nieporozumienie???!!! Przecież oni z zasady powinni mieć WSZYSTKIE numery - no może nie wszyscy, ale zawsze... Sądzę, że to dyskryminacja tych co drożej płacą i wogóle jak to się ma np do równości praw? Pewnie przesadzam... ale na tematy elektroniczne - szczególnie programatory:software i hardware z kimś kompetentnym bardzo chętnie bym porozmawiał. Mam TLEN Komunikator i mój nick jest taki jak adres mailowy...

MirekGa
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 16 sty 2004, o 20:15

Postautor: MirekGa » 16 sty 2004, o 21:16

No dobra zostawmy ten rocznik 2002 (podobno od stycznia tego roku prenumeratorowi się należy miesięcznie jeden numer archiwalny za darmo ?) , a co z archiwum sprzed 1997 roku - jak w temacie głównym wątku?

Mirek

karolPl
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 8 sty 2004, o 23:45
Lokalizacja: Lubin
Kontaktowanie:

Postautor: karolPl » 16 sty 2004, o 23:16

No właœnie!!! Komuœ bardzo by to widocznie przeszkadzało, gdyby takie archiwum zaistniało.
Prenumeratorzy niech majš zniżki, darmowe numery z archimum itd. Ale już projekt udostępniania im (i tylko im) wybranych stron uważam za poroniony!!! Dyskryminuje on tych co dużo więcej płacš za pismo w kioskach ! To już jest przegięcie! Chyba że pismo pada i szukana na gwałt wyjœciaz sytuacji???
A propos. Czy ktoœ wie może co się dzieje z Praktycznym Elektronikiem?

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 16 sty 2004, o 23:28

Prenumeratorzy niech majš zniżki, darmowe numery z archimum itd. Ale już projekt udostępniania im (i tylko im) wybranych stron uważam za poroniony!!! Dyskryminuje on tych co dużo więcej płacš za pismo w kioskach ! To już jest przegięcie!
A kto zabrania tym co kupuja w kiosku wykupic prenumerate, miec taniej, do domu z dodatkowymi znizkami i darmochami? 8)

ototom
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2004, o 09:24
Lokalizacja: Szubin
Kontaktowanie:

Postautor: ototom » 30 sty 2004, o 08:21

Przydaloby sie niejsce, gdzie mozna by bylo przejrzec co juz zostalo zeskanowane :!:

ototom
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2004, o 09:24
Lokalizacja: Szubin
Kontaktowanie:

Postautor: ototom » 30 sty 2004, o 08:31

Może ktoś już zeskanował EP 12/97 ?
Jeśli tak bardo Tą osobę proszę o przesłanie mnie stron na temat Modemu radiowego.

Zgóry dziękuje!!

Sanjuro
-
-
Posty: 54
Rejestracja: 20 lis 2003, o 17:00

Postautor: Sanjuro » 16 mar 2004, o 23:22

Czemu mam wrazenie ze temat upadl?

Bedzie mozliwosc zobaczenia kiedys tego archiwum skanow? Bylo by fajnie gdyby to bylo w tym wieku :) .

Jak nie to dajcie cynk to moze z tymi od elektrody sie ludzie dogadaja, by stworzyc tam kompletne archiwum...

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 16 mar 2004, o 23:36

W przygotowaniu jest nowa wersja archiwum

:!: Jak ktos cos zeskanowal, to moze wyslac na adres: archiwum@ep.com.pl :!:

gulson
-
-
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2004, o 13:46

Postautor: gulson » 19 mar 2004, o 14:00

Dopiero teraz przeczytałem ten temat.

Interesująca propozycja, należałoby uzyskać pozytywną opinię od redakcji EP (najlepiej na piśmie) to możemy stworzyć kompletne archiwum na elektroda.pl wszystkie roczniki a także zamieścić na szybkim łączu to wszystko dzięki bardzo zminimalizowanym kosztom utrzymania. Dobre rozwiązania to konwersja do DJVU, bo każde łącze padnie przy zwykłych skanach. Ew. jakieś limity a jak ktoś chce więcej danych to SMS. W tej chwili widać że archiwum jest na Poltronicu a strona na home, mam nadzieję, że EP nie płaci aż tak dużo za te konta.

Zebranie osób co poskanują bezpłatnie to jest wysłanie kilku ogłoszeń w widoczne miejsce. Można zrobić pospolite ruszenie.

Kamil Gulczuk

Awatar użytkownika
Admin
admin
admin
Posty: 100
Rejestracja: 11 lut 2003, o 10:55
Lokalizacja: forum.ep
Kontaktowanie:

Postautor: Admin » 19 mar 2004, o 14:13

Interesująca propozycja, należałoby uzyskać pozytywną opinię od redakcji EP i możemy stworzyć kompletne archiwum na elektroda.pl wszystkie roczniki a także zamieścić na szybkim łączu to wszystko dzięki bardzo zminimalizowanym kosztom utrzymania. Dobre rozwiązania to konwersja do DJVU, bo każde łącze padnie przy zwykłych skanach. Ew. jakieś limity a jak ktoś chce więcej danych to SMS. W tej chwili widać że archiwum jest na Poltronicu a strona na home, mam nadzieję, że EP nie płaci aż tak dużo za te konta.

Zebranie osób co poskanują bezpłatnie to jest wysłanie kilku ogłoszeń w widoczne miejsce. Można zrobić pospolite ruszenie.
Lepiej to zrobic tutaj na EP, o miejsce niech sie niekt nie martwi, narazie go nie zabraknie a z rocznikami 2002, 2003 i czesciowo z 2004 bedzie pelne archiwum :D
Jesli chodzi o skany, to prosze wysylac jak najwieksze i najlepszej jakosci, tu na miescu sie je zoptymalizuje a lepiej jak jest z czego zejsc niz zeby to bylo nieczytelne 8)

Wysylane pliki nie musza byc w formacie pdf :!: nawet lepiej jak beda to pliki graficzne

Dla chetnych do wysylania z ograniczonymi kontami e-mailowymi podaje FTP:

Host: korporacja.avt.pl
Uzytkownik: ep_archiwum
Haslo: ep_archiwum
Ostatnio zmieniony 19 mar 2004, o 19:52 przez Admin, łącznie zmieniany 1 raz.

gulson
-
-
Posty: 22
Rejestracja: 19 mar 2004, o 13:46

Postautor: gulson » 19 mar 2004, o 14:22

OK, rozumiem, dobrze, że skończyły się już problemy techniczne, w takim razie pozostaje tylko już zamieszczać :D

jasii
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 19 mar 2004, o 21:45
Kontaktowanie:

Postautor: jasii » 19 mar 2004, o 21:50

:o potwierdzam kolego żeby cos odszukac trzeba na to poświęcić przynajmniej kilka godzin oki

Wróć do „Uwagi o naszym Forum i stronie EP”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości