Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

LB 1924

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Kapselot
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2017, o 07:29

LB 1924

Postautor: Kapselot » 5 sty 2017, o 08:07

Witam serdecznie !!!
Chciałbym zapytać w jaki sposób zmieniać prędkość silnika , potrzebuję dwie prędkości obrotowe.
Na jaki pin podać sygnał z generatora o określonej czestotliwości w celu płynnej regulacji

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: LB 1924

Postautor: Jacek Bogusz » 5 sty 2017, o 09:26

A mnie się wydaje, że to nie będzie takie łatwe. Co prawda, układ ma obwody kontroli prędkości obrotowej, ale służą one nie do płynnej jej regulacji, ale do sprawdzenia czy silnik osiągnął zadaną prędkość obrotową. Stała czasowa tych obwodów (generator PLL oraz dyskryminator obrotów) jest ustalana za pomocą zewnętrznych elementów RC (pętla sprzężenia zwrotnego sygnału FG). Nie mówię tego złośliwie, ale wydaje mi się, że jeśli twoja wiedza podpowiada ci, że mając do dyspozycji scalak-driver prędkość obrotową silnika BLDC reguluje się za pomocą jakiegoś magicznego sygnału i że tak łatwe, jak dołączenie potencjometru, to jeszcze powinieneś poszukać nieco not aplikacyjnych i na przykładzie chociażby "gotowców" dostępnych dla Arduino dowiedzieć się, jak sterować silnikiem BLDC ;).

Kapselot
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 5 sty 2017, o 07:29

Re: LB 1924

Postautor: Kapselot » 5 sty 2017, o 10:47

Tak też właśnie myślałem . Notę przejrzałem ,ale nie zaszkodzi zapytać
Dziekuje za odpowiedz. :) :)

Wróć do „Napędy i roboty mobilne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości