Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Egzoszkielety

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Egzoszkielety

Postautor: Jacek Bogusz » 8 cze 2012, o 10:02

Kiedyś przeczytałem w Focusie o egzoszkieletach i postanowiłem poczytać trochę więcej na ten temat. Oczywiście, jak w innych dziedzinach, problemem są źródła zasilania i pewnie dopóki nie zostanie on rozwiązany, to egzoszkielety raczej będą ciekawymi, ale niezbyt użytecznymi gadżetami. Chyba, że zastosowanie zostanie ograniczone np. do hali fabrycznej, a maszyna będzie wlokła za sobą przewody zasilające np. zwisające z sufitu. Światu potrzebny jest wynalazca źródła zasilania na miarę Iron Man'a :wink:. A póki co... Wyobraźcie sobie "cukierek albo psikus" w takim wydaniu :)
http://gizmodo.pl/oto-kid-walker-egzosz ... mlodszych/

PS
Ciekawostką jest to, że siłownik opisywany w Focusie i będący pracą dyplomową studenta, parę miesięcy później został wystawiony na aukcji internetowej :o Myślałem, że uczelnia się nim zainteresuje i zaopiekuje, zwłaszcza po artykule w poczytnej gazecie, tu...

Wróć do „Napędy i roboty mobilne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości