Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Układ czasowy wyłączający led

biegunka
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 9 lut 2016, o 18:13

Układ czasowy wyłączający led

Postautor: biegunka » 11 kwie 2016, o 17:11

Witam
Bardzo proszę o wskazówki w realizacji układu, w którym chciałbym aby po otwarciu drzwi w samochodzie zapalała się lampka złożona z LED ale po pewnym czasie wygaszała się z uwagi na możliwość rozładowania aku. Chciałbym aby w tym czasie jak lampka jest już zgaszona po otwarciu innych drzwi układ "resetował się" i od nowa lampki w otwartych drzwiach zapalały by się i od nowa układ mierzy czas i potem wyłącza/wygasza resztę. Problemem jest to, że + jest na stałe a po otwarciu drzwi pojawia się - i do momentu zamknięcia napięcie ciągle jest na zaciskach lampki. Sterownikiem komputera samochodu nie da się tego zrealizować dlatego chciałem spróbować zbudować układ, który realizowałby opisane założenia.

matrix
-
-
Posty: 342
Rejestracja: 7 maja 2010, o 14:02
Lokalizacja: Sochaczew
Kontaktowanie:

Re: Układ czasowy wyłączający led

Postautor: matrix » 11 kwie 2016, o 18:50

Dwie sprawy:
1. Taki układ dostępny jest jako kit avt a po drobnej modyfikacji podejdzie do Twojego zastosowania.
2. Zależy do jakiego auta to chcesz. W niektórych autach jest to nie do zrealizowania z racji bezpośredniego połączenia ze sobą wszystki wyłączników drzwiowych...

biegunka
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 9 lut 2016, o 18:13

Re: Układ czasowy wyłączający led

Postautor: biegunka » 11 kwie 2016, o 19:10

Wyłączniki drzwiowe nie są ze sobą połączone. O gotowcu z avt nie wiedziałem, poszukam zaraz i zobaczę czy moja konfiguracja odpowiada. Dzięki za podpowiedź

Wróć do „Displays i oświetlenie LED”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości