Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Szukam kursu programowania sterowników Panasonic FP

Moderator: Jacek Bogusz

Awatar użytkownika
robert82
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2011, o 13:28

Szukam kursu programowania sterowników Panasonic FP

Postautor: robert82 » 13 lip 2011, o 13:38

Cześć,
szukam praktycznych kursów programowania sterowników PLC Panasonic FP-X. Trafiłem do zakładu, w którym są stosowane. Z firmy odszedł poprzedni człowiek, który się nimi zajmował i teraz chcą żebym ja się do nich przyuczył, a moje doświadczenia ograniczają się tylko do sterowników Siemensa.

Czy w EP można znaleźć takie kursy? A jeśli nie w EP, to gdzie?
Robert.

mikol
-
-
Posty: 26
Rejestracja: 6 lip 2011, o 14:22

Re: Szukam kursu programowania sterowników Panasonic FP

Postautor: mikol » 18 lip 2011, o 01:51

Rzuciło mi się kiedyś w oczy, że na łamach EP+ PLC było coś na temat sterowników Panasonica, ale nie wiem czy tych, to bo niekoniecznie mój temat. Może któryś z redaktorów będzie lepiej wiedział.

Awatar użytkownika
Marcin.K
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 1 lip 2011, o 12:47

Re: Szukam kursu programowania sterowników Panasonic FP

Postautor: Marcin.K » 24 lip 2011, o 16:40

Nie umiem powiedzieć, jak Panasonic Electric Works patrzy na pojedynczych klientów, ale mają w Warszawie biuro z dosyć kompetentnymi pracownikami i w razie czego pewnie można u nich uzyskać potrzebną pomoc.
Niemniej zachęcam do EP+ PLC, gdzie faktycznie opisane było programowanie zgodne z normą IEC 61131 w oprogramowaniu Control FP Win Pro, na podstawie sterowników marki Panasonic.

Awatar użytkownika
robert82
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 13 lip 2011, o 13:28

Re: Szukam kursu programowania sterowników Panasonic FP

Postautor: robert82 » 5 sie 2011, o 00:10

Dziękuję za informacje.
Znalazłem na stronę Panasonica z bardzo dużą ilością informacji i materiałów do pobrania. Są wśród nich przykłady i wersje demo:
http://pewa.panasonic.com/automation-co ... e/fpwin-gr

polecam

Wróć do „Sterowniki PLC”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość