Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Pascal projekt

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

krio
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2003, o 02:31

Pascal projekt

Postautor: krio » 21 lis 2003, o 00:40

Czesc !

Mam wykonac algorytm przestawiania elementow tablicy dwowymiarowej do uzyskania tablicy w ktorej sumy elementow w kolumnach sa wieksze od sum w wierszach o tych samych indeksach. Elementy tablicy sa liczbami rzeczywistymi wprowadzonymi z klawiatury.
:? No i jest tylko jeden problem. Poprosu nie wiem jak to ugryźć ! Za wszelka pomoc lub wskazowki dzieki wielkie !

hej !

moj e-mail: sokola4@xl.wp.pl

Baranek
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 6 gru 2003, o 23:20
Lokalizacja: Koszalin
Kontaktowanie:

Postautor: Baranek » 7 gru 2003, o 00:15

Czy ta tablica jest kwadratowa? Od tego stopień komplikacji Twojego algorytmu.

Jeśli masz tablicę o takiej samej ilości wierszy i kolumn to wystarczy, że posortujesz tę tablicę w następujący sposób: Najmniejszy element powinien znaleźć się w pierwszej komórce. Nstępny w kolumnie obok itd aż skończą Ci się kolumny w tym wierszu. Wtedy przechodzisz do następnego wiersza i znów elementy muszą narastać wraz z narastaniem numeru kolumny. I tak przez wszystkie wiersze. Nie chcę Cię zmartwić, ale tablicę musisz posortowąc CAŁĄ a nie tylko w poszczegółnych wierszach. Nie jest to trudne.

Jak sprecyzujesz pytanie, to Ci pomogę z kodem

krio
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 20 lis 2003, o 02:31

Postautor: krio » 9 gru 2003, o 00:49

Hej !

Problem jest tego typu że nie wiem czy tablica powinna być kwadratowa ale sądząc po treści projektu sądzę że tak jest ( tyle samo wierszy co kolumn ).

Cześć !

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości