Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przejściówka LPT-USB

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Manrul
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2016, o 17:05

Przejściówka LPT-USB

Postautor: Manrul » 23 sty 2016, o 17:21

Witam,
planuję zakupić sobie płytkę z układem FPGA, na aliexpress znalazłem całkiem fajny układ w niskiej cenieLink
Do zestawu dodany jest przewód do programowania, przez port LPT, problem w tym, że nie mam ani w laptopie ani w PC takiego portu i tu moje pytanie, czy jakaś tania przejściówka USB-LPT rozwiąże problem, choćby taka ?
Pytam, ponieważ widziałem, że ludzie mieli problemy z takimi przejściówkami, wykorzystując je do komunikacji z drukarką, a ja nie chce kupić układu i mieć problemy z wgraniem kodu.

radzio
Moderator
Moderator
Posty: 965
Rejestracja: 13 maja 2003, o 10:33
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontaktowanie:

Re: Przejściówka LPT-USB

Postautor: radzio » 23 sty 2016, o 23:16

Przejściówka USB/LPT nie zadziała. Lepiej kup jakąś płytkę na Alterze (np taką) i programator na USB za 4 dolary Programator na USB do Xilinxa kosztuje 20-30 dolarów więc wszystko przemawia na korzyść Altery.

Manrul
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 23 sty 2016, o 17:05

Re: Przejściówka LPT-USB

Postautor: Manrul » 24 sty 2016, o 09:21

Trudno, w takim razie dobrze, że zapytałem przed zamówieniem, ogólnie wolałem xilinxa bo na studiach też tylko na nich pracowaliśmy, ale w takiej sytuacji zastanowię się nad alterą.

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Re: Przejściówka LPT-USB

Postautor: r-mik » 27 cze 2018, o 12:59

W EP był opis konwertera USB-LPT na klonie 8051 firmy Cypress. Była też wersja, o ile dobrze pamiętam, z AVR i sterownikami dla Windows. Nie miałem okazji wypróbować ale miały działać z programatorami.
https://serwis.avt.pl/manuals/AVT981.pdf

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości