Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

rdzeń 8051 w postaci IP

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

maciek2
-
-
Posty: 15
Rejestracja: 14 lip 2011, o 00:27

rdzeń 8051 w postaci IP

Postautor: maciek2 » 14 lip 2011, o 00:40

Czy może ktoś polecić darmowy, sprawdzony i dobrze skalowalny rdzeń 8051 do wprogramowania w FPGA?
W internecie można znaleźć wiele projektów tego typu, ale trudno mi je ze sobą porównać, bez samodzielnego testowania każdego z nich.
Czy miał ktoś do czynienia z Oregano 8051?

lss
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 11:52

Re: rdzeń 8051 w postaci IP

Postautor: lss » 20 wrz 2011, o 12:38

Ja miałem odczynienia z oregano. Jest to naprawdę dobry core ale potrzeba troszkę wiedzy aby go dogłębnie zrozumieć. W nim spotkałem się z taką notacją VHDL której nigdy nie widziałem. Oni tez o ile się nie myle mieli wersje płatne tego cora. Jest jeszcze sprawdzony core przeze mnie na http://opencores.org/ o ile pamiętam dobrze to jest on oznaczony jako T51 mcu (sprawdziłem to ten) jest on w 100% sprawdzony przeze mnie dział i jest to 8052 ;) bez problemu hex wygenerowany np. w Keilu dział z nim. Jedyny minus nie dział to jak MB bo trzeba za każdym razem syntezować całość jak przy PB. Najważniejsze że dział jak należy.
Pzdr.

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości