Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

[8051]

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

gegry
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 24 mar 2009, o 10:27
Lokalizacja: stad

[8051]

Postautor: gegry » 19 maja 2009, o 16:33

Witam,
mam do wykonania projekt microkontrolera 8051 w VHDL (Xilinx).
Do tego mam napisac program w c prezentujacy jego dzialanie. Calosc ma byc wgrana na zestaw digilenta D2E i DIO2.
Nie wiem od czego zaczac przy implementowaniu kodu.
Moze ktos ma doswiadczenie w tego rodzaju projektach i doradzilby mi od czego mam zaczac, jak sie za to zabrac.
Z gory dziekuje
Pawel

ziggy
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 2 cze 2006, o 21:44
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontaktowanie:

Postautor: ziggy » 20 maja 2009, o 21:29

Nie jestem pewien czy wyraziłeś się precyzyjnie. Czy masz za zadanie samodzielnie zaprojektować kod w VHDL, który realizowałby działanie (zestaw instrukcji) mikrokontrolera 8051, czy kod (wirtualny komponent) tego mikrokontrolera jest dany a Twoim zadaniem jest tylko dokonać jego implementacji w wybranym zestawie uruchomieniowym?

Pierwszy wymieniony przypadek jest oczywiście znacznie trudniejszy. Ale wbrew pozorom nie aż tak bardzo skomplikowany. W najprostszym przypadku mikrokontroler możesz potraktować jako automat sekwencyjny kolejno pobierający instrukcje z pamięci programu i następnie je realizujący. Bez większych problemów da się to opisać w językach HDL (nie używam VHDL – Verilog jest lepszy :610: ) Trochę więcej zachodu jest z optymalizacją działania kodu, tak aby realizacja poszczególnych instrukcji zajmowała jaknajmniej taktów zegara. Ale jak rozumiem tutaj nie ma takiego założenia.

Jeśli masz dokonać tylko implementacji gotowego kodu to sprawa jest właściwie banalna. Przypuszczam, że pilne śledzenie treści wykładów itp. powinno naprowadzić Cie na właściwy trop ;-)

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości