Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

MIL-STD-803B, Hazardy + zadanie

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

Roland
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 13:03
Lokalizacja: Katowice

MIL-STD-803B, Hazardy + zadanie

Postautor: Roland » 4 kwie 2009, o 13:08

Witam. Mam parę różnych pytań, lecz postanowiłem nie budować paru tematów, lecz połączyć wszystko w jeden. Do rzeczy:
1. MIL-STD-803B
Na wstępie proszę o pobranie (będzie mi się lepiej tłumaczyło):
Uklady logiczne i algebra Boolea Zadania
Military Standart 803B. Jeśli ktoś nie wie o co chodzi, szybko wytłumaczę: mamy dwie możliwości zapisu bramek:
np. zwykły AND = NOR z zanegowanymi wejściami (Zobacz równoważność bramek w powyższym pdf).
MIL-STD-803B nakazuje, aby połączenia wszystkich bramek miały na swych końcach negacje lub wogóle ich nie miały (a więc niedopuszczalne jest np. połączenie wyjścia OR z zanegowanym wejściem AND - wtedy musimy zamienić OR na NAND z zanegowanymi wejściami, co spowoduje poprawność schematu pod kątem standardu MIL. Będziemy wtedy mieli szynę na początku której jest negacja (wyjście NAND) i na końcu której również jest negacja (zanegowane wejścia AND) - Zobacz zad 1, 2, 4 z pdf).
Pytanie: czy ten schemat wogóle żyje? Może pod inną nazwą? Bo nigdzie nie mogę znaleźć jego opisu... książki, internet (polskie i anglojęzyczne strony też nic nie pokazują).

2.Hazardy
Statyczne, dynamiczne, strukturalne i funkcyjne oraz metoda Eichelbergera. Mam również problemy z odszukaniem bardziej szczegółowych informacji na ten temat. Przeszukałem materiały papierowe i sieć - ale przydałoby się więcej informacji na ten temat. Proszę o jakieś linki do wszystkiego co się może przydać: w języku polskim najlepiej, ale niepogardzę angielskim.

3. I na koniec zadanie, którego nie potrafię rozwiązać:
Mamy wejścia x, y, z, niezliczoną ilość ORów i ANDów ale tylko dwa NOTy. Zbudować taki schemat, w kórym są 3 wyjścia: niex, niey, niez.

Proszę o pomoc.

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości