Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Czy Webpack ISE 10.1 obsługuje DLC5?

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

jarekz
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2009, o 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Czy Webpack ISE 10.1 obsługuje DLC5?

Postautor: jarekz » 11 sty 2009, o 13:51

Zamierzam poeksperymentować z FPGA firmy Xilinx. Ściągnąłem ostatnio WebPack ISE w wersji 10.1. Czy wersja ta współpracuje z programatorem DLC5 (ZL4PRG)? Kto ma jakieś doświadczenia w tej kwestii?

Piotr
Moderator
Moderator
Posty: 465
Rejestracja: 14 lut 2003, o 13:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: Piotr » 14 sty 2009, o 23:08

Tak, wspolpracuje, przy czym WebPack jest "czuly" na porty LPT na USB - korzystasz z czegos takiego?
Pzdr
PZb

jarekz
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2009, o 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jarekz » 15 sty 2009, o 08:39

Tak, wspolpracuje, przy czym WebPack jest "czuly" na porty LPT na USB - korzystasz z czegos takiego?
Nie, nie muszę, bo mam prawdziwy port równoległy. Zbudowałem na próbę wtyczkę, w której 3 piny są ze sobą połączone tak jak na DLC5 - i IMPACT wykrył obecność programatora.
Pytałem, bo w dokumentacji Xilinx'a nie znalazłem informacji, że obsługiwany jest DLC5. Najwyraźniej Xilinx chce wyciągnąć pieniądze od klientów sprzedając im DLC7...

jarekz
-
-
Posty: 23
Rejestracja: 11 sty 2009, o 13:17
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: jarekz » 26 sty 2009, o 12:29

Informuję, że zmontowałem sobie odpowiednik DLC5 (wg schematu w dokumentacji Xilinx'a) i konfiguruję nim FPGA spod ISE 10.1. Nie bez problemów - muszę kilka razy powtarzać operację "PROGRAM" (być może kabel DLC5-FPGA jest za długi).

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości