Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Materiały do VHDL

Moderatorzy: Jacek Bogusz, Moderatorzy

marekk1980
-
-
Posty: 1
Rejestracja: 3 sie 2008, o 13:29
Lokalizacja: Gliwice

Materiały do VHDL

Postautor: marekk1980 » 3 sie 2008, o 13:37

Witam

Chciałbym prosić Was o pomoc w sprawie materiałów do nauki języka VHDL. Która z książek okazała sią najbardziej pomocna Waszym zdaniem? Którą możecie polecić? Będe wdzięczny za jakąkolwiek pomoc.

Marek

bartekgajos
-
-
Posty: 57
Rejestracja: 10 lis 2006, o 11:50
Lokalizacja: Gdansk

Postautor: bartekgajos » 3 sie 2008, o 20:07

Witam

Polecam VHDL Cookbook - za darmoche na sieci
Drugą godna polecenia jest "Język VHDL" Kevin Skahill, wydawnictwo Naukowo Techniczne

Oprócz tego Bardziej przyziemnie jest napisana Synteza układów Cyfrowych - Wydawnictwo Komunikacji i Łączności.

pozdrawiam

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 4 sie 2008, o 17:04

Hmm... tej syntezy z WKiŁ nie widziałem, dziwne bo przeglądałem wszystkie możliwe jakiś rok temu - może mi umknęła. Odnośnie Skahilla to też się do niej przymierzałem, narazie jednak tylko pobieżnie przejrzana.

Polecam za to Układy programowalne w VHDL - Marka Zwolińskiego - tylko jak teraz kupować to wydanie 2-gie (3-go chyba jeszcze nie planuja). Trochę dziwnie napisana, ale dość pełna pozycja.

sepher
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2006, o 12:07
Lokalizacja: Poznań

Postautor: sepher » 5 sie 2008, o 23:17

Jeśli nie masz problemów z językiem angielskim, to polecam ten tutorial:

Aldec Evita

Skondensowana wiedza w przystępnej formie (i za darmo).

Wróć do „PLD/FPGA i inne zagadnienia techniki cyfrowej”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości