Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z pomiarem wartości analogowych

Leon
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2003, o 12:57
Lokalizacja: Kalisz/Wlkp.

Problem z pomiarem warto¶ci analogowych

Postautor: Leon » 25 kwie 2003, o 23:42

Czy ktoś miał do czynienia z przetwornikiem AC/DA z interfejsem i2c (oparty na układziePCf8591)?
U mnie nawet program testowy z EP działa niepoprawnie, a ja chcę odczytać tylko napięcie na 2 wejściach analogowych z potencjometrów!
Może stosuje "nie takie" potencjometry :D?

franyo

PCF8591

Postautor: franyo » 26 kwie 2003, o 07:55

Tak,działałem już z tym układzikiem,I2C to potęga!Myślę, ze cos masz nie tak z procedurami obsługi I2C. U mnie dziła bez zarzutu,zrobiłem wskaźnik wysterowania do wzmacniacza na LCD. Jakim kontrolerem go sterujesz? Prześlij mi na franyo_z@tlen.pl źródło programu, zobaczymy co sie da zrobić.

Leon
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 19 mar 2003, o 12:57
Lokalizacja: Kalisz/Wlkp.

Postautor: Leon » 26 kwie 2003, o 08:49

No tak zapomniałem podać nazwy mikrokontrolera: 89c2051.
Program pod którym go testowałem to Ac_ca.bas (działa w emulacji sprzętowej) z płyty ep 10/2000 oraz jego własnoręcznymi przeróbkami. Program chwile działa poprawnie - reaguje na zmianę położenia potencjometru, drugi raz "kłamie".

I jeszcze coś: jaki kondensator założyłeś jako C2, ponieważ nie ma go, ani jego wartości na schemacie?

Ja chętnie zobaczyłbym twoje dzieło - luc_besson@go2.pl
Dzięki

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości