Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Najlepsze Darmowe Oprogramowanie do Projektowania PCB

Vicos
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 6 wrz 2016, o 07:38

Najlepsze Darmowe Oprogramowanie do Projektowania PCB

Postautor: Vicos » 6 wrz 2016, o 08:11

Potrzebujesz darmowego oprogramowania do projektowania PCB, lub narzędzia by przenieść swój nowo zaprojektowany projekt elektroniczny w praktykę? Dla tego prezentujemy listę dziesięciu najlepszych dostępnych w internecie programów do projektowania PCB, które szybko i z łatwością pomogą opracować płytkę drukowaną.

EasyEDA
EasyEDA to darmowy, nie wymagający instalacji Webowy i bazujący na chmurze program do projektowania PCB, dla każdego zaangażowanego w projektowanie elektroniki, integrując potężny kreator schematów, symulator obwodów z sygnałami mieszanymi oraz program do opracowywania PCB, pracujący w środowisku przeglądarki, niezależnie od platformy systemowej. Pracę można zachować prywatnie lub udostępnić publicznie. Schematy oraz biblioteki można zaimportować z Altium, Eagle, KiCad czy LTspice, a pliki wyeksportować do różnych formatów, łącznie z JSON. Jako opcja jest zaoferowana możliwość niedrogiego wyprodukowania PCB. Easy EDA zapewnia kompleksową obsługę projektów elektronicznych. Możesz przyjść i zdać się na doświadczenie w projektowaniu schematów oraz PCB i zamówić PCB.
Obrazek

ZenitPCB
To wyśmienity program do projektowania PCB do tworzenia profesjonalnych konstrukcji. Bardzo łatwy w użyciu program CAD, który umożliwia zrealizowanie Twojego projektu w krótkim czasie. ZenithPCB umożliwia tworzenie projektu startując zarówno ze schematu jak i własnoręcznie układając elementy na płycie.
Obrazek

TinyCAD
To program pomagający tworzenie schematów. Posiada biblioteki symbolów pozwalające na rozpoczęcie pracy w prosty sposób. W taki sam prosty sposób można wydrukować płytkę, TinyCad pozwala opublikować rysunki przez kopiowanie i wklejanie do edytora tekstu lub zapisanie w bitmapie PNG na stronę internetową.
Obrazek

Osmond PCB
To bardzo elastyczne narzędzie do projektowania PCB. Pracuje na Macintoshu. Posiada wiele funkcji: wirtualnie nieograniczony rozmiar płyty, liczbę warstw płyty, liczbę elementów, wsparcie dla elementów zarówno przewlekanych jak i montowanych powierzchniowo i wiele więcej.
Obrazek

BSch3V
To program do rysowania schematów dla Windows. Nazwa „Bsch” to skrót od „Basic Schematic” co oznacza „Podstawowe Schematy”. Posiada tylko podstawowe funkcje do prostych operacji.
Obrazek

ExpressPCB
Jest prosty do nauki i pracy. Opracowywanie PCB jest proste nawet dla nowego użytkownika.
Obrazek

Kicad
To program open source (GPL) do tworzenia schematów i płytek drukowanych. Bardzo przydatny dla każdego pracującego z konstrukcjami elektronicznymi.
Obrazek

gEDA
Pracuje na systemie Linux. Znajduje się w nim narzędzia do projektowania układów elektronicznych, rysowania schematów, symulacji, prototypów oraz produkcji. Obecnie projekt gEDA oferuje dojżały pakiet darmowych aplikacji do konstrukcji elektronicznych zawierający rysowanie schematów, zarządzanie atrybutami, generowaniem listy materiałów (BOM), netlistą w 20 różnych formatach, symulacją analogową oraz cyfrową, oraz opracowywaniem płytek drukowanych (PCB).
Obrazek

PCBWeb Designer
PCBWeb to darmowa aplikacja CAD do opracowywania i produkowania sprzętu elektronicznego. Projektuje wielokartkowe schematy za pomocą łatwego w użyciu narzędzia do połączeń. Wykonuje generowanie tras na płytach wielowarstwowych z nadlewaniem miedzi i kontrolą DRC. Posiada zintegrowany katalog części Digi-Key z managerem lity materiałów.
Obrazek

DesignSpark PCB
DesignSpark PCB to najbardziej przystępny program. Łatwy do nauki i prosty w obsłudze. Jest zaprojektowany tak by znacząco zredukować czas od koncepcji do produkcji. U podstaw tego założenia leży potężny silnik który pozwala na rysowanie schematów oraz projektowanie PCB.
Obrazek

Prosimy o wyrażenie swojej opinii na temat tych programów do projektowania PCB.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 14 gości