Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Projektowanie PCB - Baza Wiedzy

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Projektowanie PCB - Baza Wiedzy

Postautor: MES Mariusz » 9 gru 2012, o 17:35

Projektowanie PCB - sprawdź swoją wiedzę na temat narzędzia, którego używasz. Czytając innych, uzupełnij wiedzę, której brakuje. /PCB Design -check your knowledge about the tool you use. Reading the others complete knowledge that is missing.

Ankieta do wypełnienia:
https://docs.google.com/spreadsheet/vie ... UW1fTWc6MQ

Wyniki:
https://docs.google.com/spreadsheet/ccc ... GZWUW1fTWc

Zapraszam do współtworzenia bazy wiedzy, która umożliwi sprawne posługiwanie się różnymi narzędziami / umożliwi sprawną zmianę narzędzia w razie potrzeby.

Bardzo proszę o przyklejenie tematu.

Awatar użytkownika
leonow32
-
-
Posty: 108
Rejestracja: 10 maja 2011, o 15:56
Lokalizacja: Poznań

Re: Projektowanie PCB - Baza Wiedzy

Postautor: leonow32 » 9 gru 2012, o 21:27

Fajnie, jak ktoś umie obsługiwać program projektowy, ale bywa tak, że potem płytki nie da się zmontować :) mam na myśli montaż automatyczny, na trochę większą skalę.

Ja bym dodał jeszcze jedno pytanie - jak dodać fiducial i do czego służy? ;)

MES Mariusz
-
-
Posty: 91
Rejestracja: 17 lut 2005, o 12:02
Lokalizacja: Wrocław
Kontaktowanie:

Re: Projektowanie PCB - Baza Wiedzy

Postautor: MES Mariusz » 9 gru 2012, o 22:01

Fajnie, jak ktoś umie obsługiwać program projektowy, ale bywa tak, że potem płytki nie da się zmontować :) mam na myśli montaż automatyczny, na trochę większą skalę.

No niestey projektowanie pod park maszynowy nie ma wiele wspólnego z projektowaniem dla siebie (czy chociażby dla EP ;-) )

Ja bym dodał jeszcze jedno pytanie - jak dodać fiducial i do czego służy? ;)
To jest pytanie teoretyczne. Raczej nie związane z narzędziem. Przypuszczam, że każdy go wprowadza jako samodzielnie utworzony komponent w bibliotece. Taki, który w danym parku maszynowym najlepiej się sprawdza. Kółeczko, kwadracik, krzyżyk, być może jeszcze inny... Pozdrawiam i zachęcam do uzupełniania bazy widzy i jednocześnie - sprawdzania własnej :-)

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości