Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Program do projektowania z bazą układów FPGA

top_nam
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 8 lip 2011, o 10:45

Program do projektowania z bazą układów FPGA

Postautor: top_nam » 1 sie 2011, o 08:46

Który z pakietów do projektowania płytek drukowanych ma największą bazę układów FPGA?
A może są w internecie jakieś biblioteki układów tego typu?

top_nam
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 8 lip 2011, o 10:45

Re: Program do projektowania z bazą układów FPGA

Postautor: top_nam » 6 sie 2011, o 19:39

Doczytałem się, że Altium Designer ma duży zasób układów FPGA w bibliotece, ale jest zbyt drogi.
Nie polecicie czegoś innego?

Awatar użytkownika
rezasurmar
-
-
Posty: 165
Rejestracja: 19 sie 2008, o 14:24
Lokalizacja: Tychy
Kontaktowanie:

Re: Program do projektowania z bazą układów FPGA

Postautor: rezasurmar » 8 sie 2011, o 09:05

Altium jest chyba i tak najtańszym komercyjnym programem do projektowania FPGA, który ma możliwość projektowania od poziomu programu, przez schemat do PCB. Jeżeli chcesz tylko do pisania w vhdl etc. to zainteresuj się darmowymi programami Altery, Xilinx etc. Każdy praktycznie producent FPGA ma w swojej ofercie jakiś soft darmowy, demo, itp.
Sam miałem wykupioną licencję na altiuma w wersji studenckiej. Bardzo przyjemne narzędzie do FPGA.

PS. z tego co kojarzę to Altium nadal ma wersję 30dniową, po zarejestrowaniu na stronie.
Nawet kiedyś w EP, jeszcze chyba za czasów Protela DXP, ktoś polecał, że co 30dni można zrobić reinstalkę ;). Nie jest to nielegalne, jeżeli nie będziesz wykorzystywać programu komercyjnie.

traxman
-
-
Posty: 215
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:19

Re: Program do projektowania z bazą układów FPGA

Postautor: traxman » 8 sie 2011, o 10:14

Pytanie nie jest jednoznaczne, niezbyt wiem czy chodzi o biblioteki obudów układów (te są raczej standardowe np. TQFP/BGA) i każdy edytor jeżeli nawet nie ma to w prosty sposób umożliwia stworzenie własnej, jeżeli chodzi o same symbole elementów ze schematów, to czasem producenci dostarczają gotowe, ale czy w formacie Protela to nie wiem, widziałem Orcada i Eagle, najlepiej przeszukać noty aplikacyjne producentów sa tam odnośniki do plików gerbera lub pcb.
Jeżeli chodzi o programowanie to najlepiej i najłatwiej do programowania FPGA skorzystać jest z pakietu producenta.
Ja radzę sobie z ISE i starym Circuitmakerem/Traxmakerem, nie jest to szczyt komfortu, ale zestawy CPLD/FPGA z Ep powstały właśnie na nim.

top_nam
-
-
Posty: 14
Rejestracja: 8 lip 2011, o 10:45

Re: Program do projektowania z bazą układów FPGA

Postautor: top_nam » 16 sie 2011, o 11:34

jeżeli chodzi o same symbole elementów ze schematów, to czasem producenci dostarczają gotowe, ale czy w formacie Protela to nie wiem, widziałem Orcada i Eagle, najlepiej przeszukać noty aplikacyjne producentów sa tam odnośniki do plików gerbera lub pcb.
Tak, chodziło o symbole.
Ja radzę sobie z ISE i starym Circuitmakerem/Traxmakerem, nie jest to szczyt komfortu, ale zestawy CPLD/FPGA z Ep powstały właśnie na nim.
Circuitmaker, to które konkretnie oprogramowanie? Po wpisaniu w google znajduję bardzo dużo różnych rzeczy.

traxman
-
-
Posty: 215
Rejestracja: 7 lip 2011, o 11:19

Re: Program do projektowania z bazą układów FPGA

Postautor: traxman » 16 sie 2011, o 11:38

Circuitmaker/Traxmaker 2000 + sporo własnej pracy przy tworzeniu symboli.

skittles
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 27 lip 2011, o 11:11

Re: Program do projektowania z bazą układów FPGA

Postautor: skittles » 27 sie 2011, o 16:11

Może warto stworzyć jakąś wspólną bazę symboli do różnych programów, którą byśmy się podzielili? Redakcja nie wpadła czasem kiedyś na taki pomysł?

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości