Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

ATframe AVT 5246 kod w Bascomie

olo_3
-
-
Posty: 27
Rejestracja: 20 gru 2009, o 17:21
Lokalizacja: EU

Postautor: olo_3 » 14 lis 2010, o 21:42

nie za bardzo rozumiem za co dostałem ostrzeżenie - chyba jednie za krytykę redakcji!

wiec proszę Szanownego Pana Moderatora o publiczne wyjaśnienie powodu dla którego, zostałem obrażony przez jednego z kolegów nadto ukarany przez forum

No chyba ze to odgórną prowokacja zaplanowana przez redakcje by uciszyć niepokornych - wszystko w ranch już opisywanych- wtedy faktycznie jest to oczywiste.

swoja droga kolego r-mik - chyba ma jakiś problem z matematyka.

ile jest 77.17 pln (brutto - nie wspominając ze firmy maja zwrot VAT) / 4 sztuki wycenione przez ciebie - bo na moje oko za chiny nie 80pln/szt

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 14 lis 2010, o 22:25

olo_3, Nie lubię 2 razy wyjaśniać tego samego, ale skoro tak bardzo potrzebujesz wyjaśnień, potraktuj to jako delikatne ostrzeżenie, prawie bez konsekwencji (no chyba że zamierzasz w najbliższym czasie łamać regulamin forum). Ostrzeżenia otrzymały 2 najbardziej "krewkie" osoby w temacie, troszeczkę przedobrzyliście z r-mikiem więc padło na Was i choć faktem jest, że to On pierwszy przesadził to jednak Ty wcale nie ustępowałeś mu znacząco kroku.
Ponieważ w postach nie było ostrych bluzgów, czy wyraźnego obrażania, znalazły się jedynie niewybredne uwagi o odmiennych stanach świadomości czy stanie upojenia takiego czy innego, tak więc nie widzę na razie powodu by kasować treści postów, ostrzegam i za Waszym (Waszej dwójki) pośrednictwem daję do zrozumienia, że dyskusja zmierza w złym kierunku.

Jakakolwiek dalsza dyskusja może toczyć się tylko pod warunkiem zachowania szczególnej odpowiedzialności za słowa, nie zaakceptuję jako moderator żadnych dalszych przepychanek w tym temacie. Wyraźnie dążenie do konfrontacji, nie mogące zostać interpretowane jako żartobliwe, tak jak w powyższym przypadku nie można tego uznać jedynie za przekomarzanki, będzie tępione.

Ps. Informuję jednocześnie, że ponowna czyjakolwiek próba włożenia mi osobiście intencji prowokacji, stronniczości po stronie redakcji (wydawcy, autorów) czy innych podobnych działań, spowoduje... wlepienie ostrzeżenia, jako moderator wystarczającą ilość razy wyjaśniałem w tym wątku moje stanowisko i "powiązania" i mam już dość ignorowania tego co piszę.

Na prawdę bardzo Was wszystkich proszę, szczególnie w tym temacie zachowajcie szczególną powściągliwość.



A teraz już w temacie dyskusji. Tak się "bawiąc" tym kalkulatorem to z prototypu jednorazowego możemy skorzystać jedynie zamawiając sumarycznie max 2dm2 (czyli dla 4 płytek wymiar max 100x50 mm). A jak zrobić prototyp płytki pow 2dm2??
Zwróć również uwagę, że zamówienie 4 szt sumarycznie kosztuje niemal tyle samo co 1 szt (mi wyszło 20% różnicy sumarycznych kosztów - ! bez kosztów przesyłki !).
Idźmy dalej, płytka 10x5 mm (wiem, dość absurdalna ;) ).
1 szt prototyp: 71.75
200 szt prototyp 139.08, co daje nam ~70gr/szt ! (100 razy taniej).
Wszystko więc pięknie, jeśli potrzebujemy większej ilości... ale to już norma u producentów pcb, więc nie ma się co dziwić. Jednak jak Ci któryś z przedmówców wyjaśnił (nie chce mi się szukać który) zwykle nie zamawia się dużej ilości prototypu, za to często płytka 2...3... 5 razy wraca do poprawki. Tak więc licząc koszt "płytki" prototypu dobrze było by przyjąć 2-3 krotność wykonania pojedynczej płytki. Ale to już tylko moje obserwacje. Wszystko da się pokazać z wielu punktów widzenia.

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 18 lis 2010, o 13:39

Tak przy okazji to w EP 8/2010 do AVT5251 są tylko pliki wynikowe a nie ma źródeł a przecież ktoś napisał
I mówisz to do kogoś kto od dłuższego czasu udostępnia kody źródłowe

Awatar użytkownika
r-mik
-
-
Posty: 351
Rejestracja: 14 cze 2005, o 19:18
Lokalizacja: Wawa
Kontaktowanie:

Postautor: r-mik » 18 lis 2010, o 13:49

Tak przy okazji to w EP 8/2010 do AVT5251 są tylko pliki wynikowe a nie ma źródeł a przecież ktoś napisał
I mówisz to do kogoś kto od dłuższego czasu udostępnia kody źródłowe
Nie jestem autorem AVT5251 !!!

Sławek5
-
-
Posty: 485
Rejestracja: 15 sie 2003, o 16:40
Lokalizacja: Szczecin
Kontaktowanie:

Postautor: Sławek5 » 18 lis 2010, o 14:02

To przepraszam najmocniej.
Inicjały mi pasowały i wydawało mi sie że r-mik to Rafał Ch....k (aby nie pisac nazwiska).

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości