Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jaka stabilna prędkość pracy AVR z serwerem WWW

sablik
-
-
Posty: 101
Rejestracja: 7 lip 2004, o 06:18
Lokalizacja: Czaniec
Kontaktowanie:

Jaka stabilna prędkość pracy AVR z serwerem WWW

Postautor: sablik » 20 mar 2010, o 21:35

Witam. Mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jaką mozna uzyskać stabilną prędkość pracy AVR z wgranym serwerem www.
Chciałem spróbować odpalić sterownik silnika krokowego z generatorem około 10 kHz i do tego panel zadawania danych przez WWW. Podłączenie do M32 przez NM7010A I2C lub 8019AS sterowany z M128 w gotowym module propoxa.
Układ może będzie musiał kontrolować też enkoder więc nie może się wygłupiać z przeglądarką WWW i gubić kroki.
Jeżeli ktoś ma doświadczenie w tym temaice to proszę o odpowiedź.
pozdr as

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Postautor: almatea » 20 mar 2010, o 21:51

Może nie do końca odpowiem na pytanie, ale czy nie lepsze byłoby zastosowanie protokołu TCPIP? Np. taki telnet. Błyskawicznie mógłbyś wymieniać dane. A jeśli wymogiem jest zastosowanie www, to takie rozwiązanie również możesz zawrzeć na www, przy czym mikrokontroler nie będzie już w tym przypadku serwerem http, tylko serwerem albo klientem TCPIP. Komputer daje o wiele większe możliwości. Pewne informacje mógłbyś "odświeżać" na stronie bez odświeżania jej samej z częstotliwością nawet i 100 ms.

Pzdr

sablik
-
-
Posty: 101
Rejestracja: 7 lip 2004, o 06:18
Lokalizacja: Czaniec
Kontaktowanie:

Postautor: sablik » 21 mar 2010, o 08:57

Jest to też jakiś pomysł. ale narazie jestem w fazie "myślenia" i poszukuje najlepszego rozwiązania. Płytka ma zawierać tylko wyświetlacz lcd i ze dwa potencjometry, reszta ustawień ma być zmieniana przez WWW. Postawienie tam serwera pozwoli mi podgladnąć dane z kazej części domu bez załaczonego obcego komputera PC.

pozdr AS

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Postautor: almatea » 21 mar 2010, o 12:52

Zapomniałem dodać. Jeśli zależy Ci na większej prędkości, to dlaczego podpinasz moduł poprzez I2C a nie poprzez typową magistralę jaką oferuje?

Pzdr

sablik
-
-
Posty: 101
Rejestracja: 7 lip 2004, o 06:18
Lokalizacja: Czaniec
Kontaktowanie:

Postautor: sablik » 21 mar 2010, o 13:18

Ponieważ mam dwa pomysły :
1. 8019AS sterowany z M128 przez magistrale ale muszę miec pewnosć że się wyrobi ze sterowaniem i komunikacją (MMnet01)
2. 2 x M32 + NM7010A- jeden pracuje nad automatyką, drugi nad komunikacją z otoczeniem i w tym wypadku nie jest już ważna prędkość pracy serwera www więc uproszczę sobie płytkę (robię druk jednostronny), a obydwa M32 będą się komunikować pomiedzy sobą

pozdr AS

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości