Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Terminal Gsm na 2051?

Mk_Paweł
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2003, o 14:35

Terminal Gsm na 2051?

Postautor: Mk_Paweł » 9 kwie 2003, o 14:47

:? Mam pytanie/prośbę do "wyrzeraczy" potrzeba mi cos sprawdzonego (fragment kodu) do wysyłania AT na koma po kabelku z procka.

takie cós:
Print "AT"
albo coś w tym rodzaju:
A = "ATDL"
For I =
Put #1 , A
Print A
Proszę o jakiś kawałek kodu 100% działający a z resztą sobie juz chyba poradze.

Radjas
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 20:08
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Radjas » 29 kwie 2003, o 20:19

w bascomie robisz to dokładnie tak jak napisałeś np:
do
print "AT"
wait 1
loop
odpowiedz na taka komende z modułu siemensa tc35/37 będzie "OK". Jak chcesz wysyłać komendy na coma żeby je podejżeć na kompie, musisz tylko zsynchronizować prędkość przesyłu danych. Wszysko działa sprawdzałem. Ja nadaje z prędkością 19200bps, bo z taką prędkością komunikuje się z modułem

Mk_Paweł
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 9 kwie 2003, o 14:35

Postautor: Mk_Paweł » 30 kwie 2003, o 07:00

Mam jeszcze jeden problem "niestety" jestem początkującym Bascom-owiczem i w ogóle to tak naprawde dopiero teraz otworzyły mi sie oczy na to co można zrobic przy pomocy tego softu.Mój problem polega na tym ,że nie wiem jak mógłbym zabrac sie do zrobienia takiego terminala z klawiaturką i lcd (sprzętowo wiem) tyle ze jakby np wpisać nr tel lub kilka tak zeby było widać na lcd i był by gdześ zapisany "?????" ,oraz text smsa . Czy EEprom zewnętrzny czy co?co jest najlepsze .Prosze o wskazówki.

Radjas
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 20:08
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Radjas » 1 maja 2003, o 09:31

Jeszcze jedna rzecz odnośnie wysyłania na coma. Do tego celu trzeba zastosować przejściówke o ile mnie pamięć nie myli to na układzie max323. Aplikacje mogę Ci udostępnić po przerwie świątecznej. Pewnie cos takiego można znaleźć w katalogu "ELFA". A jeśli chodzi o zapamiętanie numeru tudzież treści sms ja stosuje procki z wewnętrznym eeprom np tiny26 czy atmega8, do zapisania i odczytu są w bascomie komendy: writeeeprom i readeeprom.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości