Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Tekst w negatywie

ArturDrzyzga
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 28 wrz 2007, o 19:25
Lokalizacja: Pszczyna
Kontaktowanie:

Tekst w negatywie

Postautor: ArturDrzyzga » 12 lis 2009, o 14:08

Witam fachowców !!
Mam takie malutkie pytanko. Jak w bascomie zrobić tekst w negatywie, to znaczy mam narysowaną ramkę ( całą wypełnioną) a w niej chciałbym umieścić text.
Pozdrawiam

whiteman
-
-
Posty: 18
Rejestracja: 18 sty 2012, o 21:45

Re: Tekst w negatywie

Postautor: whiteman » 18 sty 2012, o 22:56

Witam
może skorzystać z modułu do projektowania znaków, który o ile pamiętam jest dostępny w tym pakiecie z funkcją negacji symbolu
Chyba że chodzi o jakąś funkcję która będzie automatycznie konwertować ciąg znaków na negatyw - to już poważniejsze zadanie :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Tekst w negatywie

Postautor: Jacek Bogusz » 5 lut 2012, o 20:11

Niektóre kontrolery (niestety, ze znanych mi tylko te starsze stosowane w VFD) miały funkcję inwersji znaków. Jeśli masz coś podobnego do HD44780, to niestety - inwersję można zrobić tylko za pomocą definiowania własnych znaków. Problem polega jednak na tym, że takich znaków można zdefiniować zaledwie 8... Wiem, że to bajerancko wygląda, ale nie da jakoś inaczej? Często w menu robionych przez siebie stosowałem inwersję znaków większości i mniejszości oraz ich wyświetlanie na początku i końcu aktywnej linii.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości