Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Program "zegarek" - problem.

marcinwrc2
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 9 sie 2009, o 10:16
Lokalizacja: Olsztyn

Program "zegarek" - problem.

Postautor: marcinwrc2 » 9 sie 2009, o 10:22

Witam.
Siedzę właśnie na płytka testową uczę się w bascomie i nie mogę uruchomić zegarka.
Inne rzeczy śmigają jak trzeba ,a po wgraniu tego programu nic nie ma.

Kod: Zaznacz cały

$regfile = "m8def.dat" $crystal = 8000000 Config Pinb.1 = Input Config Pinb.2 = Input Config Lcd = 16 * 2 Config Lcdpin = Pin , Db4 = Portc.3 , Db5 = Portc.2 , Db6 = Portc.1 , Db7 = Portc.0 , E = Portc.4 , Rs = Portc.5 Config Timer1 = Timer , Prescale = 256 Declare Sub Wysw_czas On Timer1 Odmierz_1s Dim Sekundy As Byte Dim Minuty As Byte Dim Godziny As Byte Dim Nowa_w As Bit Dim Wart_bcd As Byte S1 Alias Pinb.2 S2 Alias Pinb.1 Enable Interrupts Enable Timer1 Counter1 = 34286 Set Nowa_w Set Portb.1 Set Portb.2 Do Call Wysw_czas If S1 = 0 Then Waitms 25 If S1 = 0 Then Incr Minuty Sekundy = 0 If Minuty = 60 Then Minuty = 0 End If Set Nowa_w Call Wysw_czas Waitms 200 End If End If If S2 = 0 Then Waitms 25 If S2 = 0 Then Incr Godziny If Godziny = 24 Then Godziny = 0 End If Set Nowa_w Call Wysw_czas Waitms 200 End If End If Loop End 'end program Sub Wysw_czas If Nowa_w = 1 Then Cls Wart_bcd = Makebcd(godziny) Lcd Bcd(wart_bcd) ; ":" Wart_bcd = Makebcd(minuty) Lcd Bcd(wart_bcd) ; ":" Wart_bcd = Makebcd(sekundy) Lcd Bcd(wart_bcd) ; Reset Nowa_w End If End Sub Odmierz_1s: Counter1 = Counter1 + 34186 Incr Sekundy Set Nowa_w If Sekundy = 60 Then Sekundy = 0 Incr Minuty If Minuty = 60 Then Minuty = 0 Incr Godziny If Godziny = 24 Then Godziny = 0 End If End If End If Return


Edit: Proszę listingi umieszczać w znaczniku

Kod: Zaznacz cały

. Lekko rozszerzyłem temat (niech Ci będzie pikaczu, że był niejasny ;) ). Pajączek.[/color]
Ostatnio zmieniony 9 sie 2009, o 21:28 przez marcinwrc2, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pikczu
-
-
Posty: 89
Rejestracja: 5 paź 2003, o 19:55
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:

Postautor: pikczu » 9 sie 2009, o 10:38

Witam
Własnie go skompilowałem i u mnie działa ale nie tak jak trzeba :)
Swoja droga jak zakładasz temat to postaraj się być ciut wylewniejszy w temacie bo nikt nie wie o co chodzi.

marcinwrc2
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 9 sie 2009, o 10:16
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: marcinwrc2 » 9 sie 2009, o 14:52

Tzn.chodzi mi o to ,że u mnie po wgraniu nic się nie dzieje.Chodzi mi natomiast zegarek na prostszym programie na kwarcu 3.2MHz.Może źle to robię bo kompiluje na hex. i wgrywam AVR burn za pomocą usbasp.
A masz może kolego jakiś wsad na zegarek np z tem i datą??

Awatar użytkownika
pikczu
-
-
Posty: 89
Rejestracja: 5 paź 2003, o 19:55
Lokalizacja: Dublin
Kontaktowanie:

Postautor: pikczu » 9 sie 2009, o 15:15

Przykro mi nie używam
Jesli chodzi o twój program to u mnie działa ale źle.
AVR burn ja tego nie znam, więc Ci w tym temacie nie pomogę ale jeśli inne rzeczy działają to wygląda na to ze samo programowanie jest ok.
Sprawdź czy masz w samym bascomie dobre ustawienia w zakładce chip, lcd , itp

marcinwrc2
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 9 sie 2009, o 10:16
Lokalizacja: Olsztyn

Postautor: marcinwrc2 » 9 sie 2009, o 15:28

Poszło :597: Tak jak pisałeś kwestia ustawień w basomie.Działa zgodnie z opisem w książce.
dzięki za pomoc

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości