Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Proszę o C++

maciek49912
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2009, o 10:48
Lokalizacja: Zielona Góra

Proszę o C++

Postautor: maciek49912 » 3 sie 2009, o 19:35

Bardzo proszę o plik w którym będą napisane podstawowe komendy w języku C++.
I mam wielką prośbę o kontakt do kogoś kto się na tym zna i ma cierpliwość.

GG: 6043436 :)

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 3 sie 2009, o 20:04

Ale właściwie to czego oczekujesz?? Bo ta prośba to lekko nielogiczna jest.

maciek49912
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2009, o 10:48
Lokalizacja: Zielona Góra

Postautor: maciek49912 » 3 sie 2009, o 20:36

Chodzi mi o wypisanie podstawowych komend w języku c++ z ich tłumaczeniem i chciał bym się skontaktować z kimś kto się na tym zna :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 3 sie 2009, o 21:12

No to najlepsza będzie tu jednak jakaś książka, jednak albo taka obejmująca algorytmy (podstawowe), albo dodatkowo wiedza z algorytmów. Nie ma czegoś takiego jak spis komend, bo sam spis, nawet z krótkim opisem niewiele by dał, zwłaszcza komuś nie mającemu dużego doświadczenia w innych, podobnych językach. C++ to filozofia, nie same rozkazy.

Przejdź się do Norwida, ew. zajrzyj do UZ albo ładnie uśmiechnij się do Elektronika na Staszica. Ale najłatwiej Ci będzie jednak w Norwidzie. Może zapytaj o książkę - "Symfonia C++" Jerzego Grębosza.

A jak Ci się nie chce, to może poszukaj w sieci kursu C++?

Awatar użytkownika
Darlington
-
-
Posty: 574
Rejestracja: 12 lis 2007, o 18:18
Lokalizacja: stąd!

Postautor: Darlington » 4 sie 2009, o 16:58

"Symfonia C++ Standard" Jerzego Grębosza - najlepsza pozycja na początek z C++.
Koszt: ok. 77zł/2 tomy (miękka okładka), ok. 90zł/2 tomy (twarda okładka), szukaj w księgarniach lub na allegro.

Co do IDE (środowisko programistyczne), to polecam Microsoft Visual C++ Express Edition 2008, jest do pobrania za darmo ze strony MS, a przy odrobinie znajomości angielskiego jego obsługa jest prosta do nauczenia i intuicyjna.

W necie krąży wydanie Symfonii z 1999 w pdf, ale jest sprzed standardu więc nieaktualne.
A książka jest świetnie napisana.
Bardzo proszę o plik w którym będą napisane podstawowe komendy w języku C++.
Owszem, istnieje taki plik. Jest to C++ Reference Manual, jednak niewiele z niego zrozumiesz. :)
I mam wielką prośbę o kontakt do kogoś kto się na tym zna i ma cierpliwość.
Jak chcesz programować, to musisz sam szperać, szukać, musisz być kreatywny a nie liczyć na gotowce, na tym to polega. :)

Pozdrawiam.

maciek49912
-
-
Posty: 4
Rejestracja: 2 sie 2009, o 10:48
Lokalizacja: Zielona Góra

Postautor: maciek49912 » 5 sie 2009, o 16:18

Już umiem programować od jakiegoś czasu tylko chciałem mieć jakieś przypominajki

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 5 sie 2009, o 19:02

No to powinieneś wiedzieć, jak to jest z takimi listami rozkazów.

Jak widzisz, każdy też korzysta z innych przypominajek. Dla jednych będzie to Reference Manual, dla innych książki na półce czy ulubione strony w sieci... dla mnie zwykle są to pliki man z Unixów. Są to jednak dość osobnicze upodobania.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości