Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Przechwytywanie danych wysyłanych do LCD

a_brzoza
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 23 lut 2006, o 13:26
Lokalizacja: Siemiątkowo
Kontaktowanie:

Przechwytywanie danych wysyłanych do LCD

Postautor: a_brzoza » 31 maja 2009, o 16:51

Witam,
Chcę przechwytywać dane wysyłane przez AVR do LCD 16x2 i umieszczać jej w 2 string’ach. Czy ktoś ma jakiś pomysł od czego zacząć?

nestor197
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 19 sie 2007, o 19:28
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: nestor197 » 2 cze 2009, o 21:50

No ale napisz może konkretniej- bo jełśi to chcesz zrobić z urządzenia Twojej konstrukcji to nie wiem po co ja możesz te same dane wysłac po rs232 i po sprawie.

A jeśłi chcesz "kraść" dane z innego urządzenia i masz dostęp tylko do wyswietlacza- to w zasadzie było by to wykonalne- jednak dośc pracochłonne, musiał byś napisać odpowiedni program który by analizował wysyłane dane do wyswietlacza.Oczywiście zależy czy wyswietlacz pracuje w trybie 4 czy 8 bitowym, no i czy kożysta z jakiś zadeklarowanych znaków, bo jełsi nie ma żadnych dodatkowych znaków to mozna by coś takiego napisać- choć osobiście uważam to trochę za bezsensowne- chyba że jest to dla Ciebie bardzo ważne no i warte sporych pieiędzy.

Tak wiec napisz konkretnie z czego chcesz pobierać a może uda sie cos podpowiedzić

a_brzoza
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 23 lut 2006, o 13:26
Lokalizacja: Siemiątkowo
Kontaktowanie:

Postautor: a_brzoza » 4 cze 2009, o 16:30

Dokładnie to chcę zrobić interfejs internetowy do mojego sterownika pieca. Chcę widzieć poprzez stronkę html co jest wyświetlane na piecu.

viajero
-
-
Posty: 41
Rejestracja: 5 gru 2008, o 21:04
Lokalizacja: W-wa
Kontaktowanie:

Postautor: viajero » 4 cze 2009, o 19:56

Proponuję zacząć od wykonania połączeń :-D Żarty żartami, ale moim zdaniem nie powinno być z tym większych trudności. Interfejs wyświetlacza i sposób wysyłania znaków jest bardzo dobrze znany. Przydałyby się bardziej konkretne informacje, jakieś problemy do rozwiązania. Ciężko kierować zaparkowanym samochodem ;-)

nestor197
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 19 sie 2007, o 19:28
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: nestor197 » 6 cze 2009, o 17:54

Dokładnie to chcę zrobić interfejs internetowy do mojego sterownika pieca. Chcę widzieć poprzez stronkę html co jest wyświetlane na piecu.
To ja proponuje zakup praktycznie gotowego takiego urządzenia, wystarczy mu tylko zmodyfikować oprogramowanie o sterowanie piecem CO a tobardzo proste.

Zerknij na stronkę www.nestor-electronic.pl jest tam, sterownik internetowy z dostępem przez przeglądarkę www, dostajesz oprogramaowanie wraz ze żródłem wiec możesz sobie je łatwo przerobić

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości