Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

TCPIP- pobieranie danych ze strony

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

TCPIP- pobieranie danych ze strony

Postautor: stefix11 » 9 kwie 2009, o 20:50

Witam- szukałem na forum ale niestety chyba nikt nie miał takiego problemu.

A mianowicie- mam zrobiony serwer na atmega32 i module internetowym 7010a.
Wszytko pięknie śmiga- mam kilka gotowych aplikacji które oczywiscie działają ale mam następujący problem:

chcę pobierać dane ze strony- to znaczy mam pole w którym wpisuję zmienną z klawiatury (na stronie internetowej) a ta zmienna ma byc pobrana i trafić dalej do programu.
Nie mam zielonego pojącia jak to wykonać.

Mam kilka przykłądowych programów które wyświetlają rózne zmienne oraz mają możliwość na przykąłd zmiany stany portu poprzez kliknięcie na przycisk on lub off, ale takiego przykłądu nie ma nigdzie :(

Czy ktos jest w stanie mi pomóc ?

Z góry dziękuje i pozdrawiam......

marek1
-
-
Posty: 104
Rejestracja: 11 kwie 2007, o 18:46
Lokalizacja: Cieszyn

Postautor: marek1 » 10 kwie 2009, o 07:33

Tu poszukaj

http://www.tuxgraphics.org/electronics/

Jest tam projekt który to realizuje

Marek

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Postautor: almatea » 10 kwie 2009, o 22:51

To może nie jest najlepsze rozwiązanie, ale ja obok textboxa mam przycisk, który wykonuje "zdarzenie" wraz z metodą post. W tym momencie otrzymuję zawartość pola tekstowego.
Wszystko pięknie działa.
Do konwersji z html na linie Data i w drugą stronę używam maleńkiego programiku.
Zamienia " na {034} i odwrotnie w zależności od kierunku. Oprócz tego pozbywa się niepotrzebnych spacji. Jedno kliknięcie i mam gotowe linie Data zawierające kod html.
Programik jest oczywiście licencjonowany.
Załączniki
Program.PNG
Program.PNG (9.09 KiB) Przejrzano 12921 razy

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

Postautor: stefix11 » 12 kwie 2009, o 19:43

Dziękuje za odpowiedzi :)

Myśle iż teraz sobie poradzę.

A tak na marginesie jest szansa na udostępnienie wspomnianego programiku do konwersji kody ? Bo bardzo mi sie to spodobało :)

A teraz mam jeszcze jeden problem na którym utknąłem:

chodzi mi o zmianę IP wizneta spod strony internetowej, jednak napotkałem na jeden problem- instrukcja SETTCP jak również CONFIG TCPIP ma prosta składnię SETTCP MAC , IP , SUBMASK , GATEWAY tylko jest problem taki- jak mam pod IP lub submask podstawić zmienną ? która siebędzie powiedzmy czytała z eeprom ? Nie wiem czy ta instrukcja przewiduje podstawienie zmiennej podczas wykonywania programu- czy tylko podczas jego pisania- choć by to był spory problem :(

Tak więc znów liczę na pomoc- dzięki wszytkim co sa tak sympatyczni i czytają moje może bzdurne pytania, ale na kogo mam liczyć jak nie na Was :)

Awatar użytkownika
almatea
-
-
Posty: 240
Rejestracja: 12 gru 2003, o 17:02
Lokalizacja: Brzeszcze
Kontaktowanie:

Postautor: almatea » 12 kwie 2009, o 22:39

Najprościej tak.

Kod: Zaznacz cały

Dim Ip(4) As Byte , Submask(4) As Byte , Gateway(4) As Byte , Mac_add(6) As Byte Mac_add(1) = 82 Mac_add(2) = 60 Mac_add(3) = 38 Mac_add(4) = 12 Mac_add(5) = 40 Mac_add(6) = 0 Ip(1) = 200 Ip(2) = 1 Ip(3) = 168 Ip(4) = 192 Submask(1) = 0 Submask(2) = 254 Submask(3) = 255 Submask(4) = 255 Gateway(1) = 1 Gateway(2) = 1 Gateway(3) = 168 Gateway(4) = 192 Settcp Mac_add(1) , Ip(1) , Submask(1) , Gateway(1)
Programik można kupić za niewielką kwotę tutaj -> Program
Naprawdę zaoszczędza czasu przy pisaniu programu i jego modyfikacji.

Pzdr[/code]

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

Postautor: stefix11 » 12 kwie 2009, o 23:08

Kod: Zaznacz cały

Settcp Mac_add(1) , Ip(1) , Submask(1) , Gateway(1)
W zasadzie wszytko juz kapuje tylko jednego nie rozumię :(

Popatrzmy na adres IP- jest zadeklarowany jako zmienna tablicowa 4 elementowa

a dalej w programie jest napisane:

Kod: Zaznacz cały

Settcp......... IP(1)............
więc na mój chłopski rozum podstawiamy wartośc zmiennej z tablicy o numerze 1- a co z pozostałymi wartościami ? Bo jakoś tego nie moge przetrawić :(

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 13 kwie 2009, o 13:59

więc na mój chłopski rozum podstawiamy wartośc zmiennej z tablicy o numerze 1- a co z pozostałymi wartościami ? Bo jakoś tego nie moge przetrawić
Pytanie jest ogólnie algorytmiczne, pozwolę sobie więc się wtrącić.
Zapewne jest wymagany wskaźnik na pierwszy element tablicy. Wiedząc że kolejne elementy następują po pierwszym (w końcu to tablica, a nie zmienne dynamicznie alokowane), oraz znając ich rozmiar kompilator (bądź algorytm) sam może określić ich położenie.
I nie tablica o numerze 1, tylko element tablicy o numerze 1 ;-)
Niby mógłbyś przekazywać do funkcji kolejne 4 zmienne, ale... wiązało by się to z rozbudowaniem listy argumentów o 3 pozycje, które są tu zbędne. Mógłbyś też przekazywać całą tablicę, i o ile w tym przypadku nie było by to jeszcze tragedią, to jednak złym nawykiem na przyszłość, bo co jeśli kiedyś przyjdzie Ci przekazać np. tablicę 10 tys elementów (pamiętaj że przekazywanie tablicy, tzw. przekazywanie przez wartość powoduje wykonanie w pamięci kopii tablicy - w przeciwieństwie do przekazania przez wskaźnik).

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

Postautor: stefix11 » 13 kwie 2009, o 19:51

No to sprawa sie wyjaśniła- dziekuje :)

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

Postautor: stefix11 » 15 kwie 2009, o 19:29

Chyba sie pospieszyłem :(
To może nie jest najlepsze rozwiązanie, ale ja obok textboxa mam przycisk, który wykonuje "zdarzenie" wraz z metodą post. W tym momencie otrzymuję zawartość pola tekstowego.
Czy jest szansa abyś mi podesłał linijke kody html jak to jest rozwiązane ? bo kombinuje we frontPage ale jakoś mi nie wychodzi, wstawiam pole tekstowe i mam przycisk wyślij, ale jak podstawić aby wysyłał to co jest w polu tekstowym :( Może to banalne pytanie ale nie jestem zbyt biegły w HTML a nie ma sensu sie go uczyc całego dla kilku linijek- tak wiec znów zwracam sie o pomoc :)

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

Postautor: stefix11 » 19 kwie 2009, o 21:11

No i nikt mi już nie pomoże :(

:612:

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

Postautor: stefix11 » 25 kwie 2009, o 20:32

To może nie jest najlepsze rozwiązanie, ale ja obok textboxa mam przycisk, który wykonuje "zdarzenie" wraz z metodą post. W tym momencie otrzymuję zawartość pola tekstowego.
Jest jakaś szansa abyś ten kawałek kodu html udostępnił ?

Pozdrawiam

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

Postautor: stefix11 » 11 maja 2009, o 22:07

Niestety, ale chyba jestem za cięki aby sobie z tym poradzić.

Ale znalazłem ciekawy projekt i myślę czy tego nie kupić, co o tym myślicie ? Z opisu wynika iż do kompletu dostanę oprogramowanie w wersji źródłowej BASCOM, więc może by mi to wystarczyło.
Oglądałem podobne projekty w AVT, jednak jest problem ze żródłem do programu (konkretnie interesowało mnie sterownie poprzez szyne I2C) bo wtedy by zosatło sporo portów wolnych.

Jak ktos chce może zerknąć klikając na linka: Kliknij tutaj

W prawdzie mój układ jest o podobnej konstrukcji, jednak mam wszytko "na pająka" a to niestety nie wróży zbyt długiej pracy. A opisany powyżej projekt wygląda ładnie. Co myślicie ?

poczatkujacyavr
-
-
Posty: 45
Rejestracja: 26 mar 2009, o 18:20
Lokalizacja: Kraków

Postautor: poczatkujacyavr » 12 maja 2009, o 08:18

Na dzień dobry poraził mnie nagłówek - "Płytka testowa ATMEGA32- modół internetowy +7010a" Niezły moduł z tego "modółu". Ale koniec z żartami :)

Mało kto udostępnia dzisiaj kody źródłowe więc to może być dla Ciebie dobrą opcją.
W Bascomie też masz ich kilka. Ja zamówiłem sobie coś i do reszty doszedłem samtakiego
Zdecydowanie profesjonalnie wykonane. Do tego 8 przekaźników. 3 to troszkę mało jak na sterowanie domu. Ale oczywiście kwestia gustu. Oprócz tego firma u której kupiłem ten laminacik udostępnia również wsparcie techniczne.

Pzdr.

Dodano po chwili:

P.S. Raz jeszcze link, bo coś się "pomieszało"

LINK
Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, o 10:47 przez poczatkujacyavr, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 12 maja 2009, o 10:49

Czy aby podobnego projektu (przynajmniej szata graficzna jest bliźniaczo podobna) nie było w EP? A przynajmniej tak mi się coś kojarzy.

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

Postautor: stefix11 » 14 maja 2009, o 21:12

Chyba się zdecyduję na zakup tego układu na stronce www.nestor-electronic.pl

Wydaje mi się iż to będzie dla mnie dobre rozwiązanie- a cena też uważam jest w miare przystępna- orównując do konkurencyjnych projektów.

Tak więc jak produkt otrzymam postaram się napisać co dostałem i czy całość jest warta tego co opisuje sprzedawca, a przede wszytkim jak wyglądać będzie oprogramowanie dołączone do modułu.

Dziekuje za pomoc- pozdrawiam forumowiczów

stefix11
-
-
Posty: 11
Rejestracja: 16 lut 2009, o 20:46
Lokalizacja: kraków

Postautor: stefix11 » 23 maja 2009, o 21:09

Tak jak pisałem zakupiłem omawiany sterownik.

Wszytko otrzymałem ładnie spakowane wraz z płytką CD.

Sama płytka bardzo ładnie wykonana, układ po podłączeniu zasilania- działa bez problemów. Po podłączeniu do sieci lokalnej mogę bez problemu połączyć się ze sterownikiem poprzez standardową przeglądarkę.

Jeśli chodzi o oprogramowanie dołączone do kompletu- to dokładnie tak jak było w opisie na stronie producenta. Otrzymałem kod żródłowy oprogramowania, napisany w BASCOM. Z uwagi na to iż troche kumam ten język teraz nie bedzie dla mnie większego problemu rozbudowanie dołączonego oprogramowania i przystosowanie go do własnych potrzeb, choć w moim przypadku to co oferuje sterownik jest w zupełności wystarczające.

W tej chwili tylko chcę sobie zmienić wygląd wyswietlanej strony www.

Tak więc jeśli ktoś szuka prostego i taniego rozwiązania sterownika internetowego- moge polecić zakup tego sterownika. A chyba najważniejszym atutem który bije wszytkie projekty tego typu- może nawet bardziej rozbudowane elektronicznie - to to iż dołączone jest żródło oprogramowania.

Na koniec dziękuje forumowiczom za pomoc- w razie czego pozwolę sobie znów coś napisać.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości