Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

wyswiatlacz graficzny AVR128 zakłócenia????

Karol1010
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 23 paź 2005, o 13:57
Lokalizacja: Skała

wyswiatlacz graficzny AVR128 zakłócenia????

Postautor: Karol1010 » 24 maja 2008, o 10:34

Witam wszystkich. posiadam wyświetlacz graficzny na T6963c 240x128 mikrokontroler ATMEGA128 pisze w BASCOM wyświetlacz podłączony jest: port danych(port F ) i sterowanie (port A ).

Problem polega na tym ze po podłączeniu wyświetla totalne pierdoły lub po prostu nic. jeśli dłonią obejmę taśmę i ponowie reset to wtedy jest ok. nie rozumiem co jest grane tak jakby byl podatny na zakłócenia. taśma ma długość ok 5cm dodam ze próbowałem już bezpośrednio do pinów i to samo. czy może ma to wpływ ze portF jest portem ADC ??? z noty katalogowej wyczytałem ze ADC posiada rezystory podciągające...

może ktoś z was miał już taki problem.?? BARDZO PROSZĘ O POMOC W TEJ SPRAWIE. DZIEKUJE
Ostatnio zmieniony 30 maja 2008, o 13:19 przez Karol1010, łącznie zmieniany 1 raz.

1988maciejt
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 7 sty 2008, o 19:07
Lokalizacja: Koziegłowy WLKP
Kontaktowanie:

Postautor: 1988maciejt » 30 maja 2008, o 08:12

No - jeżeli port posiada funkcję alternatywną analogową (ADC), to jego wyjścia nie mają rezystorów podciągających.
Najprostszym sposobem jest więc dołożenie rezystorów podciągających do wyprowadzeń mikrokontrolera, które "sterują" wyświetlaczem. (Dla ścisłości: rezystor podciągający łączy wyprowadzenie z Ucc). Ten rezystor można swobodnie dobrać z szerokiego zakresu, ja dałbym 2,2k lub 4,7k.
To powinno rozwiązać problem.
Pozdrawiam!

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości