Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

problem z portem lpt pod winXP

Tecnover
-
-
Posty: 36
Rejestracja: 8 lut 2004, o 13:50
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

problem z portem lpt pod winXP

Postautor: Tecnover » 17 kwie 2007, o 21:40

Witam...
Mój problem polega na tym, ze programowanie za pomocą Bascoma AVR pod systemem windows 98 działa jak należy. Przy przesiadce na windows XP i użyciu tej samej wersji Bascoma AVR przy tych samych ustawieniach programowych, Bascom nie potrafi sie połączyć z procesorem. Coś jakby port lpt był zablokowany w winxp, podczas gdy w win98 działa normalnie. Nie mam pojęcia co z tym zrobić i jak to uruchomić, dlatego wciąż mam zainstalowanego windowsa98, bo tam wszystko jest oki. Czy ktoś może zna rozwiązanie tego problemu?? Bede bardzo wdzięczny za odpowiedź, ponieważ od dłuższego czasu poszukuję jakiegoś sensownego rozwiązania i do tej pory to nie działa...
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 18 kwie 2007, o 00:50

Ochrona portow pod XP... normal. Poszukaj rozwiazania nawet tu na forum, bo zdajsie sie niedawno przewijalo.

Osobiscie do tego uzywalem programiku z pakietu WinAVR... tyle ze i tak z tego kozytalem, sciagac i instalowac tylko dla uzyskania dostepu do portu chyba nie ma sensu, chyba ze jako ostatecznosc ;)

Tecnover
-
-
Posty: 36
Rejestracja: 8 lut 2004, o 13:50
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: Tecnover » 18 kwie 2007, o 08:38

Heh... rozwiązania szukam już od dawna. Ale cieżko mi cokolwiek znaleźć, co by działało. Odpowiednie zmiany ustawień w panelu sterowania nic nie dały. Zdaje się, ze konieczny jest jakis dodatkowy programik, tyle tylko, ze nie wiem jaki. Jeśli ktoś ma coś takiego u siebie, albo w inny sposób rozwiązał swój problem, będe wdzięczny za przekazanie swojej wiedzy...
Pozdrawiam...

Awatar użytkownika
tasza
-
-
Posty: 456
Rejestracja: 17 sty 2005, o 10:52

Postautor: tasza » 18 kwie 2007, o 09:25

Proszę poczytać:

:arrow: http://www.beyondlogic.org/porttalk/porttalk.htm

Jest szansa, że Bascom uruchomiony pod kontrolą "allowio"
będzie poprawnie rozmawiał z programatorem...

pozdrawiam,
N.

Tecnover
-
-
Posty: 36
Rejestracja: 8 lut 2004, o 13:50
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: Tecnover » 18 kwie 2007, o 10:48

Niestety, wciąż otrzymuję ten sam nudny już komunikat: Could not identify chip with ID: 000000. Pewnie są osoby, które miały podobny problem i jakoś go rozwiązały. Bardzo proszę o podanie dokładnej instrukcji co i jak należy zrobić, aby w końcu zadziałało...
Pozdrawiam...

szymel
-
-
Posty: 212
Rejestracja: 16 sty 2005, o 16:42
Lokalizacja: Włocławek

Postautor: szymel » 18 kwie 2007, o 11:14

A masz zainstalowaną jakąś drukarkę w sysyemie :?:
Jeśli nie , to zainstaluj dowolną (np.Generic) i sprawdź.

Piotrek

Tecnover
-
-
Posty: 36
Rejestracja: 8 lut 2004, o 13:50
Lokalizacja: Rybnik
Kontaktowanie:

Postautor: Tecnover » 18 kwie 2007, o 11:54

Witam...
Pewnie, ze mam drukarkę.. Pisalem przeciez, ze pod win98 wszystko chodzi jak należy, a pod winxp, z tą samą konfiguracją sprzetowa nie działa.
Napisze jeszcze coś wiecej. Siostra ma nowy komputer niedawno kupiony. Windows xp oczywiście nie kupowała, ale tez instalowała... Ma inną wersje xp niż ja... tzn z innej płyty instalowała. U niej działa wszystko jak należy i to bez żadnych kombinacji. Wiec teraz to juz tym bardziej nie wiem o co chodzi... ale jest nadzieja, ze jak kupie sobie laptopa z oryginalnym systemem xp i zakupię pełna wersje bascoma to wszystko zadziała jak należy, a o to przeciez mi chodzi;) Czyli całkiem dobre rozwiązanie to takie, aby zmienić kompa na nowego. wtedy zadziała:)
Ale jeśli ktos ma nieco starszy komputer (ale nie az tak stary, tylko, ze ma powiedzmy wiecej niż 2 lata) i system xp i ma podobny problem do mojego, to wciąż czekam na jakieś sensowne rozwiązania.
Pozdrawiam...

Fredy
-
-
Posty: 141
Rejestracja: 27 mar 2005, o 21:45
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: Fredy » 18 kwie 2007, o 21:32

A ja mam inny problem - Bascom w wersji 1.11.7.7 działa prawidłowo tzn. widzi programator a nowa wersja Bascoma 1.11.8.4 już go nie widzi. :609:
Może ktoś ma pomysła jaka może być przyczyna?
Pozdrawiam.

Zbigniew Hunger
-
-
Posty: 3
Rejestracja: 5 wrz 2003, o 07:04
Lokalizacja: Radzionków
Kontaktowanie:

Postautor: Zbigniew Hunger » 6 paź 2007, o 08:24

mam podobny problem,tylko pod w2k-bascom avr procesora nie rozpoznaje,natomiast jeśli jako programator zadeklaruję "Externel programmer"-w nim ISPProg (ADybk.)i w nim STK200/300 lub custom pinout-sample electronic-wtedu wszystko hula,tylko z programowaniem fusebitów nie jest już tak łatwo,jak pod Bascomem.Pod w98 tego problemu nie miałem.Nadmieniam,że lpt działa jak należy-drukarka drukuje i inne programatory (Willem) też działają.
Reasumując-BascomAVR jako programator ma problem z pokonaniem lpt-inne programatory,posiłkując się programem DriverLinkIO tego problemu nie mają (np.Willem).Program ISPProg może być wywołany z poziomu bascoma-i wtedy programuje bezproblemowo,ale ISPProg dla odmiany używa WinIO.sys. Jednym słowem albo wszyscy twórcy oprogramowania pod Win są na bakier z podstawami wiedzy, albo w Redmond nie obowiązuje absolutny zakaz przychodzenia do pracy w stanie upojenia alkoholowego...

sablik
-
-
Posty: 101
Rejestracja: 7 lip 2004, o 06:18
Lokalizacja: Czaniec
Kontaktowanie:

Postautor: sablik » 23 paź 2007, o 09:13

Tu masz łatkę która zmienia działanie portu pod XP , od tego czasu programator działa bezbłędnie tak jak kiedyś pod 98 i ME.

pozdr AS
Załączniki
winxp1.zip
(299 Bajtów) Pobrany 485 razy

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości