Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Jak wrzucić coś na stos..?

Awatar użytkownika
pajaczek
Moderator
Moderator
Posty: 2650
Rejestracja: 24 sty 2005, o 00:39
Lokalizacja: Winny gród

Postautor: pajaczek » 30 maja 2006, o 21:44

Ja Cie nie namawiam do zmiany metody pomiaru. Pozatym to co napisales jest norma w pomiarach czestotliwosci, czestotliwosci wysokie mierzy sie poprzez zliczenie nieznanej liczby impulsow, w okreslonym czasie, czestotliwosci niskie poprzez pomiar czasu pojedynczego (badz okreslona liczbe) okresu. Nastepnie odpowiednie przeliczenie i tyle... nie nazwal bym ktorejs z tych metod posrednia czy bezposrednia, ale w kwestii nazewnictwa moze mnie juz pamiec zawodzic, wyklady i laborki z metrologii mialem jakies 7 lat temu.

Caly czas nie pasuje mi poprostu Twoje podejscie do zliczania, ale niewazne. Teraz pytanie, wykozystujesz przerwanie zewnetrzne do okreslenia poczatku/konca okresu sygnalu, miezysz czas pojedynczego okresu, tak tez dokonujesz pomiarow, jak zrozumialem osiagasz czestotliwosci ok 200Hz, oraz co okres wysylasz wyniki przez UART tak ? Jakiej wielkosci jest wysylana ramka, z jaka predkoscia wysylasz ??

Jimmi
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 18 lip 2005, o 08:58
Lokalizacja: Polska

Postautor: Jimmi » 31 maja 2006, o 17:17

Przerwanie zewnetrzne wykorzystuje do okreslenie jak napisałeś początku i końca czasu trawania pojedyńczego impulsy. Sygnał,który mierzę ma przebieg prostokątny (nie pamiętam czy wcześniej o tym wpsomniałem), mierzę tym samym czas trwania pojedyńczego okresu. Dane przez UART'a wysyłane są co 1 (lub 3) sekundy (w takim samym czasie są one wyświetlane na LCD).Wysyłane są z prędkością 19200,ramka jest 8bitowa.
Jim

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 104 gości