Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Easy TCPIP problem z IIM7010

sablik
-
-
Posty: 101
Rejestracja: 7 lip 2004, o 06:18
Lokalizacja: Czaniec
Kontaktowanie:

Postautor: sablik » 29 maja 2006, o 07:57

Witam Panów.
Czy ktoś może rozgryzł w jaki sposób przekazaź dane hurtem do przeglądarki a później ją wyświetlić.
Sprawa ma się nastęujaco:
mam wyświetlić 96 danych dla jednej maszyny a maszyn jest 14.
Robię to tak że mam napisany program w procku co zajmuje dużo miejsca, chciałbym rozwiązć to tak że wysyłam dane na stronę , a całą stronę ciągnę już z normalnego serwera WWW, z tym że wykluczam narazie bazę SQL.

pozdrawiam A Sablik

ky3orr
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2004, o 16:02
Kontaktowanie:

Postautor: ky3orr » 19 cze 2009, o 19:49

pozwolę sobie dopisać się do wątku.

mam problem z nm7010a i atmega162.
czy da się sterować tym modułem w trybie TWI atmegą 162? procesor nie posiada sprzętowego portu TWI, a inaczej nie potrafię zmusić config tcpip do pracy.

próbowałem config sda i scl, nie dołaczam biblioteki i2c_twi, nie podaję parametru clock i nic - wisi na configu.

jesli ktos odpalil wizneta po I2C z atmega162 to proszę o info.

pozdrawiam

nestor197
-
-
Posty: 13
Rejestracja: 19 sie 2007, o 19:28
Lokalizacja: Małopolska

Postautor: nestor197 » 21 cze 2009, o 21:47

Odpalonego zizneta znajdziesz na stronie www.atmega8.pl szukaj pod nazwą sterowniki internetowy

Jest tam projekcik w którym wiznet działa po I2c steruje kilkoma przekaznikami oraz wysyła dane na stronke www w zależności od stanu portów.

Sprzedajacy do projektu dodaje źródło programu w BASCOM, wiec warto zerknąc

ky3orr
-
-
Posty: 20
Rejestracja: 25 lut 2004, o 16:02
Kontaktowanie:

Postautor: ky3orr » 22 cze 2009, o 22:54

mam zakupic urzadzenie zeby sie dowiedziec czy da rade komunikowac bez twi? :)

to jak zakup auta dla tego, ze ciekawi mnie jak tapicerka jest ulozona pod siedzeniem :P

a tak na powaznie to nie znalazlem zrodla dostepnego "ot tak".

pozdrawiam i ponawiam pytanie: czy ktos odpalil w bascomie obsluge wizneta po i2c na procesorze gdzie nie ma sprzetowego twi?

pozdrawiam

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości