Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Uszkodzenie programatora AVT-2502?

robiw
-
-
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 12:36
Lokalizacja: Gniezno

Uszkodzenie programatora AVT-2502?

Postautor: robiw » 24 paź 2005, o 06:40

Witajcie.
Może ktoś z Was spotkał się z uszkodzeniem programatora AVT-2502. Nagle przestał programować bez jakichkolwiek zmian konfiguracyjnych konfiguracyjnych Bascomie – program pokazuje „Programm not the same as buffer”.Przy odczytywaniu programu z procka pokazuje jakieś śmieci. Mierzyłem napięcie na końcówce RESET w czasie programowania i jest rzędu 9V – a więc za małe. Podejrzewam uszkodzenie diody Zenera lub tranzystora – choć to dziwne.

Swoją drogą to zastanawiam się czy istnieją jakieś prostsze programatory współpracujące z Bascom 8051. Ten nie jest mój więc i tak muszę go naprawić a dla siebie poszukałbym coś „pewniejszego”… robiw

[ Dodano: 24-10-2005, 08:14 ]
W sumie to się zastanawiam nad tym uszkodzeniem? : kasowanie działa - odczytuję same "FFFF..." ale zapis jest z błędami... Próbowałem dla kilku procków...robiw

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości