Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Współpraca z domofonem?

robiw
-
-
Posty: 34
Rejestracja: 21 wrz 2005, o 12:36
Lokalizacja: Gniezno

Współpraca z domofonem?

Postautor: robiw » 20 paź 2005, o 06:01

Witam.
Planuję zrobić (jako dodatkową funkcję większego urządzenia) rejestrację połączeń domofonu tzn. aby układ rejestrował dokładną datę i czas zdarzenia zadzwonienia domofonu - w przypadku gdy nie ma mnie w domu - i wyświetlał na LCD. Mam w związku z tym pytania:

1. sygnał dzwonka domofonu jest modulowany i jak wiecie trwa pewien czas - ma ok.12V amplitudy - jaki układ wejściowy zastosować i czy najlepiej programowo blokować "nowe zgłoszenia" przez ok.30 sekund?

2. Czy do zapisu powiedzmy 20 zdarzeń wystarczy pamięć umieszczona w PCF8583 (bo i tak musi tam być z uwagi na rejestrację czasu)?

3. Czy istnieją jakieś proste w sterowaniu układy pozwalające rejestrować dźwięk do powiedzmy 2-5 minut - bo myślę nad możliwością zrobienia takiej "automatycznej sekretarki" do domu - to dodatkowa funkcja

4. Może wiecie skąd ściągnąć polski opis (może być krótki) lub specyfikację (bardziej od strony programowej) do RTC Philipsa PCF8583 i DS1820?

Z góry serdecznie dziękuję za odpowiedzi... robiw

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości