Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Programuje sie i nic ... prosze o pomoc

pawel jucha
-
-
Posty: 5
Rejestracja: 2 mar 2005, o 10:23
Lokalizacja: wroclaw

Programuje sie i nic ... prosze o pomoc

Postautor: pawel jucha » 2 mar 2005, o 10:28

Posiadam zestaw edukacyjny zl2avr (atmega8) i programator stk200. Programy się kompilują i wczytują do flasha (veryfikacja jest ok) ale nic sie nie dzieje tzn. nie ma efektów działania programów (kod jest dobry bo przepisałem wiele przykładaów z książki).
Zlitujcie sie bo już osiwiałem...

a_antoniak
-
-
Posty: 645
Rejestracja: 13 sty 2005, o 18:38
Lokalizacja: Krasnystaw
Kontaktowanie:

Postautor: a_antoniak » 2 mar 2005, o 19:54

Sprawdz ustawienia fusebitow.
Co do przykladow: pewnosc 100% mozesz miec tylko jesli wczesniej widziales jak dzialaja :).

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Re: Programuje sie i nic ... prosze o pomoc

Postautor: Wojtek » 4 mar 2005, o 06:23

Posiadam zestaw edukacyjny zl2avr (atmega8) i programator stk200. Programy się kompilują i wczytują do flasha (veryfikacja jest ok) ale nic sie nie dzieje tzn. nie ma efektów działania programów (kod jest dobry bo przepisałem wiele przykładaów z książki).
Zlitujcie sie bo już osiwiałem...
Coś musisz źle robić bo sprawdziłem kilka programów i działają w rzeczywistym układze na tym zestawie.

MarekK
-
-
Posty: 125
Rejestracja: 9 lis 2004, o 12:13
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: MarekK » 25 mar 2005, o 20:28

Złożyłem właśnie ten zestaw i mam ten sam programator. Sprawdziłem kilka początkowych programów z książki Marcina Wiązani i wszystkie działają. W srodowisku musiałem ustawić programator, zmienić Fuse Bita na oscylator kwarcowy i wszystko jest OK. Zacznij od pierwszego programu z "wężem świetlnym". Oczywiście, wiesz, że trzeba połączyć kabelkami wyjścia portów z diodami? Przy każdym programie jest schemat połączeń układu (inny do każdego programu).

Marek

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości