Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Problem z wyświetlaczem graficznym

patyk
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2004, o 15:10
Kontaktowanie:

Problem z wyświetlaczem graficznym

Postautor: patyk » 5 lut 2005, o 13:37

Witam

Mam wyświetlacz firmy WINSTAR WG240128B
Jest to wyświetlacz na sterowniku T6963C o rożdzielczości 240*128

Podłączyłem go do Atmega32 i nic.(prawie nic, jak wysyłam dużo danych do wyświetlacza to latają tylko kreski przez cały wyświetlacz)
Podłączenia sprawdzałem 100 razy i są OK, ustawienia kontrastu też działają,
jest ujemne napiećie i podczas regulacji widać.

Wymieniałem procesor na ATMEGA16 i też bez efektu.
Wyświetlacz na 100% dobry, podłączony do LPT kompa działa dobrze.

Co powinienem teraz sprawdzic?

badworm
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 11 lip 2004, o 11:03
Kontaktowanie:

Postautor: badworm » 5 lut 2005, o 21:44

Sprawdź czy masz poprawnie zdefiniowaną w programie częstotliwość rezonatora kwarcowego. Podobny wyświetlacz(256*64 na tym samym sterowniku) tesowałem na 89S8252 taktowanym kwarcem 22,1184MHz i działał w miarę dobrze - Bascom miał problemy z jednoczesnym wyświetlaniem grafiki i tekstu. Być może w ciagu tygodnia będę się trochę bawił tym wyświetlaczem podłączonym do Mega8 to mogę udostępnić działający program.

Pozdrawiam

patyk
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2004, o 15:10
Kontaktowanie:

Postautor: patyk » 5 lut 2005, o 22:28

Procesor korzysta z zewnetrznego kwarca 16MHz

Poniżej program, może niezbyt zaawansowany, ale zawsze.
w momencie wykonywania polecenia "LCD" mam migniecie kreski i to tyle.

$regfile = "M32def.dat"
$crystal = 16000000

Config Graphlcd = 240 * 128 , Dataport = Porta , Controlport = Portc , Ce = 2 , Cd = 3 , Wr = 0 , Rd = 1 , Reset = 4 , Fs = 5 , Mode = 8

Cls
Cursor Off
Wait 1

Lcd "MCS Electronics"

Do
Loop

Awatar użytkownika
piotr_go
-
-
Posty: 159
Rejestracja: 27 sie 2004, o 12:18
Lokalizacja: far far away

Postautor: piotr_go » 6 lut 2005, o 10:25

na bascomie sie za bardzo nie znam ale nie masz czasem przy programowaniu włączonych fusebit'ów od jtaga?

pozdro

katarcza
-
-
Posty: 158
Rejestracja: 29 kwie 2003, o 12:48

Postautor: katarcza » 6 lut 2005, o 11:40

LUDZIE!!!

a co ma kwarc mikrokontrolera do sterowania sterownikiem Toshiby?? nie ma znaczenia jakie sa kwarce po obu stronach tasmy, wazne aby napisac właściwe procedury!!

Kilka lat temu próbowałem uruchomic zestaw AVR + LCD na T6963C i nic.. Po prosu Bascom sie na tym wyłożył, zaimplementowane wewnątz niego procedury nie działały i podobną opinie uzyskałem u wielu ludzi próbujących tego dokonać. Ponoc później ukazały się jakies łatki dla Bascoma, ale ja az tyle czasu to nie miałem. Napisałem wszystko w C i uzywam tych procedur do dziś, działa wszystko OK

badworm
-
-
Posty: 43
Rejestracja: 11 lip 2004, o 11:03
Kontaktowanie:

Postautor: badworm » 6 lut 2005, o 11:49

Z kwarcami skojarzyłem problem bo wiem, że przy niepawidłowej deklaracji są problemy z wyświetlaniem na wyświetlaczach opartych o HD44780. Niestety zapomniałem, że T6963C ma własny kwarc :-( A co do skopanych procedur w Bascomie AVR - jestem tym troszkę zdziwiony bo z jednej strony jest on bardziej intensywnie rozwijany od Bascoma 8051 a z drugiej strony wychodzą takie błędy(podobnie zresztą jest z obsługą trybów PWM w rodzinie MEGA)

patyk
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2004, o 15:10
Kontaktowanie:

Postautor: patyk » 6 lut 2005, o 15:59

na bascomie sie za bardzo nie znam ale nie masz czasem przy programowaniu włączonych fusebit'ów od jtaga?

pozdro
i to jest to, jedno zdanie a ja caly weekend siedzialem i nic, a tu jak reką odjął

WIELKIE DZIEKI WSZYSTKIM a w szczegulności piotr_go

A teraz do samego programowania, cz w BASCOM
da sie wybrac tryb OR, XOR, AND i włączyć l i wyłączyć text lub grafike?

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości