Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Ethernet i BASCOM

patyk
-
-
Posty: 21
Rejestracja: 23 maja 2004, o 15:10
Kontaktowanie:

Ethernet i BASCOM

Postautor: patyk » 22 sty 2005, o 19:23

Witam

Czy komus udało sie podłączyć AVR do internetu?
Co byście polecili i dlaczego WizNet, Tibbo, a może Realtek?

Może ktoś właśnie zaczyna jakiś ciekawy projekt, chętnie się dołącze (co 2 lutownice to nie jedna)


pozdrawiam
Mariusz Partyka

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 23 sty 2005, o 11:56

Właśnie składam moduł według projektu EASY TCP/IP z www.mcselec.com (wersja 3) jak juz bedę miał gotowy to podzielę się uwagami, na razie utknąłem na zdobyciu złącza RJ45 (wersja z wbudowanymi transformatorami, ma dodatkowo oprócz ośmiu 4 piny) - może ktoś wie gdzie kupić takie złącze?

Billy
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2004, o 17:45
Lokalizacja: Wronki
Kontaktowanie:

Postautor: Billy » 24 sty 2005, o 22:27

Właśnie składam moduł według projektu EASY TCP/IP z www.mcselec.com (wersja 3) jak juz bedę miał gotowy to podzielę się uwagami, na razie utknąłem na zdobyciu złącza RJ45 (wersja z wbudowanymi transformatorami, ma dodatkowo oprócz ośmiu 4 piny) - może ktoś wie gdzie kupić takie złącze?
Ja wylutowałem trafo ze starej karty sieciwej. Według symbolu tego trafo znalazłem opis nóżek w google.pl tej czarnej kostki i zauważyłem, że te transformatorki linii mają wszystkie tak samo wyprowadzenia. ;-)

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 25 sty 2005, o 05:28

-> Billy
A co powiesz na schamaty złacz jak w załaczonym pliku? Który schemat elektryczny złacza byś wybrał?
Załączniki
J403.zip
(162.67 KiB) Pobrany 293 razy

Billy
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2004, o 17:45
Lokalizacja: Wronki
Kontaktowanie:

Postautor: Billy » 29 sty 2005, o 14:15

-> Billy
A co powiesz na schamaty złacz jak w załaczonym pliku? Który schemat elektryczny złacza byś wybrał?
No to już jest gniazdko z wbudowanym trafo. Z punktu widzenia prijektu, to to nie ma znaczenia, którego użyjesz. Natomiast nie bawiłem się w testowanie które z nich najlepiej odpowiadałyby do szybkiej transmisji itp. Myślę jedna, ze to jest "jeden Karol" jak podpinasz sie pod switch'a ;-)

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 29 sty 2005, o 14:33

No to ja wiem że jest to gniazdko z trafkami chodzi o to że mają one rózne schematy elektryczne i jest ( a właściwie był) problem które z nich wybrać do współpracy z modułem IIM7000A i nie jest to tak zupełnie "jeden Karol" :) Ale ten problem już rozwiązałem - dla innych zainteresowanych - dla modułu EASY TCP/IP (wersja 3) odpowiednim złączem będzie złacze J0026D21B firmy PULSE do dostania w www.gamma.pl za 12,58zł.

Billy
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2004, o 17:45
Lokalizacja: Wronki
Kontaktowanie:

Postautor: Billy » 7 lut 2005, o 20:00

No to ja wiem że jest to gniazdko z trafkami chodzi o to że mają one rózne schematy elektryczne i jest ( a właściwie był) problem które z nich wybrać do współpracy z modułem IIM7000A i nie jest to tak zupełnie "jeden Karol" :) Ale ten problem już rozwiązałem - dla innych zainteresowanych - dla modułu EASY TCP/IP (wersja 3) odpowiednim złączem będzie złacze J0026D21B firmy PULSE do dostania w www.gamma.pl za 12,58zł.
I co? Udalo Ci się uruchomić IIM7000A? Bo mnie nie udalo się. Nie chcial komunikowac się ani po RS232 ani też po RJ-45 :-(.

Zrezygnowalem z tego przedsięwzięcia i zająłem się ethernetem firmy Tibbo.

Awatar użytkownika
Wojtek
-
-
Posty: 867
Rejestracja: 21 lut 2003, o 18:21

Postautor: Wojtek » 7 lut 2005, o 20:03

właśnie dostałem złacza z www.gamma.pl brakuje mi jeszcze kilka drobiazgów (nie mogę chwilowo nigdzie kupić stabilizatora 3,3V a nie chce mi sie kombinować z LM317) i bedę próbował :)
A jakie problemy miałeś?

Billy
-
-
Posty: 25
Rejestracja: 28 lis 2004, o 17:45
Lokalizacja: Wronki
Kontaktowanie:

Postautor: Billy » 9 lut 2005, o 20:17

właśnie dostałem złacza z www.gamma.pl brakuje mi jeszcze kilka drobiazgów (nie mogę chwilowo nigdzie kupić stabilizatora 3,3V a nie chce mi sie kombinować z LM317) i bedę próbował :)
A jakie problemy miałeś?
Nie możesz dostać stabilizatora 3,3 V??
Najbardziej popularny i powszechny to LF33.

Hmmm... W sumie to najprawdopodobniej uszkodził się od ładunków elektrostatycznych, bo nie byłem pierwszym, który to miał w ręcach.
Przezuciłem cie na wyrob firmy www.tibbo.com i na start kit E100EV naprawde rewelka i dobre zaplecze softu.
Gorąco polecam, najtańsza płytka gotowa do podłaczenia kosztuje 175zł. Nic nie potrzeba przy tym robić. W dodatku jest bardzo małe.

Awatar użytkownika
Agrest
-
-
Posty: 129
Rejestracja: 7 maja 2003, o 21:31
Lokalizacja: Szczecin

Postautor: Agrest » 20 sty 2008, o 03:49

Witam,
Czy moduły Tibbo EM... potrzebują konwertera MAX ileśtam, czy można je bezpośrednio podpiąć do DB-9?
PozdrA

Awatar użytkownika
tomba
-
-
Posty: 7
Rejestracja: 16 cze 2003, o 12:13
Lokalizacja: śląsk
Kontaktowanie:

Postautor: tomba » 12 mar 2008, o 00:10


elektrofil
-
-
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2006, o 17:21
Lokalizacja: poznan
Kontaktowanie:

Postautor: elektrofil » 12 mar 2008, o 13:56

ja mam tylko sukcesy z tym zestawem, aktualnie projekt na podstawie zeskanowanego numeru pracy i identyfikacji rfid odpytuje bazę danych, uzyskuje odpowiedz i po 433MHz wysyła odpowiedz do odpowiedniego terminala z informacja.
chętnie pomogę.

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości