Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Pomoc przy odblokowaniu atmega8535

Awatar użytkownika
amok67
-
-
Posty: 108
Rejestracja: 12 lip 2004, o 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc przy odblokowaniu atmega8535

Postautor: amok67 » 26 lis 2004, o 11:29

Witam,czy jest ktoś w Waszawie,kto mógłby pomóc w odblokowaniu fusów w atmega8535?
Nie mam programatora równoległego tylko isp.

Arrek
-
-
Posty: 117
Rejestracja: 18 wrz 2003, o 20:41
Lokalizacja: wawa

Postautor: Arrek » 26 lis 2004, o 15:46

Jestes pewien ze pomylkowo zmieniles SPIEN-a? Jesli tak to rzeczywiscie problem, jesli nie to moze nie byc jeszcze tragicznie i sam mozesz to odblokowac.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 27 lis 2004, o 07:08

Witam,czy jest ktoś w Waszawie,kto mógłby pomóc w odblokowaniu fusów w atmega8535?
Jestes pewien ze pomylkowo zmieniles SPIEN-a? Jesli tak to rzeczywiscie problem, jesli nie to moze nie byc jeszcze tragicznie i sam mozesz to odblokowac.
:)
Moje rady dla ciebie:
1. Nie staraj sie na sile traktowac autora pytania jak glupka
2. Nie odpowiadaj jesli nie masz nic do powiedzenia w temacie o ktory pyta autor
3. Nie staraj sie myslec za autora nad jego projektem (i rozwiazaniami konstrukcyjnymi) skoro nie znasz projektu
4. Jesli odpowiadzasz zeby sie powymadrzac a nie napisac cos na temat, kandyduj [fade]do Sejmu RP[/fade]
:wink:

Arrek
-
-
Posty: 117
Rejestracja: 18 wrz 2003, o 20:41
Lokalizacja: wawa

Postautor: Arrek » 27 lis 2004, o 10:47

To jednak nie to samo drogi acku. Roznica polega na tym, ze w tamtym przypadku ton posta byl ironiczny i kpiarski a w tym nie. Mam nadzije ze dostrzegasz roznice.

Awatar użytkownika
amok67
-
-
Posty: 108
Rejestracja: 12 lip 2004, o 09:17
Lokalizacja: Warszawa

Odblokowanie atmega.Ciąg dalszy.

Postautor: amok67 » 27 lis 2004, o 12:44

Panowie! Zadałem konkretne pytanie.
Omyłkowo ustawiłem fusa od częstotliwości i wyboru źródła zegara.Nie pamiętam na jaki i dodatkowo nie mam hardware'u żeby samemu odblokować.Procka szkoda mi wyrzucić bo 30 dychy piechotą po asfalcie nie biega.Stąd mój post.Czuwaj!

Arrek
-
-
Posty: 117
Rejestracja: 18 wrz 2003, o 20:41
Lokalizacja: wawa

Re: Odblokowanie atmega.Ciąg dalszy.

Postautor: Arrek » 27 lis 2004, o 13:38

Panowie! Zadałem konkretne pytanie.
Omyłkowo ustawiłem fusa od częstotliwości i wyboru źródła zegara.Nie pamiętam na jaki i dodatkowo nie mam hardware'u żeby samemu odblokować.Procka szkoda mi wyrzucić bo 30 dychy piechotą po asfalcie nie biega.Stąd mój post.Czuwaj!
skoro tak to mozesz sprobowac podlaczyc zewnetrzny generator do XTAL1 (wylutowac kwarc). najlepiej o niezbyt wielkiej czestotliwosci, na poziomie 4mhz. mozliwe sa co najmniej 2 sytuacje na ktore taki zabieg zaradzi:
1. ustawiles zewnetrzny generator
2. ustawiles wewnetrzny generator kwarcowy, ale dla niskich kwarcow (ponizej 8MHz) a ty masz kwarc wiekszy niz 8MHz. (ja tak mialem - pomogl zewn. generatorek)

Przed opisanym powyzej warto podlaczyc zewnetrzne elementy RC - moze ustawiles wlasnie taki generator?

zobacz - jeli masz EP10/2004 - art avrowe fuse'y J.Bogusza

Co do punktu 2. - oczywiscie tu pomoze takze maly kwarc a nie koniecznie od razu generator zewnetrzny. ale ten drugi zalatwia oba punkty 1 i 2

McKEE
-
-
Posty: 186
Rejestracja: 7 cze 2004, o 10:02
Lokalizacja: Gniewkowo_Toruń

Postautor: McKEE » 29 lis 2004, o 07:49

Do korygowania tego typu eksperymentów zbudowałem sobie prosty przyrząd , na małej płytce jest wlutowane po koleii generator kwarcowy 4MHz(4 nóżkowy) , zwykły kwarc 4MHz
, prosty regulowany generator m.cz na TS555 z potim i wymiennym kondensatorem (zakres do2MHz) , i jako ostatni RC 500kHz. Jeżeli mam problemy z prockiem podlączam po kolei do 4 wyjsc generatora i któryś na pewno będzie aktywował zegar procka.

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 30 lis 2004, o 04:23

To jednak nie to samo drogi acku. Roznica polega na tym, ze w tamtym przypadku ton posta byl ironiczny i kpiarski a w tym nie. Mam nadzije ze [fade]dostrzegasz roznice.[/fade]
:) Drogi Arrku widze ze jestes zwolennikiem teorii spiskowej :o sorry ze nie dostrzegam roznicy widocznie odbieram na innych czestotliwosciach :oops:

Awatar użytkownika
amok67
-
-
Posty: 108
Rejestracja: 12 lip 2004, o 09:17
Lokalizacja: Warszawa

dzieki,pomoglo.

Postautor: amok67 » 14 gru 2004, o 12:37

dzieki,pomoglo.

Arrek
-
-
Posty: 117
Rejestracja: 18 wrz 2003, o 20:41
Lokalizacja: wawa

Postautor: Arrek » 15 gru 2004, o 00:18

To jednak nie to samo drogi acku. Roznica polega na tym, ze w tamtym przypadku ton posta byl ironiczny i kpiarski a w tym nie. Mam nadzije ze [fade]dostrzegasz roznice.[/fade]
:) Drogi Arrku widze ze jestes zwolennikiem teorii spiskowej :o sorry ze nie dostrzegam roznicy widocznie odbieram na innych czestotliwosciach :oops:
Przeczytaj sobie co napisal amok67: "dzieki, pomoglo" i moje posty w tym temacie. To chyba najlepiej swiadczy, ze moje pytanie czy na pewno wypalil spiena nie bylo zlosliwoscia (jak w tamtym przypadku post kolegi do ktorega nawiazales).

I to najlepiej swiadczy, ze chyba powinienes udac sie do psychiatry. Czlowieku, wiekszego palanta ktory stara sie byc "psychologiem" jakims nie spotkalem ani na tym forum ani na innych. Wyluzuj i przestan pisac co ktos inny ma myslec i jaki ton maja miec jego posty. Strzel sobie setke czy cos - twoja sprawa, ale przestan robic z siebie idiote.

EOT

Awatar użytkownika
ACeK
-
-
Posty: 1520
Rejestracja: 30 mar 2003, o 19:35
Lokalizacja: Kielce

Postautor: ACeK » 15 gru 2004, o 05:20

Przeczytaj sobie co napisal amok67: "dzieki, pomoglo" i moje posty w tym temacie. To chyba najlepiej swiadczy, ze moje pytanie czy na pewno wypalil spiena nie bylo zlosliwoscia (jak w tamtym przypadku post kolegi do ktorega nawiazales).

I to najlepiej swiadczy, ze chyba powinienes udac sie do psychiatry. Czlowieku, wiekszego palanta ktory stara sie byc "psychologiem" jakims nie spotkalem ani na tym forum ani na innych. Wyluzuj i przestan pisac co ktos inny ma myslec i jaki ton maja miec jego posty. Strzel sobie setke czy cos - twoja sprawa, ale przestan robic z siebie idiote.

EOT
_________________

Pozdrawiam wszystkich oprocz Acka, ktory po prostu jest debilem, czego sam usilnie ciagle dowodzi.
:( Masz racje w tym poscie ja nawet nie napisalem jednej wlasnej litery posluzylem sie tylko cytatami jak 'Ktos' udziela sie na forum (czyzby wlasne slowa cie tak dotknely) :o . Info z kad jestes pojawilo sie dopiero po moim poscie. A konkretne odpowiedzi pojawily sie pozniej (moze jednak ktos komus wjechal na ambicje). Widze ze uzywasz slow ktorych nie rozumiesz lub nie wiesz co znacza (a tu masz dwa nastepne z tej branzy imbecyl i kretyn moze ci sie przydadza w nastepnych postach). Dlatego twoja opinia na moj temat ani mnie grzeje ani ziebi (czytaj ignoracja). A skoro cie to tak irytuje to juz twoj problem (inne czestotiwosci). Z osobami takimi jak ty :no: chce miec nic wspolnego i omijam je z daleka :568:

BTW Z pewnoscia byl bys not bad poslem (nie myslic z oslem bo to pozyteczne zwierzatko) :wink:

Wróć do „Projektowanie PCB, programy EDA, CAD, narzędziowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 92 gości