Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Głośnik - jak zrobić i jakie części kupić?

a6riz
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2016, o 19:34

Głośnik - jak zrobić i jakie części kupić?

Postautor: a6riz » 31 paź 2016, o 19:36

Cześć, na samym początku mówię, że jestem zielony w elektronice, także proszę o proste tłumaczenie tego co chcę zrobić. Znalazłem 2 głośniczki z, których chciałbym zrobić odtwarzacz, chcę aby miał potencjometr oraz wejście na jacka (chodzi o gniazdo) i żeby było czymś tam zasilane. Z tego co czytałem potrzebny jest wzmacniacz tylko nie wiem jaki i jak to ładnie zrobić :) Daje zdjęcia tych głośniczków i prosiłbym o podanie jaki wzmacniacz mam kupić (najlepiej jakiś kit z avt) i jak to podłączyć (jak najprościej)

Głośniki
1.jpg
Na tym drugim zdjęciu na głośniku jest oznaczenie WD 4Ω (lub 40 nie do końca widzę, ale chyba tam jest Ω) 3W
2.jpg
Bardzo dziękuję za pomoc :)

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Głośnik - jak zrobić i jakie części kupić?

Postautor: Jacek Bogusz » 1 lis 2016, o 11:20

Może takie coś https://sklep.avt.pl/modul-wzmacniacz-2x3w-5v.html ? Potencjometr trzeba dodać co prawda z zewnątrz, ale wzmacniacz jest tani i łatwy do użycia. Jeśli już pytasz o kity AVT, to zachęcam to odwiedzenia strony sklep.avt.pl i użycia wyszukiwarki. Wystarczy wpisać słowo "wzmacniacz" i wyświetla się caaaała lista.

a6riz
-
-
Posty: 2
Rejestracja: 31 paź 2016, o 19:34

Re: Głośnik - jak zrobić i jakie części kupić?

Postautor: a6riz » 1 lis 2016, o 15:33

Dziękuję za pomoc, lecz tak jak mówiłem nie wiem jaki wzmacniacz miałem wybrać a jest ich tam pełno :) A mam pytanie czy może być takie cos? https://sklep.avt.pl/avt1491.html i jeżeli odpowiedz na moje poprzednie pytanie brzmi pozytywnie to jak mam takie coś podłączyć do tych 2 moich głośników?

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Głośnik - jak zrobić i jakie części kupić?

Postautor: Jacek Bogusz » 1 lis 2016, o 21:52

Ten jest za mocny - potrzebujesz wzmacniacz o mocy 3W, a nie 5W. W dokumentacji zestawu będzie też opis dołączenia głośników.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości