Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

born2die
-
-
Posty: 144
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 16:57

Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

Postautor: born2die » 20 sie 2012, o 18:49

Witam. Chcę kupić wieże http://www.jvc.pl/product.php?id=UX-G39 ... cs_section. Wiem, że jest na 6ohm, a moje kolumny na 8ohm. Czy wzmacniacz w wieży się nie spali, oraz czy moc wzmacniacz zmniejszy sie znacząco?? Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
matiz
-
-
Posty: 324
Rejestracja: 1 kwie 2007, o 22:03
Lokalizacja: nagrywamy.com
Kontaktowanie:

Re: Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

Postautor: matiz » 20 sie 2012, o 21:30

Nic się nie spali, moc zmniejszy się nieznacznie.
Ale tego typu wynalazki i tak najlepiej grają ze swoimi kolumnami.

born2die
-
-
Posty: 144
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 16:57

Re: Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

Postautor: born2die » 21 sie 2012, o 09:26

To co byś polecił do DS HX70?? Interesuje mnie tylko nowy sprzęt do 500zł.
Może to by było lepsze??
http://www.philips.pl/c/sprzet-audio/12 ... 97_12/prd/

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

Postautor: MatyAS » 22 sie 2012, o 18:45

To co byś polecił do DS HX70?? Interesuje mnie tylko nowy sprzęt do 500zł.
Przecież Kolega wyżej wyraźnie napisał:
tego typu wynalazki i tak najlepiej grają ze swoimi kolumnami.
A wieża z linka ( nowa) jest w zestawie z kolumnami...?

Jeśli masz już te kolumny (zresztą też dość specyficzne...) proponowałbym coś z używanych (nie wiem czemu się upierasz na nowe?) z serii WS - np 303, 503. "Dopasowane brzmieniowo" do tych kolumn, kłopot może być jedynie w sprawności sprzętu - ale zawsze można sprawdzić przed zakupem (o ile sprzedający jest gdzieś w pobliżu).
Ostatnio zmieniony 22 sie 2012, o 18:54 przez MatyAS, łącznie zmieniany 1 raz.

born2die
-
-
Posty: 144
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 16:57

Re: Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

Postautor: born2die » 22 sie 2012, o 19:46

Kupiłem Unitra pw7010, ale dostałem nie sprawną, i wyrzuciłem 160 zl. Oczywiście oddałem, ale sprzedający ma kłopoty z oddanie całej kwoty, dlatego wolałbym coś nowego.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

Postautor: MatyAS » 23 sie 2012, o 20:19

Powiem tak:
Twoja wola, Twoja kasa.
Ja jednak wolałbym kupić (jeśli już koniecznie, bo w takich wypadkach po prostu robię wzmacniacz, czy kolumny)coś co mi pogra i z czego będę zadowolony słuchając JAK gra... W przedziale cenowym tej wieżyczki z linku nie dostaniesz NIC co by ; Po pierwsze - GRAŁO, a po drugie DOBRZE I DŁUGO...
Nie chcę się oczywiście upierać (patrz dwa pierwsze zdania), ale sprzęt (jak dla mnie) powinien pracować dobrze i nieco dłużej niż do końca gwarancji... A wtedy (jak się gwarancja skończy, a sprzęcik odmówi współpracy - co wcale nie jest rzadkością!) znów stajesz przed dylematem - Co kupić i skąd wziąć na to pieniądze... Znam wiele przypadków potwierdzających tę regułę, nam tez wiele przypadków w którym sprzęt po raz pierwszy trafia do serwisu (bo w jednym z nich właśnie pracuje)po 15-20 latach... I po wymianie typowych starzejących się elementów (Paski, laser) oczyszczeniu, jest znów W PEŁNI SPRAWNY.
Nie bez powodów położyłem nacisk w poprzedniej wypowiedzi na sprawdzenie przed zakupem - przy bystrym oku można się wiele dowiedzieć - czy było grzebane i przez kogo, czy sprzęt jest sprawny, czy był (i jak) dużo eksploatowany... A przy odrobinie szczęścia można trafić na perełki za pół darmo, wymagające czasem jedynie wymiany spalonej żaróweczki i odświeżeniu płyty czołowej...

born2die
-
-
Posty: 144
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 16:57

Re: Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

Postautor: born2die » 23 sie 2012, o 23:16

Akurat mieszkam w takim mieście, gdzie nic znaleźć nie można. Dlatego poszukuję czegoś nowego. To co byś polecil z nowego sprzętu, dobrego, bez limitu, ale bez przesady, zeby nie był po kilka tysięcy.

EDIT#
Znalazłem Denona PMA-707. Czy taki sprzęcik jest wart uwagi?

Awatar użytkownika
ECC88
-
-
Posty: 408
Rejestracja: 23 paź 2009, o 15:28
Lokalizacja: Köln

Re: Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

Postautor: ECC88 » 25 sie 2012, o 21:13

Ja za 888 zł mam jeszcze jednego Pioneer sa 8800.

Całkiem przyzwoity.
Foto nie jest orgin. ale stan podobny.
Obrazek

born2die
-
-
Posty: 144
Rejestracja: 3 kwie 2012, o 16:57

Re: Sprzęt do kolum Dynamic Speaker HX70.

Postautor: born2die » 27 sie 2012, o 21:41

Nie jestem zainteresowany tym pioneerem(ale bardzo fajny, tylko nie dla mnie cena). Jednak wołabym usłyszeć opinie na temat denona PMA-707. Pozdrawiam.

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości