Aktyw Forum

Zarejestruj się na forum.ep.com.pl i zgłoś swój akces do Aktywu Forum. Jeśli jesteś już zarejestrowany wystarczy, że się zalogujesz.

Sprawdź punkty Zarejestruj się

Odbiornik bezprzewodowy do nagłośnienia

kapral
-
-
Posty: 42
Rejestracja: 8 sty 2011, o 21:28
Lokalizacja: stalowa wola

Odbiornik bezprzewodowy do nagłośnienia

Postautor: kapral » 10 lip 2011, o 19:29

Mam odbiornik bezp. tzw. Diversity który posiada 2 antenki teleskopowe,antenki po przeliczeniu według wzoru są za krótkie a i tak podczas pracy są nie rozkładane ponieważ odbiornik leży w plecaku.Ja chcę podłączyć antenę zew. podłączoną kable z odbiornikiem tak ok. 2m.Antenę chcę umieścić na stelażu pomiędzy głośnikami tubowymi.Antenę chce zrobić z cienkiej rurki miedzianej i dopasować na daną częstotliwość.Proszę o doradę jak podłączyć to kablem z odbiornika płytki czy z jednego wyjścia anteny a co z drugim wyjściem anteny jak to połączyć.Czy drugą antenę też dorobić zew. Co szanowni Fachowcy w tej dziedzinie doradzacie.Poniżej zdjęcie.Proszę o szczegółowy opis lub zakreślenie gdzie co połączyć,ponieważ nie jestem pewny jak to zrobić i chcę porady fachowej a szukałem wszędzie i nie znalazłem takiego tematu.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2012, o 19:01 przez kapral, łącznie zmieniany 1 raz.

tg3a
-
-
Posty: 243
Rejestracja: 26 maja 2008, o 19:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Odbiornik bezprzewodowy do nagłośnienia

Postautor: tg3a » 10 lip 2011, o 22:09

Witam.
Najprawdopodobniej nie będę potrafił udzielić merytorycznej odpowiedzi, ale mogę tak na wstępie poradzić, aby:
- załączyć zdjęcia również drugiej strony płytki, najlepiej z kilku ujęć, tak, aby elementy o większej wysokości (o ile są) dały się lepiej obejrzeć
- zdjęcia powinny być raczej ostrzejsze - może trzeba sfotografować "po kawałku", tak, aby prezentowane obszary częściowo się pokrywały
- wskazane jest podać typ odbiornika i producenta (czy aby na pewno "Diversity" jest wystarczającym określeniem?)
Ale może znawcom wystarczy już to, co jest?
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Jacek Bogusz
-
-
Posty: 470
Rejestracja: 12 maja 2010, o 17:37
Lokalizacja: Poznań
Kontaktowanie:

Re: Odbiornik bezprzewodowy do nagłośnienia

Postautor: Jacek Bogusz » 11 lip 2011, o 14:01

Mam odbiornik bezp. tzw. Diversity który posiada 2 antenki teleskopowe,antenki po przeliczeniu według wzoru są za krótkie
Nie mogę zgodzić się z tym twierdzeniem. Antenki powinny być dopasowane energetycznie, a w tym celu stosuje się odpowiednie obwody dopasowujące. Upraszczając można powiedzieć, że taki obwód "skraca" lub "wydłuża" antenę zależnie od potrzeb. Ja na Twoim miejscu uważniej zastanowiłbym się nad poprawianiem fabryki, chociaż w wypadku anten odbiorczych nie jest to aż tak krytyczne, jak przy nadawczych. Wydaje mi się, że w tym urządzeniu możesz dobrać antenę metodą "zrób i pobaw się" jako kryterium przyjmując zasięg odbioru. Jednocześnie uważaj na kable połączeniowe - im krótsze, tym lepiej, ponieważ tłumią odbierany sygnał.

kapral
-
-
Posty: 42
Rejestracja: 8 sty 2011, o 21:28
Lokalizacja: stalowa wola

Re: Odbiornik bezprzewodowy do nagłośnienia

Postautor: kapral » 11 lip 2011, o 21:47

Dziękuję za odpowiedzi bardzo pouczające i kierujące na szczegóły.Jacku mam rozumieć że ścieżki która jest na płytce odbiornika prowadząca do antenek pracuje za antenki, czyli jest przedłużeniem ich dł.Gdzieś o tym czytałem, ale nie byłem do końca pewny. Bo tak to by się zgadzało według wzoru fali i dł. anten w moim przypadku, jak tak to proszę o utwierdzenie mnie w tym. Zmierzyłem antenkę od odbiornika tzn.całą wykręcając ją z obudowy odbiornika i zmierzyłem również dł. całej ścieżki na płytce odbiornika i podzieliłem to na pół, czyli na 2 anteny. Następnie dodałem dł. anteny + połowę dł. ścieżki i wyszedł wynik taki jaka powinna być dł. antena na tą częstotliwość.Ja fabryki nie chce poprawiać bo gdy bym był takim fachowcem to bym nie dociekał szczegółów.Problem mam taki że wykręcił bym te antenki z odbiornika bo i tak nie są rozkładane ze względu na urządzenie przenośne i warunki atmosferyczne nieraz nie pozwalają ażeby odbiornik wystawić chociaż na plecak,ale jak połączyć na płytce odbiornika te 2 wyjścia anten i wyprowadzić do 1 anteny, ażeby dopasować dł. anteny do częstotliwości.Jeden wtyk TNC mam już wkręcony do odbiornika kwestia podłączenia.Tak zamierzam to zrobić jak napisał Jacek "zrób i pobaw się" to już z anteną.No chyba że poprowadzić 2 kable od wyjść ant. z odbiornika i połączyć z antenami u góry. Z jednej strony 1.70m i z drugiej to 3.50m.Widziałem takie nagłośnienia przenośne z 1 anteną.Proszę o porady i sugestie.Poniżej dołączam zdjęcia płytki odb.Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2012, o 19:03 przez kapral, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
MatyAS
-
-
Posty: 396
Rejestracja: 18 kwie 2007, o 21:37
Lokalizacja: warszawa
Kontaktowanie:

Re: Odbiornik bezprzewodowy do nagłośnienia

Postautor: MatyAS » 8 paź 2011, o 14:16

Jeśli już zamieszczasz zdjęcia - może najpierw zrób je tak, żeby było cokolwiek widać? Może np. MAKRO by było pomocne?

Wróć do „Live sound, gitara, nagłośnienie, światło, instalacje”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości